fbpx

Копаоник

Apartments Kraljevi Cardaci Spa 4*- КопаоникApartments Kraljevi Cardaci Spa 4* Цена по соба на ден на база НАЕМ Период Смена 1/3 Студио 1/4 Апартман 1/6 Aпартман Comfort Lux Comfort Lux Comfort Lux 27.11-11.12.2022 Нед/Нед 39 € 43 € 54 € 60 € 63 € 70 € 11.12-18.12.2022 Нед/Нед 46 € 51 € 61 € 67 € 86 € 94 € 5=7* 18.12-25.12.2022 Нед/Нед 50 € 54 € 72 € 79 € 89 € 97 € 25.12-05.01.2023 Нед/Чет [...]

Банско Зима

Lucky 5*Основан во 2007 година, LUCKY BANSKO SPA & RELAX од своето основање стана најмодерен хотел со апартмани во градот Банско. Со текот на годините не престана да се развива, благодарение на што успешно ја одржува својата водечка позиција меѓу најпрестижните хотели не само во градот и регионот, туку и низ цела Бугарија. Категоријата ПЕТ ЅВЕЗДИ целосно одговара на нивото на понудени услуги. LUCKY BANSKO располага со 115 студија и апартмани, во кои на најдобар [...]

Боровец

Hotel Yanakiev 4* – Боровец, БугаријаХотелот излага веднаш на една ски стаза, до ски лифтот е одалечен на само 50м, и на 200м од центарот на Боровец. Хотелот располага со: конференциска сала, бизнис центар, затворен базен, ноќен клуб, лоби бар, ресторан, фитнес сала, сауна, масажа, ски гардероба, сеф. Собите се опремени со: мини бар, балкон, телефон, САТ ТВ   ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ИЛИ ПОЛУПАНСИОН. ЦЕНИТЕ СЕ [...]

Пампорово

Kamelia Apart Hotel 4* – Пампорово, БугаријаЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, САМО ЗА НАЕМ ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД -10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.10.2019, ЗА ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ ОД 01.12-26.12.2019 И 03.01-15.04.2020, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.11.2019 KAMELIA APART HOTEL 4* PAMPOROVO ROOM ONLY / EUR A 01.12.2019 18.12.2019 B 19.12.2019 26.12.2019 C 27.12.2019 02.01.2020 B 03.01.2020 12.01.2020 D 13.01.2020 19.01.2020 E 20.01.2020 04.03.2020 A [...]

Словенија

Словенија е подеднакво примамлива дестинација за посета во секое време од годината. Порторож и Копер се прекрасни одморалишта на словенечкото крајбрежје. Не помалку ќе уживате дури и ако одлучите да го изберете езерото Бохињ или Блед за патување во Словенија, или пак да отидете во Птуј - најстариот словенечки град, со зачувано средновековно јадро, идилично езеро. Словенија има кујна, култура, па дури и архитектура која е под големо влијание на нејзините соседи, Италија, Австрија и [...]

Попова Шапка

Хотел Конак – попова Шапка„Конак“ – Попова Шапка е модерен планински објект со традиционален изглед. Сместен на Шар Планина, во скијачкиот центар Попова Шапка на 1760 мнв. Поволната географска положба, релативно блиску до Тетово (18 километри) и 55 километри од Скопје, главниот град на Република Македонија, го прави достапен да го посетат голем број туристи и во летната и во зимската скијачка сезона. Особено задоволство ќе Ви пружи ентериерот на објектот, комбинација на дрво и [...]

Маврово

Хотел Радика 5* – МавровоХОТЕЛ РАДИКА 5* – МАВРОВО   Хотел Радика е првокласен планински комплекс лоциран во Националниот парк “Маврово”, Западна Македонија… Хoтел Радика е првокласен планински комплекс лоциран во Националниот Парк “Маврово”, Западна Македонија, на одлична издигната позиција над Мавровското Езеро, која е опкружена со автентична шума. Локацијата е инспиративна во текот на целата година и е на оддалеченост од само 90 километри од аеродромот во Скопје. Хотелот е целосно реновиран во 2008 [...]

Хотел Шумски Фенери – Пелистер, Битола

Овој мал семеен хотел се наоѓа на 900 метри надморска височина во шума, во подножјето на Националниот парк Пелистер еден од најстарите паркови на Балканот со површина од 17.150 хектари – на надморска височина од 927 до 2601 метри. Хотелот е на 4 км од градот Битола и 25 километри од грчката граница. Заштитен знак на Пелистер се јасната изворска вода и реки, од каде што може да се види Пелагонија , водопадите и глацијалните […]

Хотел Молика 3* – Пелистер, Битола