Општи информации

ik2ТА Ариес е основана во 1999 година, со тенденција на постојано збогатување на понудата во туризмот и туристичката индустрија збогатена со најновите трендови. ТА Ариес е една од водечките туристички агенции-оператори во земјата и регионот благодарение на својот висок бизнис стандард и одлична услуга,. Голем број туроператори го одбрале Ариес како партнер и во соработка со Ариес заднички биле создавани и продавани патувања и пакети и други деловни услуги за секој обичен купувач како и одредени корпоративни клиенти.

За речиси цела деценија ТА Ариес е во пораст и се наметнува како лидерска агенција: тоа е главниот организатор на приватни и бизнис туристички пакети, како и на повеќето релевантни онлајн патувања и даватели на услуги. Како резултат на своето долгогодишно работење, партнерска мрежа е поставена низ целиот свет , која опфаќа над 45 парнтери. На ТА Ариес е следната бизнис стратегија – според кој клиентите, покрај услуги, секогаш добиваат додадена вредност и бенефиции – кое се покажа како идеално, со оглед на фактот дека Агенцијата ефективно ја постигнува својата цел, односно зголемување на бројот на задоволни патници кои, сезона по сезона, имаат на располагање постојано поразновиден избор на услуги. ТА Ариес смета дека главните задачи се дека треба да се се одржуваат постојните високи бизнис критериуми, како и збогатување со нови производи, вклучувајќи и специјализирани туристички пакети. Како последица на речиси една деценија на искуство и иновативен пристап кон креирање на својата туристичка понуда,ТА Ариес ги исполнува очекувањата на своите клиенти преку трансформирање на своите желби и фантазии во вистинскиот живот искуства. Што ги надминува таквите предизвици благодарение на високо специјализирани вработени, чии натпросечна квалификации се резултат на хуман развој на корпоративна култура во која, во пријатната атмосфера на тимска работа, се ценат креативност, иницијативност и посветеност. Со помош на својата силна мрежа на сигурни домашни и странски партнери, како и оние кои припаѓаат на партнери, ТА Ариес ги задоволува потребите на сите профили на клиенти, создавајќи за нив најзгодни, најбрзи и финансиски прифатливи решенија .

Благодарение на нашиот професионален пристап, ние сме членка на најдобрите професионални здруженија, како што се IATA, Galileo,Worldspan, SKTM, ATAM…

Историја на претпријатието

ik4Ариес ДОО има изградено својот статус како реномиран домашен тур-оператор преку децениja на посветена работа, сигурни деловни односи со клиентите, надлежните пристап за туристички потреби, личен пристап кон патниците, како и збогатување на пазарот со врвни странски новини. Од 1999 година, кога ТА Ариес беше основана, постепено прерасна во тур-оператор од мал обем и се позиционира при врвот на македонскиот туризам. На почетокот, тоа беше мала туристичка агенција дека првиот организиран автобуски тури низ Балканот за домашни патници, кои беа многу популарни во тоа време. За оваа причина, дури и во тоа време, тој стана познат по свој со имплементација на напредни софтверски на сите нивоа на бизнисот, Ариес има преземено услуга стандарди на повисоко ниво и ги донесе во согласност со бизнис принципи се применуваат во врвни компании во туристичката индустрија. Онлајн бизнис е поставен како една од клучните активности во компанијата стратегија за развој. Како резултат на тоа, одличен модел на онлајн купување на патување пакети е воведен, Исто така, веб-сајт е создаден и дизајниран во согласност со принципите на водечка глобална онлајн тур-оператори.Во согласност со своите професионални и морални вредности, во иднина, Ариес намера да остане верен на своите принципи и на следните трендови на пазарот, придонеси своите клиенти погоден пријатен искуства во сите видови на патувањето.

ik5Tуризам & ТУР ОПЕРАТОРИ

По анализа на трендовите на пазарот и желбите на клиентите , ТА Ариес, од сезона во сезона, создаде туристички пакети од целиот свет кои ги исполнуваат очекувањата на најсложените Глобтротерс. Со промоција на Македонија како одредена дестинација со единствена понуда, Ариес има – на ниво на дестинација – постигна зголемување на бројот на странски туристи во земјата. Сите гости имаат на располагање индивидуални и групни, како и тематски и сезонски туристички пакети. Истакнати во голема понуда се летување пакети, програми авантура и екскурзии, водени автобус патувања, гарантира заминувања, избрани хотел и приватно сместување, наменска индивидуални и групни пакети, програми за стари лица, Патувања, поклоненија и верски програми, водени место , авио билети, возило за изнајмување и закуп на сместувачките капацитети во име на странските партнери.
Продажни канали – Ариес Партнери Постојат над 25 oвластени Ариес партнери и субагенти, нуди производи и услуги на ТА Ариес. Во цел за партнери за да може да им обезбеди на клиентите со бараните услуги во побрз и поефикасен начин,

