from €79,00
Book Now

Викенд во Валона

Not Rated
Created with Sketch.

Duration

3 дена

Created with Sketch.

Tour Type

Specific Tour

Created with Sketch.

Group Size

Unlimited

Created with Sketch.

Languages

___

Overview

Print Friendly, PDF & Email

Викенд во Валона – на брегот на Јонско море

Валона прераснува во европска туристичка дестинација, на самата граница помеѓу Јадранското и Јонското море. Се чини, место идеално за летување на просечно македонско семејство. Поефитно од Грција, дури и од Скопје. Официјална валута е „лек “, сепак не е проблем и да платите во евра, но кусурот го добивате во леки. Во секој маркет, ресторан, кафуле – за 1 евро добивате 130 леки. Отприлика 1:2 е соодносот со македонскиот денар.

3 ноќевања со појадок + бус

1 ден: 18.09.2020 Петок Поаѓање за Валона од Битола на паркингот Спортска сала во 03.00 часот со туристички автобус. Патот води преку Ќафасан низ Албанија по новиот автопат. Пристигнување во Валона во претпладневните часови, сместување во хотел 3* во областа Радиме. Вечерта организирана прошетка до град со можност за шопинг (вклучено во цена) Ноќевање1.

2 ден: 19.09.2020 Сабота Појадок. Ден за слободни активности и одмор. Можност за факултативно крстарење по заливот на Валона со посета на островот Сазан  и полустровот Карабурун  со можност за забава и капење на две убави плажи (15 Еур). Враќање во хотелот доцна попладне. Ноќевање2

2 ден: 20.09.2020 Недела Појадок. По појадокот слобoден ден за уживање во тиркизното море. Попладнето  поаѓање за Македонија со попатни одмори. Пристигнување во Битола во доцните вечерните часови.

Цена со автобус: 79 евра (4.898 денари)

Цена со минибус: 89 евра (5.518 денари)

Еднокреветна соба 99 Еур. Деца 2 -12 години 59 Еур.  Сопствен превоз -20 Еур од цената.

Во цената се пресметани следните услуги:

  • Превоз со туристички автобус на дадената релација

  • Сместување во хотел 3* во Валона (Радиме) на база 2 ноќевања со појадок

  • Hotel Denta 3* – одличен хотел со сопствена плажа и рибен ресторан со врвни препораки

Хотелот располага со двокреветни и трокреветни пространи соби, широко двориште со зеленило и играчки за деца, сопствена уредена плажа со лежалки и чадори (ВКЛУЧЕНИ ВО ЦЕНА) https://hoteldenta.com

  • Излет до градот Валона (вклучено во цена) http://albania.al/destinations/vlora/
  • Организација и пратител на патувањето

Во цената не се пресметани следните услуги:

  • Организирана вечера со пијалок (15 Еур)

  • Организирано целодневно крстарење по заливот на Валона 15 Еур

https://www.facebook.com/OfficialPageLiburna.al/

  • Трансфери останати градови (10 Еур)
  • Патничко осигурување

НАПОМЕНА: За реализација на аранжманот потребни се минимум 40 патници

За овој аранжман важат општите услови за патување на Т.А. Ариес

Хотел Дента 3* Радима/Валона

Сместен во Валона, на 2,8 км од плажата Радима, хотелот Дента располага со ресторан, бесплатен сопствен паркинг, бар и градина. Одликувајќи се со семејни соби, хотелот исто така им обезбедува на гостите детско игралиште. Собите во хотелот се опремени со ТВ со рамен екран со сателитски канали. Сите единици во хотелот Дента вклучуваат климатизација и биро. Доручек се служи на шведска маса.

View More

Tour's Location

Reviews

0/5
Not Rated
Based on 0 review
Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Write a review

Created with Sketch.
from €79,00

You might also like

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox