Apartment Village Lipa 3*- Терме Олимија, Словенија

View on map
Нема оценка од 0 оценка
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Apartment Village Lipa 3* ќе ве импресионира однадвор и одвнатре. Совршено е за оние кои сакаат да го забават темпото подалеку од хотелската атмосфера, но сепак доволно блиску до разновидната релаксација што ја нуди оваа локација. Идилични куќи со софистицирани архитектонски финеси на традициите на Козјанско ќе направат да се чувствувате дека сте влегле во временска машина и сте слетале во времето на кочиите и принцезите. Но, кога ќе го завртите клучот и ќе ја отворите вратата, ќе бидете маѓепсани од топлината на просторот што ве опкружува. Толку оригинално и толку автентично што за момент ќе ви го одземе здивот. Апартманите со различна големина се погодни за семејство од две или најмногу пет лица, а добредојдени се и домашни миленици. Времето застанува на плоштадот Во селото има мал плоштад. Во текот на денот, тоа е игралиште за деца, место за состаноци за многу дебати и трговски центар за сувенири. Од ресторанот Липа се чувствува пријатен мирис на гурмански деликатеси без глутен. Во селската атмосфера, децата ќе можат да се препуштат на својата разиграност на игралиштето или во посебното детско катче. Кога сонцето заоѓа и месечината изгрева, плоштадот е преплавен со радост.

За резервација се потребни минимум 2 ноќи.

Цени за март 2024 од 126 евра за 2 лица од вечер

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019