Онлајн Продажба

ikona mouseНа крајот на 2011 година, Ариес започна да се развива туристички апликација која поддржува онлајн продажба, како и онлајн алатки кои се олесни купувањето, дозволувајќи им на онлајн кредитна картичка овластување и автоматски испорака на сите патни документи за да го внесувачот на Е на корисникот, како и документ симнете во рамките на корисничка сметка. А наскоро ќе нудат ТА Ариес да е достапен на англиски, германски, француски, италијански и, и начинот на купување е најефикасен на пазарот. Се состои од избирање на саканиот сместување или патување пакет, по внесување на податоците за патниците, плаќање со внесување на податоци за кредитни карти и симнување на сите потребни документи (кој автоматски се праќаат по пошта). Со овој вид на систем, Ариес е ефикасна туристичка агенција во сегментот на онлајн купување во Македонија, нудејќи гости извонредна флексибилност при купување, особено последната минута патување пакети. www.аries.com.mk и www.aviokarti.com.mk ќе нуди највисоко ниво на безбедност за време на онлајн купување, во согласност со стандард енкрипција на податоците ниво, кои корисниците може да се потврди во секој даден момент со кликнување на Thawte сертификат икона. Дополнителни безбедносни е достапен за MasterCard и Visa кредитни картички со 3D безбедносен код дека секоја картичка корисник може да побара од нивните банки. Тоа е единствен код кој обезбедува клиенти дополнителна заштита од злоупотреба.

Летни одмори

ikona oblaceСвоето долго искуство во креирањето на летен одмор пакети има направено ТА Ариес првата агенција да се воведе на пазарот не само нови трендови на летување, но и нови дестинации и капацитети. Така, меѓу празник пакети на Егејско и Јадранското Море и Медитеранот, како дел на понудата Ариес е, може да се најде во изобилство на различни хотели од сите категории, како и бутик-хотели, приватни вили, луксузни апартмани и други сместувачки единици за сите видови на клиенти. Што се однесува до видот на празници, Ариес може да се пофали со фактот дека тоа е прво да се воведе нови форми на трошење летните одмори: ќе ја воведе авантура летен туризам , започнува со руралниот туризам како популарен начин на трошење на летото и воведе зелена лето туристички пакети, тоа е, одмор на планински врвови и езера како и ги популаризира летните одмори на Медитеранот, ги нуди своите клиенти богат избор на летувалишта во сите медитерански дестинации.

visaus1

Визи

ТА Ариес е реномирана и овластена агенција при посредување и обезбедување на туристички и иселенички визи за многу земји од светот со специјалност при посредување и консултации за обезбедување на визи за САД, Канада како и Австралија како наша специјалност. Како најнов производ се наметнуваат привремените вработувања и курсевите за дообука во Австралија.

 

 

ski6aСкијање

Ариес е, меѓу другото, познат по најдобрите организација на зимата скијање туристички пакети. Со години веќе, тоа се нудат Екслузивно пакети во текот на целиот ски сезоната, што е, од почеток до крај, вклучувајќи организација на свој ски клуб на најпопуларните дестинации, како и ски училиште во различни јазици . Агенцијата организира скијање во седум земји – во најпопуларните скијачки центри

 

 

oz18Далечни патувања

ТА Ариес со своите парнери се стреми да постигне својот статус како најсигурни туристичка агенција меѓу клиентите преку создавање на туристички пакети за повеќето егзотични дестинации на светот: Алјаска, Перу, Нов Зеланд, Тахити … се само некои од далеку дестинации, која во организација на Ариес, може да се постигне во најбрзо и најмногу едноставни начини. На најпопуларните дестинации воведе на пазарот од страна на Агенцијата се Мексико, Кина, Куба, Јапонија, Сејшели и Малдиви, многу популарен меѓу патниците во денешно време како добро.

Европски патувања

Земји на “стариот континент” отсекогаш заинтригирани од ТА Ариес, како резултат на кои тие создале луксузни туристички пакети во Европа. Така, агенцијата нуди градот-пауза пакети, идеална за запознавање европски метрополи во неколку дена, проследено со патувања со авион и автобус долго патувања кои често вклучуваат неколку европски земји, кои нудат клиентите можност да се запознаат со дестинации темелно.

Wellness

Уживајте во велнес патување пакети во најдобар бугарски , словенечки, италијански, француски, грчки, шпански и азиски спа центри, кои ТА Ариес ги воведува на пазарот како тренд во 2005 година. Исклучителната зголемување на интересот за овој вид на туристички пакети сведочи за фактот дека Ариес ја призна трендови на пазарот и професионално се сретна со барањата на клиентите.

