23 Октомври – Тирана Adventure & Fun

Тирана – АDVENTURE & FUN Dajti Kompleks – Where earth meets the sky! 3 дена / 2 ноќи со појадок / автобуски превоз 1 ден (23.10.2020) Петок: Македонија – Тирана Состанок на групата на паркингот на спортска сала Битола во 05:00 часот наутро. Поаѓање за Тирана во 05:15 ч од Битола, попатнo Охрид , Струга (се застанува доколку има патници), се продолжува преку граничен премин Ќафасан, гранични формалности, попатни одмори. Продолжуваме на патот за Тирана, […]

Read More

1 Мај во Интерхотел – Сандански, Бугарија

1 Мај во Интерхотел – Сандански, Бугарија   Цените се по СОБА сместување 3 BB 2 HB 3 HB двокреветна соба 260 € 185 € 278 € супериор соба 312 € 213 € 320 € студио 375 € 247 € 370 € доплати, попусти возрасен на дополнително легло во студио 86 € 70 € 104 € дете 12-15,99 на доп.легло во двокреветна, супериор, студио 86 € 70 € 104  € дете 04-11,99 на доп.легло во […]

Read More

Велигден во Интерхотел – Сандански, Бугарија

Велигден во Интерхотел – Сандански, Бугарија   Цените се за СОБА сместување 3 HB 4 HB 4 BB двокреветна соба 392 € 493 € 417 € супериор соба 450 € 567 € 493 € студио 518 € 655 € 585 € доплати, попусти возрасен на дополнително легло во студио 148 € 186 € 145 € дете 12-15,99 на доп.легло во двокреветна, супериор, студио 148 € 186 € 145 € дете 04-11,99 на доп.легло во двокреветна […]

Read More

Велигден во Сицилија

ВЕЛИГДЕН ВО СИЦИЛИЈА  ТАОРМИНА-ЕТНА-СИРАКУЗА-КАТАНИЈА-СИВОКА-ПАЛЕРМО-МОНРЕАЛ-ЧЕФАЛУ-АГРИЏЕНТО-ПИАЦА АРМЕРИНА  (15.04.2020-21.04.2020)     Германскиот писател Јохан Гете запишал: „Без Сицилија, Италија е како без душа. Сицилија е клучот на се“! Убавината на Сицилија не може да се опише, таа треба да се доживее… Ако на островот не Ве привлече неговата историја, моќната Етна, приказните за мафијата ниту шармантноста на Сицилијанците на кои три работи им се најважни во животот: храната, фудбалот и жените, тогаш тоа нека биде најубавиот сладолед на […]

Read More

Грандотел за св. Кирил и Методиј

Грандотел за св. Кирил и Методиј 23.05 – 25.05.2020 Грандотел 4* – Ханиоти е модерен ресорт за одмор и релаксација. Лоциран е на самото крајбрежје на Егејско море во Ханиоти со сопствена плажа. Хотелот располага со надворешен базен, двокреветни, трокреветни и четворокреветни комфорни соби, светли со модерен декор и елегантен функционален мебел. Хотелот располага со ресторан , 2 бара, ТВ салон, паркинг, интернет, менувачница, фитнес, пинг-понг.   * Цената е во евра по лице за […]

Read More

Прага, Дрезден и Виена Велигден за Велигден

Прага, Дрезден и Виена Велигден за Велигден   Автобус / 5 дена / 3 ноќевања   16 Април (Четврток)                          СКОПЈЕ – ПРАГА                                  Состанок  на групата на паркингот спроти хотел Holiday Inn во 13.00 часот. Тргнување за Прага во 13:30 часот. Се патува преку Р. Србија. Ноќно  возење со попатни паузи за одмор и царински формалности. 17 Април (Петок)                                ПРАГА Пристигнување во Прага околу пладне. Панорамски разглед на градот со стручен локален водич: Старо место: Карловиот мост, споменикот на Карло IV, Вацлавскиот плоштад, Староградскиот […]

Read More

Велигден на Санторини

САНТОРИНИ   Монденскиот, традиционалниот, мистичен – неверојатно романтичен Санторини за време на најголемиот христијански празник Велигден е центар на светот! Имате можност да го посетите најсветото место на Санторини – Пиргос, каде на традиционален начин се прославува Христовото Воскресение. Архипелагот од вулкански острови (Киклади) се наоѓа 220 километри југоисточно од копното на Грција и со своите живописни и разнобојни карпи раскажува своја историја. Симболот на грчкиот туризам, препознатлив по куќичките од бел камен со плави покриви […]

Read More

Interhotel Сандански – пакет 14-16.02

Interhotel Сандански – пакет 14-16.02 Сандански 14-16/02/2020 Цените се за соба за 2 ноќевања со појадок – БЕЗ ПРЕВОЗ INTERHOTEL **** Сместување во Промо цени до 20.01.2020 Цени од 21.01.2020 Двокревeтна лукс соба 145 евра 155 евра Еднокреветна лукс соба 105 евра 115 евра Доплати на ден за лице Дете од 0-03,99 год. во соба е бесплатно Дополнително легло за дете 4-11,99 во соба – 12 € Дополнително легло за дете 12 – 15,99 во […]

Read More