Angella Hotel & Residence 4* – Kопаоник, Србија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email
ANGELLA HOTEL & RESIDENCE 4*
10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2020
Цените се изразени во € по лице по ноќевање на база Полупансион Цените се изразени во € по лице по ноќевање – КРАТОК ПРЕСТОЈ
Помалку број на ноќи од наведените ислучиво на барање Резервација на барање-исклучиво 5 дена пред термин
Период Смена Мин.ноќ 1/2, 1/2+1, 1/2+2 1/1 Lux Апартман Краток Престој 1/2, 1/2+1, 1/2+2, 1/1+1 1/1* Lux Apartman
ЦЕНИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН 1/1+1 (од 4 ноќи)
Тип на Сместување Соба Соба Апартман
29.11-06.12.2020 49 75 65
03.12-06.12.2020 3 55 82 70
06.12-12.12.2020 3 55 82 70
12.12-17.12.2020 Саб/Чет 5 75 110 90
17.12-20.12.2020 3 55 82 70
20.12-27.12.2020 3 65 100 80
27.12-30.12.2020 Нед/Сред 4 90 135 105
27.12-03.01.2021 Нед/Нед 7 120 180 135 30.12-03.01.2021 150 195 165
03.01-10.01.2021 Нед/Нед 7 90 135 105 03.01-10.01.2021 100 145 115
10.01-17.01.2021 Нед/Нед 7 80 120 95 10.01-17.01.2021 90 130 105
17.01-24.01.2021 Нед/Нед 7 80 120 95 17.01-24.01.2021 90 130 105
24.01-31.01.2021 Нед/Нед 7 60 90 75 24.01-31.01.2021 70 100 85
31.01-07.02.2021 Нед/Нед 7 90 135 105 31.01-07.02.2021 100 145 115
07.02-14.02.2021 Нед/Нед 7 90 135 105 07.02-14.02.2021 100 145 115
14.02-21.02.2021 Нед/Нед 7 90 135 105 14.02-21.02.2021 100 145 115
21.02-28.02.2021 Нед/Нед 7 90 135 105 21.02-28.02.2021 100 145 115
28.02-07.03.2021 Нед/Нед 7 70 105 85 28.02-07.03.2021 80 115 95
07.03-14.03.2021 Нед/Нед 7 60 90 75 07.03-14.03.2021 70 100 85
14.03-21.03.2021 Нед/Нед 7 60 90 75 14.03-21.03.2021 70 100 85
21.03-28.03.2021 Пакет 7=6 60 90 75 21.03-28.03.2021 70 100 85
28.03-04.04.2021 Пакет 7=6 60 90 75 28.03-04.04.2021 70 100 85

 

Цената вклучува:

·    Сместување на база Полупансион(појадок и вечера-шведска маса)

·    Специјален програм за бебиња (грејач за флашичка,маса за пресоблекување,бебешко креветче),со претходна резервација хранилка во ресторан.

·    Неограничено користење на Wellness & Spa центар:џакузи,хамам,финска сауна,инфра сауна,фитнес центар.

·    Wi-Fi

·    Хотелско Осигурување

·    Ски-Гардеробер

 

Цената не вклучува (Задолжителна доплата при резервација)

·    Туристичка такса (1.00€)  по лице по ноќевање за возрасни;0.50€ по лице по ноќевање за деца 7 -15 год.Деца 0-7 год – Гратис

 

Услови за за Ангела Хотел & Residens:

·    Дете 0 – 2год во присуство на две возрасни лица доколку не користи легло-ГРАТИС во 1/2 соба

·    Дете 2 – 7год во присуство на две возрасни лица доколку не користи легло-ГРАТИС во 1/2 соба

·    Дете 2 – 12год во присуство на две возрасни лица на дополнително легло – 50%

·    Дете 2 – 12год во присуство на едно возрасно лице – 50%

·    Две деца 2-12 во присуство на едно возрасно лице- имат попуст од 50% во 1/2 или 1/2+1 соба

·    Две деца 2-12 во пристуво на две возрасни лица  – секое дете на сопствено легло има попуст 50% во 1/2+2 соби или 1/2+2 апартман

·    Трето и Четрвто лице-попуст 20% на дополнително легло во  1/2+1, 1/2+2 соби или 1/2+2 апартман

·    Доплата за еднокреветна соба изнесува 40% од цената на двокреветна соба

·    Минимална наплата за Четворокреветна соба 3 полни суми/лица

·    Минимална наплата за LUX АПАРТМАН 3 полни суми/лица

 

Доплата во претпродажба или на лице место:

– Ски училиште или Борд училиште – од 6,5,3 или 2 дена

– Дочек на НОВА ГОДИНА

Во зависност од ситуацијата со КОВИД 19, постои можност за организиран дочек на Нова Година со доплата (дополнително)

Јавен паркинг – кој е необезбеден и Конаци Доо не сноси одговорност во случај на било каква штета

 

Начин на уплата:

За резервација е потребно 50% уплата (не е повратна во случај на резервација со ран букинг), остатоток до 15дена пред пристигање.

Во случај на непочитување на обврската со плаќање, Конаци Копаоник го задржува правото да им обезбеди сместување во друг објект од иста категорија.

Хотелот го задржува правото на промена на цените, зависно од промената на монетарниот пазар. Цената е гарантирана само во случај на коплетна уплата на изностот наеднаш, во спротивно гарантиран е само износот на аконтација, а остатокот е подоложен на промени.

 

Политика на отказ или промена на резервација:

Во случај на КОВИД позитивен тест, приложен писмено, уплатената сума ке биде рефундирана во целост.

Резервацијата на сместувањето која е уплатена во целост важи до 13:59часот на денот на пристигање.

Отказ или промена на резервација, мора да биде доставена во писмена форма.

Датата кога се откажува резервацијата, преставува основ за пресметка на пенали изразени процентуално во однос на вкупната цена на сместувањето:

  • 40% од вкупната вредност ќе биде наплатено ако се откаже или промени резервација од 29 до 15 дена пред пристигање
  • 80% од вкупната вредност ќе биде наплатено ако се откаже или промени резервација од 14 до 18 дена пред пристигање
  • 100% од вкупната вредност ќе биде наплатено ако се откаже или промени резервација од 7 до 0 дена пред пристигање или во текот на престојот или не појавување на гостите

 

  • За сите резервации направени под условите за рано букирање, во период од 01.08-31.10.2020:
  • 50% од вкупната вредност ќе биде наплатено ако се откаже или промени резервација во рок од 2 дена по прием на потврдата, до 15 дена пред пристигање
  • 80% од вкупната вредност ќе биде наплатено ако се откаже или промени резервација од 14 до 8 дена пред пристигање
  • 100% од вкупната вредност ќе биде наплатено ако се откаже или промени резервација од 7 до 0 дена пред пристигање или во текот на услугата или во случај на непојавување во хотел.
  • Доколку клиентот го напушти хотелот во текот на неговиот престој, хотелот ги задржува средствата за неискористениот дел.

Hotel Facilities

Air Conditioning
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Spa & Sauna
Show All

Hotel Theme

Копаоник

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019

Information Contact

Website

https://www.a-hotel.com/serbia/171950-kopaonik/4262765-1-angella-hotel-residence/