Cornelia Boutique Apart Hotel 4* – Разлог, Бугарија

View on map
Нема оценка од 0 оценка
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Cornelia Boutique & SPA нуди стилски спа услуги, само 200 метри од голф теренот во Разлог. Тука, гостите можат да изберат помеѓу студиа и апартмани. Сите единици се опремени со панорамски балкон со поглед на планината Пирин. Банско е на 10-минутно возење од самиот хотел.

Импресивен спектар на велнес услуги, во понудата вклучува парна бања, сауна, и салон за масажа. Затворениот базен е исполнет со минерална вода. За време на зимската сезона, бесплатен шатл од / до гондолата дневно по распоред.

На лице место ресторанот служи бугарски и меѓународни гурмански јадења.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

 

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 01.10.2019, ЗА ПРЕСТОЈ ОД 01.12-26.12.2019 И 03.01-15.04.2020, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.10.2019

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 01.12.2019, ЗА ПРЕСТОЈ ОД 01.12-26.12.2019 И 03.01-15.04.2020, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.12.2019

ПРОМОЦИИ КОЈ СЕ ВАЛИДНИ ПО 02.12.2019 : 7=6 И 10=8 ЗА ПЕРИОД ОД 07.01-29.02.2019 И 4=3 ЗА ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ ДО 01.12-26.12.2019 И 01.3-15.04.2020

 

Ценовник објавен на 04.09.2019

CORNELIA BOUTIQUE HOTEL & SPA ( apart hotel)
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 01.12-26.12
01.03-15.04
03.01-29.02 27.12-02.01
DBL STANDARD / BB
1 Возрасно лице 41.8 48.4 77
1Возр+1Дете(2-11.99) 41.8 48.4 77
2 Возрасни лица 41.8 48.4 77
STUDIO / BB
1 Возрасно лице 41.8 48.4 77
1Возр+1Дете(2-11.99) 41.8 48.4 77
1Возр+2Деца(2-11.99) 49.5 56.1 84.7
2 Возрасни лица 41.8 48.4 77
2Возр+1Дете(2-11.99) 49.5 56.1 84.7
ONE BEDROOM APARTMENT / BB
1Возр+1Дете(2-11.99) 52.8 63.8 99
1Возр+2Деца(2-11.99) 60.5 71.5 106.7
1Возр+3Деца(2-11.99) 68.2 79.2 114.4
2 Возрасни лица 52.8 63.8 99
2Возр+1Дете(2-11.99) 60.5 71.5 106.7
2Возр+2Деца(2-11.99) 68.2 79.2 114.4
3 Возрасни лица 69.3 80.3 115.5
FAMILY APARTMENT WITH ONE BEDROOM / BB
1Возр+1Дете(2-11.99) 52.8 63.8 99
1Возр+2Деца(2-11.99) 60.5 71.5 106.7
1Возр+3Деца(2-11.99) 68.2 79.2 114.4
2 Возрасни лица 52.8 63.8 99
2Возр+1Дете(2-11.99) 60.5 71.5 106.7
2Возр+2Деца(2-11.99) 68.2 79.2 114.4
3 Возрасни лица 69.3 80.3 115.5
3Возр+1Дете(2-11.99) 77 88 123.2
4 Возрасни лица 85.8 96.8 132
TWO BEDROOMS APARTMENT / BB
3Возр+1Дете(2-11.99) 88 99 154
3Возр+2Деца(2-11.99) 95.7 106.7 161.7
3Возр+3Деца(2-11.99) 103.4 114.4 169.4
4 Возрасни лица 88 99 154
4Возр+1Дете(2-11.99) 95.7 106.7 161.7
4Возр+2Деца(2-11.99) 103.4 114.4 169.4
5 Возрасни лица 104.5 115.5 170.5
Release periods: 5 дена 10 дена 25 дена
Отказ на резервација: 3 дена 7 дена 15 дена
Пенали: 1 ноќевање 1 ноќевање 100% пенали
NO SHOW пенали: 2 ноќевања 2 ноќевања 100% пенали
Минимум престој 2 ноќевања 3 ноќевања

 

Во цените е вклучено: интернет во главната зграда, употреба на внатрешен базен, сауна, парна бања, превоз до гондолата.

Промоциите и попустот Не се комбинираат.

Бебешко креветче бесплатно, на барање.

 

Доплати: 

Доплата за ПОЛУПАНСИОН на ден по лице: 11еур возрасно лице, 6еур дете од 4-11,99год.

Новогодишна вечера незадолжителна – 60еур возрасен, 25еур дете од 6-11,99год.

Божиќна вечера незадолжителна – 20еур возрасен, 10еур дете од 6-11,99год

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси ниту услужна такса

Hotel Facilities

Air Conditioning
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Smoking Room
Spa & Sauna
Washer & Dryer
Show All

Hotel Theme

Разлог

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019