Спортски патувања

Организирани групни и индивидуални патувања во спортски настани (фудбал и ракомет првенства, Олимписките игри итн) се исто така патување сегмент кој Ариес воведе на хрватскиот пазар.

oz2Меден месец патување пакети

На најромантичниот туристички пакети од широк избор на Ариес услуги се организирани во сите делови на светот, овозможувајќи им на невестата и младоженецот да го изберат својот омилен патување пакет тип. Така, понудата вклучува возбудлива европска и светските метрополи, природата патувања, егзотични Патувања и туристички пакети. Ариес е само еден на пазарот ја нуди можноста да се организираат свадби во егзотични дестинации како што Борнео, Малдиви, Бали и Сејшели.

Курсеви по странски јазици

За младите луѓе, ТА Ариес и своите партнери создава атрактивни активен одмор пакети, вклучувајќи и учењето на странски јазици во сите земји на светот. Така, децата на возраст од 12-18 да го совладате сите нивоа на странски јазик на нивниот избор на најдобрите универзитети во Велика Британија, САД, Ирска, Германија, Австрија, Малта, Италија или Шпанија. Во тоа, младите луѓе може да се комбинираат стекнување на знаења со релаксација и забава во друштво на нивните врсници од целиот свет.

Туристички пакети за државни и верски празници

Специјализирани тематски патување пакети биле признаени на пазарот како уште еден пример на голема понуда Ариес е. Така, Агенцијата за години организира патувања за Божиќ шопинг и прослави во Барселона, Дубаи и во Њујорк, Ева прослави Новата година со големи букви во целиот свет и егзотични дестинации, како и патувања во карневали во најпопуларните дестинации, како што се Венеција и Бразил. Понудата, исто така, вклучува и посети на повеќето романтични земји во светот, како што се Франција и Шпанија, за да го прослават Денот на вљубените, како и Велигден патување пакети и туристички пакети за другите верски и државни празници цел ден.

Наменски патувања и пакети

Специјално дизајнирани патување пакети се наменети за клиенти кои бараат целосно персонализирана услуга. Принципот на организирање на туристички пакети создадени според личните желби и афинитети на клиенти прв пат е воведен на пазарот од страна Ариес во 2005 година, додека Ариес денес е водечка организација во процесот на дизајнирање, како туристички пакети. Постојат бројни наменска туристички пакети, но тур-оператори Ариес е гордо истакнуваат дека нивниот број е еднаков на бројот на патници, сепак, како туристички пакети широко може да се подели во тематските патување пакети (на пример, Вински патишта на Франција), специфични барања (место на пустините во Кина), како и комбинација патување пакети (оние поврзување традиционалните правци со нетрадиционални сместување, било да е тоа во новоотворената елита хотели, или, според други желбите на патниците).

Бизнис патувањa

Многу компании и претставници на државните институции го довериле нивното бизнис патување на ТА Ариес е (состаноци, иницијативи, конгреси, настани), која организира конгреси, меѓународни, регионални, европски и национални конференции, научни собири, семинари, производи и услуги на презентации , како и управување со состаноци. Ариес нуди корпоративни партнери и други клиенти на глувците оддел незаборавно и пријатно службени патувања на конференции, саеми, конгреси и други професионални собири во сите делови на светот, преку создавањето на “календари ” составен од истакнати настани поврзани со нивната линија на бизнис и со целосно организирање на сите елементи на бизнис патувања.

Тие се дизајнирани во согласност со наменска принцип, со цел да ги задоволат специфичните интереси на одреден клиент. Тимбилдинг може да се случи на копно или на вода, во форма на рафтинг, параглајдерство, пловење, пештера авантури, кану и џип сафари, велосипедизам, пешачење , здравје или МакБаскет игри, чија цел е да се развијат стратешко размислување, комуникациски вештини, зајакнување на самодовербата, поттикнувањето самоиницијатива и да се создаде чувство на припадност кон групата.

ikonaavionceАвиосообраќај и резервации и продажба на авионски билети

Ние сме лидер во регионот за продажба на авио билети. На ефикасноста на нашите услуги во овој сегмент се гледа преку брзо и ефикасно купување на билети за сите дестинации. Во специјализирани сегмент од бизнис патување пакети, Ариес, со личен пристап, се грижи за желбите и потребите на секој поединец патник (како што се користи седиште во авион и посебни оброци) и, во име клиентот, прависме се да безбедно брзо и лесно се дојде до дестинацијата и државата која сте намериле да ја посетите.

Со голема гордост е пуштен во употреба и првиот македонски сајт за онлајн резервации на авионски карти каде можете многу лесно и брзо да ги пронајдете најповолните варијанти и цени за патување.

Се надеваме дека ќе имаме искрено задоволство да ги задоволиме Вашите потреби

за патување и ќе станиме незаменлив дел од Вашата култура на живеење…

Ваш Ариес тим..