8ми Март – Пролом бања

Пролом бања за 8 – ми Март Програма на патување:   1.Ден 06.03.2021 (Сабота)                               СКОПЈЕ – ПРОЛОМ БАЊА Состанок на групата рано наутро во 05.30 часот на паркингот кај Хотел ВИП спроти саем. Поаѓање за Србија во 06.00 часот. Патувањето се одвива преку граничниот премин Табановце со кратки паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во Пролом Бања околу пладне и сместување во хотел. Ручек. Слободно попладне за индивидуални активности, одмор и […]

Read More

Valentine`s Day – Premium Beach 5*, Албанија

Valentine’s Day Premium Beach 5* – Голем – Драч 2 ноќевања   Прв ден: 11.02.2021 (четврток) Состанок на групата во вечерните часови на дрводекор (организиран бесплатен трансфер од Битола, Прилеп и Велес). Тргнување за Драч, транзит преку Косово.   Втор ден: 12.02.2021 (петок) Пристигнување во Драч во претпладневните часови. Сместување во соби (check in во 14ч). Слободен ден за индивидуални активности и користење на спа центарот. Ручек. Вечера. Ноќевање.   Трет ден: 13.02.2021 (сабота) Појадок. […]

Read More

Valentine`s Day – Будва

Valentine`s Day – Будва   ПРОГРАМА: Ден 1 – 11.02.2021 (Четврток) Состанок на групата на Дрводекор во 20:30 часот, поаѓање во 21часот. Ноќно возење преку Косово и Албанија по новиот автопат до Острог со попатни паузи за одмор и царински формалности.   Ден 2 – 12.02.2021 (Петок) Посета на Острошкиот Манастир, едно од најпосетуваните светилишта на Балканот. Манастир кој е врежан во карпите, основан од митрополитот Василије Острошки во XVII век. По посетата на Острошки Манастир, се […]

Read More

Valentine`s Day – Белград

Valentine’s Day БЕЛГРАД   1 Ден 12.02.2021 (петок) Состанок на групата на паркингот пред хотел Холидеј ИН во 00:45 часот. Поаѓање за Белград во 01:00.Возење со попатни паузи за одмор и царински формалности. Пристигnuвање во Белград во утринските часови. Панорамски разглед на градот, посета на Калемегданската Тврдина и Кнез Михајлова. Сместување во хотел во попладневите часови. Ноќевање.   2 Ден 13.02.2021 (сабота) Појадок. По појадокот можност за факултативна посета на Нови Сад. Панорамски разглед на […]

Read More

Зима во Дубаи – Сонце, плажа и сигурен одмор

ЗИМА ВО ДУБАИ – СОНЦЕ, ПЛАЖА И СИГУРЕН ОДМОР дата на патување 10-14.01.2021/ 17-21.01.2021/ 24-28.01.2021 – 5 ДЕНА/ 4 НОЌИ Millennium Place Barsha Heights Hotel 4* – TECOM BARSHA HEIGHTS – 4* – 549 ЕВРА/ НП *** ИНДИВИДУАЛНО ПАТУВАЊЕ/ ОГРАНИЧЕН БРОЈ НА МЕСТА – ПРОМОТИВНА ЦЕНА *** НАПОМЕНА – Цените се ПАКЕТ цени дадени по лице за сместување во соодветниот тип на собастандард двокреветна/услуга ноќевање со појадок Цените се изразени во ЕВРА за уплата во денари […]

Read More

МАЛДИВИ Индивидуална програма, Ноември `20 – Јануари `21

МАЛДИВИ Индивидуална програма НОЕМВРИ – ДЕКЕМВРИ – ЈАНУАРИ Најромантична егзотична дестинација и рај за љубителите на нуркање и едрење. Малдивите се архипелаг со 26 кружни корални атоли и околу 1190 корални острови во јужниот дел на Индискиот Океан. Главниот и најголем град Малдиви е Мале, со околу 100.000 жители. Се наоѓа на истото име Машки остров, 645 километри југозападно од Шри Ланка. Меѓународниот аеродром Ибрахим Насир се наоѓа на островот Хулхуле, 1км (10 минути од […]

Read More

Занзибар, Ноември `20 – Mарт `21

ЗАНЗИБАР НОЕМВРИ ’20 – МАРТ ’21 Тропска идила на рајскиот остров веќе од 1100 ЕУР Миризливиот Занзибар, магичен, егзотичен, романтичен… див и софистициран… секако незаборавен и маѓепсувачки. Еден од најегзотините острови на светот каде летуваат светските личности!!!   ИНДИВИДУАЛНИ ДАТУМИ НА ПОАЃАЊЕ И ВРЕМЕТРАЕЊЕ НА ПРЕСТОЈОТ ** Долунаведените програми се креирани со пример датуми на патување и престој од 7 ноќи / 9 дена, со сместување во хотели по препорака; достапен е поголем избор на […]

Read More

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox