8 ми Декември – Белград, Ртањ и Нови Сад

8 – ми Декември во Србија Белград – Ртањ – Нови Сад Оваа навидум стандардна програма за Р.Србија, каде се посетуваат двата најбитни градови, е збогатена за еден регион кој се наоѓа во Источниот дел на државата, а кој сигурно вреди да се посети и престојува во некој од бројните етно-хотели… РТАЊ е планина обвиткана со мистерија и многумина, барем до неодамна, затоа што тука може да се случат необјасниви настани. На Ртањ, ако планината […]

Read More

8 ми – Декември – Дубаи

ОДИМЕ ПОВТОРНО ВО ДУБАИ 05-10.12.2020 – ПРОГРАМА ОД БЕЛГРАД *** со вклучен PCR тест за Дубаи***   ПЕРИОД НА ПАТУВАЊЕ 05-10.12.2020 – 6 ДЕНА/ 5 НОЌИ ХОТЕЛ УСЛУГА ЦЕНА ПО ЛИЦЕ First Central Hotel Suites 4* – TCOM НП € 629,00 Millennium AL Barsha 4* – Al Barsha НП € 659,00 Stella Di Mare Dubai Marina Hotel 5* – MARINA НП € 719,00 JA Ocean View Hotel 5* – The Walk JBR НП € 749,00 […]

Read More

Истанбул за 8 – ми Декември

НОВА ПРОГРАМА и сосема поинаков Истанбул   Предновогодишно патување во Истанбул? Звучи одлично. Го посетуваме градот на два континента за 8-ми декември, без PCR тестови, со слободен влез и излез во Република Турција со следење на сите здравствени протоколи! Предности на нашата програма: повеќе време поминато на азиската страна, најповолни цени, поинакви и професионални водичи, доколку дојде до неможност за реализација на аранжманот, средствата се враќаат во целост Ако досега не сте имале прилика да […]

Read More

МАЛДИВИ Индивидуална програма, Ноември `20 – Јануари `21

МАЛДИВИ Индивидуална програма НОЕМВРИ – ДЕКЕМВРИ – ЈАНУАРИ Најромантична егзотична дестинација и рај за љубителите на нуркање и едрење. Малдивите се архипелаг со 26 кружни корални атоли и околу 1190 корални острови во јужниот дел на Индискиот Океан. Главниот и најголем град Малдиви е Мале, со околу 100.000 жители. Се наоѓа на истото име Машки остров, 645 километри југозападно од Шри Ланка. Меѓународниот аеродром Ибрахим Насир се наоѓа на островот Хулхуле, 1км (10 минути од […]

Read More

Занзибар, Ноември `20 – Mарт `21

ЗАНЗИБАР НОЕМВРИ ’20 – МАРТ ’21 Тропска идила на рајскиот остров веќе од 1100 ЕУР Миризливиот Занзибар, магичен, егзотичен, романтичен… див и софистициран… секако незаборавен и маѓепсувачки. Еден од најегзотините острови на светот каде летуваат светските личности!!!   ИНДИВИДУАЛНИ ДАТУМИ НА ПОАЃАЊЕ И ВРЕМЕТРАЕЊЕ НА ПРЕСТОЈОТ ** Долунаведените програми се креирани со пример датуми на патување и престој од 7 ноќи / 9 дена, со сместување во хотели по препорака; достапен е поголем избор на […]

Read More

Истанбул со Принцески острови 3НП 8 – ми Декември

Истанбул со Принцески острови 3НП 8-ми Декември Главниот град на 3 империи ќе ве освои бидејќи е многу повеке од само име од историјата. Ова е еднинствениот град кој поврзува 2 континенти, град на спротивности и на извонредни традиционални вредности. Многумина го нарекуваат „Главниот град на светот“, други пак „Мостот помеѓу Европа и Азија“. Сепак, Истанбул е најголемиот град во Турција и еден од најголемите градови во светот, со население од над 13 милиони жители […]

Read More

Кападокија 3ББ + 1 ноќевање во Истанбул

Кападокија 3ББ + 1 ноќевање во Истанбул Магија и мистика / БУС   Монументален компекс на чудесна убавина од 6 век п.н.е, во бел камен и бел вулкански пепел познат како “туф”, кој цели милениуми со помош на водата и ветрот се менувал и станал тоа што е денес – уникат и чудо на природата. Христијаните, народ без војска, барајќи засолниште од римските прогони, го наоѓаат под камените сводови на Кападокија каде изградиле 36 подземни […]

Read More

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox