Perun & Platinum Casino 4*, Банско, Бугарија

View on map
Нема оценка од 0 оценка
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Perun & Platinum Casino 4* се наоѓа на 500м од гондолата и 900м од историскиот центар на банско.
Хотелот располага со казино, спа центар, бар, ресторан и пијано бар. Сите соби се опремени со кабловска, тоалет, мини бар.

http://www.hotelperunbansko.com/

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД.

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2020, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.11.2020

-05% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2020, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.12.2020

 

PLATINUM HOTEL & CASINO / 4* / BANSKO
HALF BOARD / EUR 27.11.2020
18.12.2020
19.12.2020
26.12.2020
27.12.2020
01.01.2021
02.01.2021
04.01.2021
05.01.2021
15.01.2021
16.01.2021
31.01.2021
01.02.2021
28.03.2021
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
ЕКО ДВОКРЕВЕТНА СОБА
2 Возрасни лица 83.6 110 161.7 110 83.6 92.4 83.6
3 Возрасни лица 117 154 226.3 154 117 129.3 117
1 Возрасно лице 60.5 85.8 134.2 85.8 60.5 69.3 60.5
1 Возр +1 дете (2-11,99) 73.1 96.2 141.4 96.2 73.1 80.8 73.1
1 Возр +1 Дете (0-1,99) 60.5 85.8 134.2 85.8 60.5 69.3 60.5
1 Возр+2 Деца (0-1,99) (2-11,99) 73.1 96.2 141.4 96.2 73.15 80.8 73.1
1 Возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99) 83.6 110 161.7 110 83.6 92.4 83.6
2 Возр+1 Дете (0-1,99) 83.6 110 161.7 110 83.6 92.4 83.6
2Возр +1 Дете (2-5,99) 83.6 110 161.7 110 83.6 92.4 83.6
2 Возр +1 Дете (6-11,99) 104.5 137.5 202.1 137.5 104.5 115.5 104.5
ДВОКРЕВЕТНА БЕЗ БАЛКОН
2 Возрасни лица 85.8 115.5 171.6 115.5 85.8 96.8 85.8
3 Возрасни лица 120.1 161.7 240.2 161.7 120.1 135.5 120.1
1 Возрасно лице 62.7 90.2 140.8 90.2 62.7 73.7 62.7
1 Возр +1 дете (2-11,99) 75 101 150.1 101 75 84.7 75
1 Возр +1 Дете (0-1,99) 62.7 90.2 140.8 90.2 62.7 73.7 62.7
1 Возр+2 Деца (0-1,99) (2-11,99) 75 101 150.1 101 75 84.7 75
1 Возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99) 85.8 115.5 171.6 115.5 85.8 96.8 85.8
2 Возр+1 Дете (0-1,99) 85.8 115.5 171.6 115.5 85.8 96.8 85.8
2Возр +1 Дете (2-5,99) 85.8 115.5 171.6 115.5 85.8 96.8 85.8
2 Возр +1 Дете (6-11,99) 107.2 144.3 214.5 144.3 107.2 121 107.2
ДВОКРЕВЕТНА СО БАЛКОН
2 Возрасни лица 88 119.9 176 119.9 88 99 88
3 Возрасни лица 123.2 167.8 246.4 167.8 123.2 138.6 123.2
1 Возрасно лице 64.9 92.4 144.1 92.4 64.9 75.9 64.9
1 Возр +1 дете (2-11,99) 77 104.9 154 104.9 77 86.6 77
1 Возр +1 Дете (0-1,99) 64.9 92.4 144.1 92.4 64.9 75.9 64.9
1 Возр+2 Деца (0-1,99) (2-11,99) 77 104.9 154 104.9 77 86.6 77
1 Возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99) 88 119.9 176 119.9 88 99 88
2 Возр+1 Дете (0-1,99) 88 119.9 176 119.9 88 99 88
2Возр +1 Дете (2-5,99) 88 119.9 176 119.9 88 99 88
2 Возр +1 Дете (6-11,99) 110 149.8 220 149.8 110 123.7 110
ЈУНИОР СВИТ
2 Возрасни лица 106.7 143 212.3 143 106.7 119.9 106.7
3 Возрасни лица 149.3 200.2 297.22 200.2 149.3 167.8 149.3
2 Возр+1 Дете (0-1,99) 106.7 143 212.3 143 106.7 119.9 106.7
2 Возр+1 Дете (2-11,99) 106.7 143 212.3 143 106.7 119.9 106.7
2 Возр +2 Деца (0-1,99) (2-11,99) 106.7 143 212.3 143 106.7 119.9 106.7
2 Возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99) 133.3 178.7 265.3 178.7 133.3 149.8 133.3
3 Возр+1 Дете (0-1,99) 149.3 200.2 297.2 200.2 149.3 167.8 149.3
3 Возр+1 Дете (2-11,99) 149.3 200.2 297.2 200.2 149.3 167.8 149.3
RELEASE DAYS 7 10 26 10 7 7 7

Во цената е вклучено: употреба на внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, трансфер до гондолата по распоред, фитнес, интернет, надворешен паркинг.

Бебешко креветче – бесплатно – на барање

Ланч пакетот се состои од вода, сендвич, овошје или слатки.

 

ДОПЛАТИ:

-ланч пакет – 9еурвозрасен,  5еур дете од 2-11,99год

-Новогодишна вечера – задолжителна – 82еур возрасен, 41еур дете од 2-11,99год

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ПОЛИТИКА НА ОТКАЗ:

Доцен отказ: 50% пенали за новогодишниот период до 27дена пред пристигање, 1 ноќевање пенали за сите останати сезони до 7 дена пред пристигање

Не појавување во хотел: 50% пенали за новогодишниот период, 2 ноќевања пенали за сите останати сезони.

Отказ на резервација која подложи на рано букирање – возможно само на 20 дена предхоен отказ, после овој период 100% пенали.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “АРИЕС“.

Hotel Facilities

Air Conditioning
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Smoking Room
Spa & Sauna
Washer & Dryer
Show All

Hotel Theme

Банско

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 69 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019