AquaSun Spa 3* – Сандански Бугарија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

AquaSun Spa 3* – Сандански Бугарија

Семеен хотел, новоотворен Март 2021 година.
Хотелот има вкупно 20 соби, двокреветни, студио, апартман
СПА центар: базен 20х8 метри со топла минерална вода (30, област за хидромасажа, детски базен, финска дрвена сауна, парна бања, солена соба и билкова сауна, фитнес…..
Стилскиот и пријатен ресторан нуди квалитетна храна подготвена со домашни производи од регионот. Ресторанот има 40 места.

Сместување:
Двокреветна соба   (15м²)
Студио   (40-45м²)
Апартман   (60м²)

Во собите: кабловска телевизија, безжичен интернет, клима уред, биро, гардеробер, фрижидер, тоалет со туш, бањарка, крпи…

Поглед: Град или двор

 

Цените се по соба на ден – ноќевање со појадок

сместување м2 капацитет во соба цена
1 возрасен+1 дете /4-11,99г/ 15 1+1 56
Двокреветна делукс-без балкон 15 2 67
Еднокреветна 15 1 53
1 возрасен+1 дете /4-11,99г/ 15 1+1 60
Двокреветна делукс-со балкон 15 2 77
Еднокреветна 15 1 61
1 возрасен+1 дете /4-11,99г/ 15 1+1 69
Студио супериор без балкон 2+0 / 2+1 / 2+2 / 3+1 40 2+2 / 3+1 95
Студио супериор со балкон 2+0 / 2+1 / 2+2 / 3+1 40 2+2 / 3+1 103
Апартман делукс  4+0 / 4+1 / 4+2 / 5+0 / 60 5+0 / 4+2 154

Цените се во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари

За сместување во деновите од викендот /петок – сабота/ минимум 2 ноќевања.
Сите горенаведени цени важат за сместување во периодот од 02.01.2023 до 22.12.2023 година, со исклучок на државните празници.

Цени на ДЕН за СОБА и вклучуваат:
Ноќевање појадок
Користење:
Базен 20х8 м. со топла минерална вода (30°С), со дел за хидромасажа
Детски базен
Финска дрвена сауна
Парна бања
Солена соба
Билкова сауна
Паркинг
Туристичка такса

Во цената НЕ Е вклучено:
Патничко осигурување
Превоз
Масажа
Неспомнати услуги

Информации:
Прием на собата по 14:00 часот
Напуштање на собата до 12:00 часот
Рецепцијата работи од 08:00-20:00 а на гостите им се дава чип карта за влез и излез
Ресторанот не работи за време на ручек

 

Hotel Facilities

Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Pool
Restaurant
Sauna
Spa & Sauna
Show All

Hotel Theme

Сандански
Сандански

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019