fbpx

Ви нудиме широка палета на програми за патување од најразличен вид, должина и период на патување. Одберете го вашето патување спрема вашите желби и можности, или обратете ни се нам, и ние специјално ќе го скроиме за вас.

Мајски патувања

Велигден во Грузија (15-20 април’23)Велигден во Грузија – лулката на православието – 15 – 20 април 2023 საქართველო / Сакартвело Кутаиси-Мсхета-Тбилиси-Ананури-Гергети-Казбег Грузија, како една од најстарите христијански земји во светот, отсекогаш го прославувала Велигден на посебен начин. Високите храмови и вековните манастири со антички слики го нагласуваат посебното значење на религијата во историјата на Грузија. Симболично и посебно е да се помине славниот празник Велигден во вековната православна земја. Грузија (грузиски: საქართველო / Сакартвело) е [...]

Македонија Бањи

Aurora Resort Spa 5* BerovoСо надморска височина од 1100 метри, ресортот е сместен во источниот планински дел на Македонија, близу до градот Берово, веднаш над Беровското езеро и прекрасниот кањон на Малешевските планини. Точно овој регион, често именуван како мала Швајцарија, се наоѓа еден од четирите воздушни коридори во светот, збогатен со огромно количество на кислород, претворајќи го ресортот во беспрекорно чиста воздушна бања. Изграден од природни елементи, со употреба на вулкански камен и дрво, оплеменет со различни [...]

Бугарија Бањи

Бугарија е лоцирана во североисточниот дел на Балканскиот полуостров. Тоа е крстопат што ги поврзува Истокот и Западот, земја со илјадници години историја и културно наследство, кое ги опфаќа древните цивилизации. Богата со култура и фолклор, земјата чија источна граница ја заплискуваат црноморските води, е одлична дестинација за сите туристи. ЗОШТО ДА ЈА ПОСЕТИТЕ БУГАРИЈА? Софија е главен град на Бугарија. Градот изобилува на култура, архитектура и разноликост, во комбинација со голем број музеи, споменици [...]

Србија Бањи

Бањите во Србија го претставуваат најважниот дел од туристичката понуда на земјата. Србија има повеќе од илјада извори на минерална вода и над 40 бањи, од кои многу датираат од далечното римско време. Секој од нив е уникатен на свој начин, а покрај лекувањето на разни здравствени проблеми, повеќето од нив се популарни и омилени дестинации за туристите во текот на целата година. Хотел Бела Јела -Луковска бањаЗошто Луковска Бања? За вас отвораме зелена ризница [...]

Егзотични патувања

ЈОРДАН – ВЕЛИГДЕН 2023ЈОРДАН 14.04 – 21.04.2023 | 6 ноќи – 8 дена | Лет од Скопје АМАН + МРТВО МОРЕ + ПЕТРА + ВАДИ РУМ + АКАБА Групно празнично патување со лет од Скопје и богата програма со вклучени разгледи, посети, тури… Се посетуваат сите атрактивни локации во Јордан, без дополнителни факултативни доплати!   Древна земја со посебен шарм и неверојатна историја. Изобилува со легенди и традиции, богато културно наследство и архитектонски атракции, а тука [...]

Крстарења

Замислете си секој ден првото утринско кафе да го пиете со погледот на различен град или плажа. Крстарењето ви овозможува за само неколку дена да разгледате повеќе градови, за кои ќе ви требаат многу средства и време доколку сакате поединечно да ги посетите.Луксузот и комфорот се насекаде на бродот. Замислете за само неколку денови да ги посетите најубавите Француски, Италијански, Шпански градови или да ги посетите најубавите и најпознати Грчки острови без напорно патување. Крстарењата [...]

Влезници за спортски настани 2022/2023

Лига на шампиони Лига европа Шпанска, француска, италијанска, англиска премиер лига Тенис Кошарка Други спортски натпревари   Контактирајте ги нашите агенти, изберете тикети за вашиот омилен тим, играч или натпревар, и ние Вашиот сон го правиме реалност! ☎️047/224-155 ☎️072/228-155 📎info@aries.com.mk

Авалон

ТУРИСТИЧКАТА АГЕНЦИЈА АРИЕС Е ОФИЦИЈАЛЕН ПРЕТСТАВНИК НА ПРОДУКЦИЈАТА АВАЛОН И СИТЕ БИЛЕТИ ЗА КОНЦЕРТИТЕ КОИ ГИ ОРГАНИЗИРА АВАЛОН, МОЖИ ДА ГИ НАБАВИТЕ ВО ПРОСТОРИИТЕ НА АРИЕС.