from 430 €
Резервирај

SKI FUN Австрија 2020

Нема оценки

Времетраење

4 ноќи

Тип

Specific Tour

Големина на група

50 people

Јазик

___

Опис

Print Friendly, PDF & Email

SKI FUN – АВСТРИЈА 2020

07.01.2020-12.01.2020

4 ноќевања / полупансион

Планината Герлицен се наоѓа на јужниот дел од Австрија чиј планински врв е со висина од 1911 мнв издигнат над езерото Осиах која располага со стази во должина од 45 км, 15 ски лифтови, 7 жичари, 1 гондола, 8 сини патеки во должина од 13 км, 14 црвени стази во должина од 29 км, 1 црна патека во должина од 3 км. .. Сеедно дали сте почетник или професионалец со сигурност ќе уживате во скиењето на сончевите широки стази за почетници, напредни како и за професионалци. Ски центарот располага и со софистицирана опрема која ветува снег со сигурност од ноември до април, во најдобар квалитет на сите стази.

1 Ден: 07.01.2020 Вторник – Поаѓање во 14:00 часот од Битола. Патот води преку граничен премин Табановце, денско и ноќно возење низ Србија, Хрватска и Словенија со попатни одмори и царински формалности.

2 Ден: 08.01.2020 Среда – пристигнување во Осиах во утринските часови. Сместување во хотел 3*. Слободно време за скијање и уживање во прекрасниот планински предел. Вечера. Ноќевање.

3 Ден: 09.01.2020 Четврток – Појадок. По појадокот организиран превоз до ски лифтовите, слободно време за скијање. Во договорено време враќање во хотел. Вечера. Ноќевање.

4 Ден: 10.01.2020 Петок – Појадок.По појадокот организиран превоз до ски лифтовите, слободно време за скијање. Во договорено време враќање во хотел. Вечера. Ноќевање.

5 Ден: 11.01.2020 Сабота – Појадок. По појадокот организиран превоз до ски лифтовите, слободно време за скијање. Во договорено време враќање во хотел. Вечера. Ноќевање.

6 Ден: 12.01.2020 Недела – Појадок. По појадокот одјавување од хотел и поаѓање за Македонија преку Словенија, Хрватска, Србија, денско и ноќно возење со попатни одмори и царински формалности. Пристигнување во Македонија во доцните вечерни часови на 13.01.2020.

 

Цена: 430 еу по лице / 26,660 мкд

Маршута

Expand All
Напомена

За реализација на овој аранжман, потребен е минимум од 40 патници, во спротивно, крајниот рок за известување околу евентуален отказ на аранжманот е најкасно 5 дена пред датумот на поаѓање. Организаторот на патувањето го задржува правото за измена на редоследот на поедини содржини во програмата.

Skizentrum Gerlitzen

The ski resort Gerlitzen is located in the Villach Region (Austria, Carinthia (Kärnten)). For skiing and snowboarding, there are 45 km of slopes and 15 km of ski routes available. 15 lifts transport the guests. The winter sports area is situated between the elevations of 1,000 and 1,911 m.

The Gerlitzen, translated from "fire mountain" in Slovenian, is the little Kronplatz of Austria. The lifts from the Kanzelhoehe, from Kloesterle and from Birkenhof come together up on the 1911 m high Gerlitzen Alpe. The entire ski resort lies at your feet from up there and you can ski down in all directions.

Вклучува/Не вклучува

  • Превоз на наведената релација со високотуристички автобус
  • 4 ноќевања на база полупансион (појадок и вечера) во хотел 3* / во двокреветни соби
  • Организиран превоз до ски лифтовите
  • Вклучени ски карти за четири дена
  • Туристички пратител за време на целото патување
  • Патничко и здравствено осигурување
  • Индивидуални трошоци

Локација

Reviews

0/5
Нема оценки
Based on 0 review
Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Write a review

од 430 €

Можеби ќе ви се допадне