fbpx
from €0,00
Book Now

Шарм ел шеик

Not Rated

Duration

Tour Type

Daily Tour

Group Size

Unlimited

Languages

___

Overview

Print Friendly, PDF & Email

Шарм ел шеик | 8 дена, 6 ноќи

Пакет аранжмани | 2021/2022

Познат како бисер на библискиот Синај, Шарм Ел Шеик ќе ве воодушеви со своите кристално чисти води, корални гребени, како и со шаренилото на богатиот подводен свет. Подгответе се за едно уникатно искуство, кое е совршен спој на море и земја, активности и опуштање.

Почнувајќи од 05.11.2021

8 дена, 6 ноќи
All Inclusive
Авионски превоз
од € 465
ХОТЕЛИ:
Naama Bay
6 ноќи
465 ЕУР
Sharm El Sheikh Nabq bay South Sinai
6 ноќи
499 ЕУР
Northern Sharm of Al-Qusair City in Marsa Alam
6 ноќи
515 ЕУР
Al Fanar, Street, Om El Seid Hill, South Sinai
6 ноќи
565 ЕУР
Naama Bay, El-Salam
6 ноќи
590 ЕУР
Sharks Bay Area, South Sinai
6 ноќи
590 ЕУР

Во цената е вклучено

 • Повратна карта со Pegasus Airlines од Скопје (20 кг вклучен багаж по лице)
 • Ноќевања во одбран хотел со услуга сѐ вклучено (All Inclusive)
 • Аеродромски такси

Во цената не е вклучено

 • Факултативни екскурзии
 • Превоз од аеродром до хотел и обратно
 • Патничко и здравствено осигурување
 • Дополнителни трошоци во хотел (телефон, пијалоци…)
 • Виза за влез во Египет $25 се добива на аеродром во Шарм Ел Шеик

Важна напомена:

 • Цените се дадени по лице за сместување во двокреветни стандард соби
 • Други видови соби се достапни на барање и со доплата
 • Цените се подложни на промена во зависност од расположливост на места во авионот и хотелот
 • Цени за еднокреветна соба и за деца се добиваат дополнително
 • Плаќање исклучиво во денари 1 € – 61.8 ден
 • Плаќање при резервација 100% и нема можност за откажување, менување термин или менување имиња
 • За ова патување потребен е биометриски пасош со мин.6 месеци валидност од денот на враќање
 • За влез во Египет потребно е да имате сертификат за вакцина со поминати мин. 14 дена од втората доза пред влез во земјата, или ПЦР тест (не постар од 48 часа). Сите наведени сертификати се однесуваат за лица постари од 6 години.
 • За влез во Македонија потребен е сертификат за прележан COVID 19 во последните 45 дена сметајки од денот на оздравување, или примени најмалку 2 вакцини, или пак Антиген негативен тест или ПЦР негативен тест. Сите горенаведени потврди не се однесуваат и не се задолжителни за лица под 18 години.
View More

Tour's Location

from €0,00

You might also like