ДУБАИ ЗА 8 МАРТ ОД СКОПЈЕ

ДУБАИ ЗА 8 МАРТ ОД СКОПЈЕ 04/05-09/10.03.2021   MILLENNIUM BARSHA 4* – BB BARSHA (макс. Соба 2 возрасни + 1 дете до 11,99 без сопствен кревет) УСЛУГА ТИП НА СОБА/ СМЕСТУВАЊЕ 05-09.03.2021 4 НОЌИ НП По лице во двокреветна соба € 599 НП доплата за еднокреветна соба € 110 НП дете 2-3.99 без кревет (со 2 возрасни лица) € 490 НП дете 4-11.99 без кревет (со 2 возрасни лица) € 529 TK1006 04MAR SKPIST 2040 […]

Read More

8ми Март во Албанија

8ми Март во Албанија Тирана – Круја -Берат 1 ноќевањe/полупансион/бус 1 ден: 06.03.2021 Сабота Поаѓање за Круја и Тирана од Битола на паркингот Спортска сала во 05.00 часот со туристички автобус. Патот води преку Ќафасан низ Албанија. Круја, родниот град на националниот херој Скендербег. Можност за посета на средновековната тврдина, музејот Скендербег и Старата чаршија. По кафе паузата и прошетката низ старата чаршија, заминување за албанскиот главен град Тирана. Како град, Тирана постоел уште од […]

Read More

8ми Март Врњачка бања – Жича – Ниш

8ми Март Врњачка бања – Манастир Жича – Ниш 3 дена/2 ноќевања/бус Врњачка Бања е посебно убава во рана пролет. Совршениот спој на чистиот воздух, големите паркови и термалните извори го прави ова место идеално за викенд бегство од секојдневниот живот, а особено кога заедно со природата се будат и Вашите чувства… Се наоѓа на 300 км од Скопје позната е по своите лековити води и претставува центар со најсовремена медицинска служба за превенција ,лечење, […]

Read More

8ми Март – Будва, Тиват и Котор

1 ДЕН (05.03.2021 – Петок) : Состанок на групата на Градската Автобуска Станица во 20.00 часот. Поаѓање за Црна Гора во 20.30 часот. Патот води  преку Охрид, Струга, г.п.Ќафасан, Елбасан…ноќно патување со кратки попатни одмори. 2 ДЕН (06.03.2021 – Сабота) : Пристигнување во Будва во утринските часови. Краток одмор, по што следува разглед на градот со стручен водич…прошетка низ Стариот дел – каде се наоѓаат најважните културно-историски споменици, градските зидини, цитаделата, музејот, галеријата, црквата Св.Иван, марината, црквата […]

Read More

8ми Март – Белград и Нови Сад

1 ДЕН (05.03.’21 – петок) : БИТОЛА – БЕЛГРАД Состанок на групата на Градската Автобуска станица во 23.00. Поаѓање за Србија во 23.30 Ноќно патување, со кратки попатни одмори. Патот води покрај Прилеп, Велес, Скопје, Врање, Лесковац, Ниш… 2 ДЕН (06.03.’21 – сабота) : БЕЛГРАД Пристигнување во Белград во утринските часови – панорамски разглед на градот со стручен водич…црквата Св. Сава, брдото Топчидер (стадионите на „Црвена Звезда“ и „Партизан“), Дедиње, мостот Газела, мостот на Бранко […]

Read More

8ми Март – Белград, Ртањ

Оваа навидум стандардна програма за Р.Србија, каде се посетуваат двата најбитни градови, е збогатена за еден регион кој се наоѓа во Источниот дел на државата, а кој сигурно вреди да се посети и престојува во некој од бројните етно-хотели… РТАЊ е планина обвиткана со мистерија и многумина, барем до неодамна, затоа што тука може да се случат необјасниви настани. На Ртањ, ако планината ве „прифати“, ќе ја видите енергијата како делува на „натрапниците“. Батериите на […]

Read More

8ми Март – Сараево, Мокра Гора и Вишеград

САРАЕВО – Мокра Гора и Вишеград   1 ДЕН (05.03.’21 – петок) : БИТОЛА Состанок на групата на Градската Автобуска Станица во 16.00 часот. Поаѓање за Босна и Херцеговина во 16.30 часот. Патот води преку Скопје, Ниш, Лесковац, Чачак…ноќно и денско патување, со кратки попатни одмори.   2 ДЕН (06.03.’21 – сабота) : САРАЕВО Пристигнување во Сараево во утринските часови… панорамски разглед на градот со стручен водич…Баш Чаршија, Парламентот, Грбавица, изворот на реката Босна (Врело […]

Read More

8ми Март – Истанбул

ПРВ ДЕН- Четврток (04.03.2021) Поаѓање во договорено време. Ноќно возење со попатни паузи, царински формалности, презентација на програма и информации околу тоа што ги очекува патниците во наредните три денови. Агенцијата ги контактира патниците на два дена пред поаѓање. Седиштата во автобусот се нумерирани. Со самото потпишување на договорот на патниците им се доделуваат седишта според времето на уплата, доколку одредени патници имаат посебни барања за конкретно седиште истото го доплаќаат во агенција. ВТОР ДЕН-Петок (05.03.2021) […]

Read More