ПРАГА-КАРЛОВИ ВАРИ-ВИЕНА 8-МИ ДЕКЕМВРИ

Магична, мистична, прекрасна се само дел од атрибутите кои Прага, главната престолнина на Република Чешка, со сигурност ги заслужува. Сместена во срцето на Европа, плени со својата специфична архитектонска традиција, а воедно претставува и значајна раскрсница на која се среќаваат уметници и научници од целиот свет. Како популарна туристичка дестинација, Прага со гордост го зазема шестото место на најпосетувани европски градови.   Програма 1 ДЕН 1: среда 08.12.2021 СКОПЈЕ-ПРАГА Состанок на групата во 11:30 часот […]

Дворецот на Дракула за 4-ти декември

Поаѓање:02.12.2021 Враќање:05.12.2021 Дестинација: Романија Превоз: Автобус Сместување: Хотел Ариес овој декември ве води низ Романија, со посебен акцент на Букурешт и дворецот на Дракула, но и на повеќето замоци во Романија кои пленат со својата убавина. Првата тура ќе се реализира од втори до петти декември. БРАН “домот на Дракула”Бајковитиот замок Бран, според легендарниот роман на Брам Стокер – домот на Дракула. Историски замокот прв пат е користен за одбрана против Отоманската империја, а подоцна […]

Истанбул за 13-ти ноември

Поаѓање:11.11.2021 Враќање:14.11.2021 Дестинација:Истанбул Превоз:Автобус Сместување:Хотел Кога ни доаѓа викенд, размислуваме каде да прошетаме а да не потрошиме многу пари. Десинација која се покажа како ексклузивна приказна на нашата агенција е Истанбул. Ние го нарекуваме „Магичниот Истанбул“ затоа што може да направи среќни и задоволни многу патници, а притоа да заштеди на сечиј џеб. Истанбул е дестинација која е недалеку од Македонија, а која вреди да се доживее. Град на два континенти, преку 20 милиони жители, […]

КУБА – ВАРАДЕРО И ХАВАНА ЕСЕН 2021 I 02.12.2021

КУБА – ВАРАДЕРО И ХАВАНА Пакет аранжман: 7 ALL Inclusive + 2 BB, авионски превоз, трансфер, 2 екскурзии и aгенциски претставник Термин: 02.12.2021 – 13.12.2021 Куба – Необичен остров каде што комунизмот сеуште живее и каде што Фидел Кастро вовел систем кој тешко се менува и покрај зголемената отвореност кон светот во последно време! Разгледување на старата Хавана, возење со бротче до тврдината и церемонијата на пукање со топови, резиденциите и колонијалните куќи, прошетка низ Хавана и квартовите во кои нема туристички атракции, живеат […]

Дубаи | Пакет аранжмани

Дубаи | Пакет аранжмани Поаѓање: Секоја сабота Дубаи е најголемиот град на Обединетите Арапски Емирати и без сомнение може да се каже дека е една од наjпосетените дестинации на светот. Се наоѓа на југоистокот на Персискиот залив. За само неколку години, Дубаи стана синоним за луксузен живот, центар на меѓународниот бизнис и атрактивна туристичка дестинација со секој облик на разонода што може да се замисли. Преубави плажи, луксузни хотели, импресивни архитектонски решенија како Бурџ ал […]

Кападокија – 3 и 4 ноќи

КАПАДОКИЈА – АВИОНСКИ ПРЕВОЗ Кападокија Ако постои бајка за магична земја од глина, веројатно ќе изгледа како Кападокија. Регионот е во централна Турција и е познат по уникатни карпести форми во кои древните народи ги направиле своите домови и светилиштa…. Цена од 279€  – 17.240 мкд СО ПОЈАДОК + АВИОНСКИ БИЛЕТ + ТРАНСФЕР 3 или 4 ноќевање       Во цената се вклучени следниве услуги:  Повратен авионски билет со Пегасус Ерлинес од Скопје […]

МЕКСИКО – НОЕМВРИ 2021 Голема Јукатанска Тура

МЕКСИКО – НОЕМВРИ 2021 Голема Јукатанска Тура   Мексико се смета за една од најпопуларните туристички дестинации. Испреплетеноста на традиционалниот со модерниот живот овозможува Мексико да нуди многу разновидности – уникатни археолошки локалитети од древни цивилизации и населби на Маите и Ацтеките; мали  колонијални градови со зачувана  архитектура уште од времето на шпанските освојувачи, но и големи и модерно развиени градови; пустини, тропски прашуми, планини, вулкани, песочни плажи…. Културата на Маите била особено присутна и се развивала […]