from 0 €
Check Availability

Apart Hotel Kopaonik – Брзаче

View on map
Нема оценки from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Apart Hotel Kopaonik се наоѓа во викенд населбата Брзече на 18км од ски центарот Копаоник. Директно поврзан со гондола која се наоѓа 300м од хотелот и води од Бела Река (Брзече) до Мали Караман (Копаоник). Секоја соба е опремена со брачен или два единечни кревети, Wi-Fi, фрижидер,  сопствен тоалет и кујна. Поседува сопствен паркинг, ресторан (работи на база полупансион), бар, лоби, како и бесплатна Wi-Fi интернет конекција.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА ДВЕ ЛИЦА ЗА 3 НОЌЕВАЊА НА УСЛУГА ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)
10% ПОПУСТ НА СИТЕ ТЕРМИНИ ЗА УПЛАТИ ОД 30% ДО 15.11.2021

 

ЦЕНОВНИК – КОПАОНИК ЗИМА 2020/2021 | Apart Hotel Kopaonik – Brzece
Термин Цена за наем на 1/2 соба Цена за наем на 1/3 соба
06.01-09.01.2022 179€ 239€
13.01-16.01.2022 179€     продадено 239€      продадено
20.01-23.01.2022 179€ 239€
27.01-30.01.2022 179€ 239€
03.02-06.02.2022 179€ 239€
10.02-13.02.2022 179€ 239€
17.02-20.02.2022 169€ 229€
24.02-27.02.2022 169€ 229€

Во цената е вклучено:

– 3 ноќевања на база полупансион (појадок и вечера)
– Туристички пратител на групата

 

Во цената не е вклучено:

– Автобуски превоз
– Туристичка такса 1,10€ по лице по ноќевање, а за деца од 7-15 години се плаќа 0,50€ по лице по ноќевање (се плаќа на рецепција)
– Патничко осигурување 250 ден.

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ СКОПЈЕ-КОПАОНИК-СКОПЈЕ

– Цена за превоз за возрасен е 40 евра, а за деца од 3-11,99 години е 30 евра
– Поаѓање секој четврток во 07:00 часот од Скопје (Дрводекор), враќање од Копаоник во недела 15:00 часот
– Цената за превозот важи за месец Декември, Јануари и Февруари 2021/2022

 

ВАЖНИ НАПОМЕНИ:

– Check in во собите во 13:00 часот, check out до 10:00 часот.
– Во собите можат да престојуваат максимум 3 лица, или 4 на барање во консултација со хотелот, на дополнително легло
– Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот
– Се патува со лична карта преку граничниот премин Табановце
– Можност за плаќање: Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка  и онлајн уплата на нашата веб страна
– Плаќањето е во денари по курс 1 евро – 61,8мкд
– Уплата при резервација 30% од вкупната сума, доплатата минимум 10 дена пред поаѓање
– Доколку сме спречени да го реализираме патувањето поради ситуацијата со која се соочуваме, средствата ќе бидат рефундирани во целост
– За реализација на аранжманот потребно е да се пријават минимум 30 патници
– Доколку патникот сака да резервира одредено седиште, при уплатата во агенцијата може да доплати 5 евра по лице и да бира седиште (освен првиот ред, кој е резервиран за персоналот)
– За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
– За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска со која се покрива устата и носот.
– Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот.

Прочитај Повеќе

Hotel Theme

Автобуски аранжмани
ЗИМА 2021/22
Копаоник

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 € /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019