МОСКВА & САНКТ ПЕТЕРСБУРГ Новогодишно групно патување со лет од Белград

ЛОКАЦИЈА   МОСКВА & САНКТ ПЕТЕРСБУРГ Новогодишно групно патување со лет од Белград 29.12.2021 – 05.01. 2022 7 дена / 6 ноќевања Прекрасна групна тура во која комбинирано се посетуваат руските убавици – градовите Москва и Санкт Петерсбург. Летовите се од/до Белград, а дадените цени во тотал со сите програмски трошоци вклучени (освен факултативни екскурзии). Програма 1 ден (29.ДЕК): БЕЛГРАД – МОСКВА Состанок  на групата два часа пред поаѓање на  аеродромот “Никола Тесла” во 10.45 часот.Лет со авиокомпанијата […]

Read More

Шарм ел шеик

Шарм ел шеик | 8 дена, 6 ноќи Пакет аранжмани | 2021/2022 Познат како бисер на библискиот Синај, Шарм Ел Шеик ќе ве воодушеви со своите кристално чисти води, корални гребени, како и со шаренилото на богатиот подводен свет. Подгответе се за едно уникатно искуство, кое е совршен спој на море и земја, активности и опуштање. Почнувајќи од 05.11.2021 8 дена, 6 ноќи All Inclusive Авионски превоз од € 465 ХОТЕЛИ: Naama Bay Promenade Beach […]

Read More

ЕГИПЕТ – ГОЛЕМА ТУРА Новогодишно групно патување со лет од Скопје

ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ ЕГИПЕТ – ГОЛЕМА ТУРА Новогодишно групно патување со лет од Скопје 27.12.2021 – 04.01. 2022 9 дена / 7 ноќевања » КАИРО – посета на Пирамидите и Музејот » ХУРГАДА – All Inclusive во хотел 5* на Црвено Море » КРСТАРЕЊЕ по НИЛ – Асуан & Комомбо  Едфу & Луксор Програма   1 ден 27.12: СКОПЈЕ – ИСТАНБУЛ – КАИРО Состанок на групата на Аеродром Скопје во 17:30  часот. Лет за Истанбул со TK1006 во 20:35  часот. Слетување во 00: 10 часот. Полетување за Каиро  со TK 692  во 01:30 […]

Read More

ПЕРУ – ИМПЕРИЈАТА НА ИНКИТЕ 13 ДЕНА

ПЕРУ – ИМПЕРИЈАТА НА ИНКИТЕ 13 ДЕНА   Перу е една од најразновидните земји во светот. Мултикултурна земја, полна со традиции, наградувана гастрономија и огромни природни резервати. Има 12 светски наследства признати од УНЕСКО. Перу се наоѓа во западниот дел на Јужна Америка и ги дели своите граници со Еквадор, Колумбија, Бразил, Боливија и Чиле. На својата огромна територија, од повеќе од 1,2 милиони km², покрива три региони: брег, Сиера и Селва. Нејзиното сегашно население […]

Read More

Малдиви | Индивидуални патувања

Малдиви, службено Република Малдиви е островска држава во Индискиот океан, југозападно од Индискиот полуостров. Се состои од околу 1200 острови, групирани во 26 атоли, меѓу кои околу 200 се населени, а 80 се користат исклучиво за туризам. Официјалната религија е Ислам, а јазикот на поголемиот дел од жителите е дивехи, индоевропски јазик сроден на сингалски, главниот јазик на Шри Ланка. Индустријата се темели врз туризам и риболов. Малдивите се најмалата Азиска земја, како по површина, […]

Read More

КУБА – ВАРАДЕРО И ХАВАНА ЕСЕН 2021 I 02.12.2021

КУБА – ВАРАДЕРО И ХАВАНА Пакет аранжман: 7 ALL Inclusive + 2 BB, авионски превоз, трансфер, 2 екскурзии и aгенциски претставник Термин: 02.12.2021 – 13.12.2021 Куба – Необичен остров каде што комунизмот сеуште живее и каде што Фидел Кастро вовел систем кој тешко се менува и покрај зголемената отвореност кон светот во последно време! Разгледување на старата Хавана, возење со бротче до тврдината и церемонијата на пукање со топови, резиденциите и колонијалните куќи, прошетка низ Хавана и квартовите во кои нема туристички атракции, живеат […]

Read More

Дубаи | Пакет аранжмани

Дубаи | Пакет аранжмани Поаѓање: Секоја сабота Дубаи е најголемиот град на Обединетите Арапски Емирати и без сомнение може да се каже дека е една од наjпосетените дестинации на светот. Се наоѓа на југоистокот на Персискиот залив. За само неколку години, Дубаи стана синоним за луксузен живот, центар на меѓународниот бизнис и атрактивна туристичка дестинација со секој облик на разонода што може да се замисли. Преубави плажи, луксузни хотели, импресивни архитектонски решенија како Бурџ ал […]

Read More

ДУБАИ ЗА 8 МАРТ ОД СКОПЈЕ

ДУБАИ ЗА 8 МАРТ ОД СКОПЈЕ 04/05-09/10.03.2021   MILLENNIUM BARSHA 4* – BB BARSHA (макс. Соба 2 возрасни + 1 дете до 11,99 без сопствен кревет) УСЛУГА ТИП НА СОБА/ СМЕСТУВАЊЕ 05-09.03.2021 4 НОЌИ НП По лице во двокреветна соба € 599 НП доплата за еднокреветна соба € 110 НП дете 2-3.99 без кревет (со 2 возрасни лица) € 490 НП дете 4-11.99 без кревет (со 2 возрасни лица) € 529 TK1006 04MAR SKPIST 2040 […]

Read More