Еуро Хотел Градче – Кочани, Македонија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

ЕУРО ХОТЕЛ ГРАДЧЕ – КОЧАНИ

Хотел Еуро Градче е лоциран на 6 километри северно од Кочани, на падините на Осоговските планини, на самиот брег на вештачкото езеро Градче.

Сместување

Еуро Хотел Градче располага со 25 комфорно – стилско уредени соби од кои 4 се апартмани. Хотелот има сопствен паркинг плац.

СИТЕ СОБИ СЕ КОМПЛЕТНО РЕНОВИРАНИ ВО 2020 ГОДИНА.

 

Ресторан

Традиционална кујна со локални специјалитети. Ресторанот е со капацитет од 420 седишта и мал ресторан со капацитет од 90 седишта.

Конференциска сала

Салата е опремена со аудио-визуелна опрема: микрофони-жичани, микрофони – Wi-fi, TV LCD, LCD projector, DVD плеер , лап топ, флип чарт табла, Интернет, Скенер, принтер, копии, симултан превод со претходна најава.

Свадби и настани

Во хотелот организираме свадби, родендени за деца и за возрасни, момачки и девојачки вечери, крштевки, матурски вечери, апсолвентски забави, 8-мо мартовски забави, Пр-настани итн.

Кафе бар и летни тераси

Во рамките на хотелот функционира кафе бар и четири летни тераси позиционирани непосредно на брегот на езерото Градче. Во склоп на хотелот има билијард и пинг-понг маси.

Активности

Планинско пешачење, велосипедизам по планински патеки, лов и риболов, излет со скара покрај езеро, прошетки и посета на знаменитости поврзани со обичајното, културното и историското наследство.

Еднокреветна соба
ноќевање 1700 денари 28 евра
+ појадок 1950 денари 32 евра
полупансион 2450 денари 40 евра
полн пансион 2950 денари 48 евра
Двокреветна соба
ноќевање 2400 денари 39 евра
+ појадок 2900 денари 47 евра
полупансион 3900 денари 63 евра
полн пансион 4900 денари 78 евра
Апартман
ноќевање 4000 денари 65 евра
+ појадок 4500 денари 73 евра
полупансион 5500 денари 90 евра
полн пансион 6500 денари 105 евра

 

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Internet – Wifi
Parking
Restaurant
Yard

Hotel Theme

Кочани
Македонија

Rules

Check In 14:00
Check Out 12:00

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019