from €0,00
Book Now

Викенд на Копаоник со автобуски превоз

Not Rated

Duration

Tour Type

Daily Tour

Group Size

Unlimited

Languages

___

Overview

Print Friendly, PDF & Email

Викенд на Копаоник

Копаоник, покривот на Србија, како што го нарекуваат, е еден од најпопуларните зимски центри во регионот. Во својот највисок дел потсетува на куќа со рамен покрив, па го викаат Рамен Копаоник и токму тука е средиштето на туристичкиот центар. Овде се сместени голем број хотели, апартмани, вили, одморалишта и планинарски домови, како и спортски терени, базени, теретани, кино, продавници, ресторани и клубови. Копаоник е планина за забава на снег, но и за уживање на оние на кои спортот не им е приоритет.

Највисоката точка на оваа планина е Панчиќев врв, висок 2017 м. Националниот парк Копаоник е основан 1981 година и опфаќа површина од 11.810 хектари. Има 12 резервати и богатство од разновидна флора од повеќе од 1500 растителни видови. Туристичкиот центар, всушност, се наоѓа во срцето на националниот парк.

 

Понуда на хотели и апартмани:

 

Aparthotel Kopaonik се наоѓа во Брзече, 16км од ски стазите на Копаоник и е директно поврзан со Гондола која се наоѓа 300м од хотелот и води од Бела Река(Брзече) до Мали караман(Копаоник)Секоја соба е опремена со брачен или два одделни кревети, wifi, фрижидер,  сопствен тоалет и кујна.Скиите може да се чуваат во скијачницата од самиот хотел.Појадокот и вечерата се служат во ресторанот 

Apart Hotel Kopaonik      http://www.kopapartmani.co.rs/
Датум Цена
18.12-20.12 99€ HB
25.12-27.12 99€ HB
08.01-10.01  80€ HB 
15.01-17.01 80€ HB
22.01-24.01 80€ HB
29.01-31.01 80€ HB
05.02-07.02 80€ HB
12.02-14.02 80€ HB
19.02-21.02 80€ HB
26.02-28.02 80€ HB
Сопствен превоз се одбива 15€

 

Во цената е вклучено:               Во цената не е вклучено:
                                                               2 Ноќевања со појадок и вечера Туристичка такса по ден на рецепција

1€; За деца до 15 год 0.5€  

Сместување  во http://kopapartmani.co.rs/                                                                       Трансфер до ски терените 3€ (RT)
Автобуски превозСкопје-Брзече-Скопје Ски карта
Скијачница за чување на опрема Моторна санка 1час – 60

 

 Услови за деца

*Деца до 2 г. (во придружба на две возрасни лица) бесплатно

*Деца од 2 до 6 г. (во придружба на две возрасни лица) плаќаат 50 % од дадената цена

*Деца од 6 до 9 г.(во придружба на две возрасни лица),плаќаат 70 % од дадената цена

 

Zupa Wellness & Spa се наоѓа во близина на патеката Мало езеро од кое се наоѓа на околу 200 метри. Тој е дизајниран и е изграден за да ги задоволи потребите на современиот гостин, без оглед на времето од годината каде престојуваат во него. Во непосредна близина има појас на зеленило обрасната со борови дрвја. Покрај пространото и удобно сместување, апартманите  ZupaWellness & Spa можат да понудат на гостите убаво дизајнирана просторија за прием, лоби бар за гостите и ресторан A’la carte, затворен базен со услуга на Wellness & Spa и подземна гаража од 1315 м2 со над 50 паркинг места места.

Zupa Wellness & Spa

https://apartmanizupakopaonik.rs/

Датум Цена
18.12-20.12 117€ n/a
25.12-27.12 175 HB
08.01-10.01 206 HB
15.01-17.01 175 HB
22.01-24.01 175 HB
29.01-31.01 175 HB
05.02-07.02 200 HB
12.02-14.02 205 HB
19.02-21.02 205 HB
26.02-28.02 180 HB
Сопствен превоз се одбива 15

 

Во цената е вклучено:            Во цената не е вклучено:
                                                               2Ноќевања со појадок и вечера Туристичка такса по ден

1.2€; За деца до 15 год 0.7€  

Сместување во https://apartmanizupakopaonik.rs/ Користење на спа центарот
Автобуски превозСкопје-Копаоник-Скопје Ски карта
  Моторна санка 1час – 60

 

 Hotel Srebrna lisica 3*, се наоѓа помеѓу патеките на Малото езеро (ноќна патека) и Сончевата долина, на надморска височина од 1752 m, со поглед на бујна смрека шума.  На влезот е пространа лоби со прием, ресторан и ски област. Исто така има и интернет кафе и продавница. Хотелот „Сребрена лисица“ има 34 комфорни апартмани и 9 двокреветни соби. Секој апартман има бања, удобна  дневна соба која ви овозможува да се опуштите со странски и домашни ТВ канали и телефон.

          Hotel Srebrna Lisica 3*

https://www.srebrnalisica.com/

      Датум         Цена
18.12-20.12 121 HB
25.12-27.12 179 HB
08.01-10.01 205 HB
15.01-17.01 205 HB
22.01-24.01 189 HB
29.01-31.01 189 HB
05.02-07.02 259 HB
12.02-14.02 259 HB
19.02-21.02 205 HB
26.02-28.02 205 HB
Сопствен превоз се одбива 15€

 

Во цената е вклучено:               Во цената не е вклучено:
                                                                  2 Ноќевања со појадок и вечера Туристичка такса по ден

1.2€; За деца до 7-15 год 0.7€  

Сместување во https://www.srebrnalisica.com/ Доплата за ручек 6€ 
Автобуски превозСкопје-Копаоник-Скопје Доплата за 1/1 соба 70 %
  Моторна санка 1час – 60

 

Услови за деца

*Деца до 2 г. (во придружба на две возрасни лица) бесплатно

*Деца од 2 до 6 г. (во придружба на две возрасни лица) плаќаат 50 % од дадената цена

*Деца од 6 до 12 г.(во придружба на две возрасни лица),плаќаат 70 % од дадената цена

Ски карти
Возрасни 12-64 години Деца 6-11 години
Дневна          29,3 Дневна            21,5
2-дневна       55 2-дневна         38,1
3-дневна       78,6 3-дневна         53,4

Користење само превоз Скопје-Копаоник-Скопје: 40€  / Еден правец 30€ /  Деца до 7год бесплатно

ОВАА ПРОГРАМА НЕ Е ДЕЛ ОД ПРОГРАМАТА НА TА АРИЕС, И ЗА ИСТАТА НЕ МОЖЕ ДА СЕ КОРИСТИ КОВИД ВАУЧЕР!

View More

Tour's Location

Created with Sketch.
from €0,00

You might also like