Букет хотел 4* – Златибор

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Локација: Strahinje Popovića, 31315 Zlatibor, Srbija

За хотелот:
Лоциран во можеби најмирниот дел од Златибор, овој хотел опкружен со борова шума, е идеален за престој на сите генерации на гости, располага со ресторан со капацитет од 110 лица.

Сместување и типови на соби:
Хотелот поседува 20 соби и 25 апартмани. Секоја од собите/апартманите во хотелот располага со: ТВ, безжичен интернет, клима уред, парно греење, телефон, мини бар, балкон/тераса, тоалет со туш кабина и фен.

Видови на соби:

 • Standard соба (19 – 22 m2); Капацитет: 1-2 лица
 • Komfort соба (28 m2); Капацитет: 1-3 лица
 • Standard апартман (31 – 38 m2); Капацитет: 1-4 лица
 • Komfort апартман (36 – 44 m2); Капацитет: 1-4 лица
 • Buket апартман (45 m2); Капацитет: 1-4 лица

 

Спа и велнес центар:
Wellness центарот се протега на околу 800 метри квадратни. Располага со 2 базени, од кој едниот е со солена вода. Покрај тоа, има џакузи, финска и био сауна, солена соба, парна бања, соби за масажа, тепидариум. Исто така не изостанува ниту модерно опремената фитнес сала (45м2).

 

Конгреси и семинари:
Модерната, целосно климатизирана конгресна сала (140м2) со капацитет од 80 лица е опремена со сета потребна опрема (проектор, панел, безжичен интернет).

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

Цени валидни до 28.12.2021
Стандардни соби
Двокреветна Комфорт 1/2 Еднокреветна
65 69 83
Апартман
Стандард 1/3 Комфорт 1/3 Букет 1/3
75 78 83

 

Цените се по лице на ден

 

Во цената е вклучено

 • Појадок и вечера
 • Користење на спа центар ( внатрешни базени,џакузи, топли клупи ,солена соба,партна бања и сауна )
 • Користење на фитнес сала
 • За ноќевање со појадок цената се намалува за 6 евра
 • Екстра легло се плаќа 50% од цената
 • Трето и четврто лице во апартманите плаќаат 70% од цената
 • Ако едно лице престојува во апартман цената се зголемува за 70%
 • Доколку има повеќе од 10 гости во хотелот појадок и вечерата се служат на шведска маса, во противно се служи јадење по избор.

 

Политика за деца

 • Деца до 6,99 доколку престојуваат со 2 возрасни – бесплатно
 • Деца 7-11,99 во сместување со 2 возрасни плаќаат 20 евра на ден на база на ноќевање со појадок, и 23 евра на база на полупансион.
 • Изнајмувањето на бебешко креветче за деца до 2г е бесплатно
 • Приложувањето на книшка или пасоши за децата на рецепција е задолжително
 • При резервација е задолжителен депозит од 30% од сумата, а остатокот треба да биде исплатен 15 дена пред престојот.
 • Во случај на отказ, no show или кратење на веќе резервираниот престој, хотелот има право да ја задржи целата сума.
 • Туристичката такса не е вклучена во цената и изнесува 1 евро по лице на ден
 • Деца до 15 год плаќаат 0,5 евра туристичка такса

 

Hotel Facilities

Air Conditioning
Airport Transport
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Spa & Sauna
Spa & welness hoteli
Show All

Hotel Theme

Златибор
Србија

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019