Fontana Spa 4*- Врњачка Бања

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Хотел „Фонтана“ е единствениот хотел во Врњачка Бања на крстопатот на љубовта и природата. Веднаш до паркот, кој се простира на 60 хектари уредена површина, а од друга страна близу до познатиот „Мост на љубовта“ и шеталиштето.
Лоби барот е исто така омилено место за дружење….
Хотелот „Фонтана“ е категоризиран со 4*, според меѓународните стандарди.
Изграден во 1965 година е првиот модерен хотел од висока класа во Врњачка Бања.
Надграден, реновиран и дополнително реновиран во 1975 година, хотелот ги следеше промените во трендовите и ги задоволи барањата на модерните туристи.
Хотел Фонтана ги задржа своите стари традиционални вредности: квалитетна услуга, долга традиција и фантастична локација.


ВЕЛНЕС ЦЕНТАР
Солена соба
Турска бања (АМАМ)
Тепидариум
Туш кабини
Финска сауна
Инфрацрвена сауна
Био сауна:

СПА ЦЕНТАР
Хидромасажна када
Џакузи
Рекреативен базен
Детски базен – децата можат да уживаат во кружниот базен на температура до 32°С.

Цените се по ЛИЦЕ на ДЕН – ноќевање со појадок

сместување во соби цени
Superior double room single use (1/1) 80 €
Superior double or twin room (1/2) 55 €

 

сместување во апартмани цени 1/1 цени 1/2
Suite ( junior, with terrace and one-bedroom) 140 € 73 €
Premier suite 160 € 83 €
Wellness suit 185 € 95 €

Цените се по ЛИЦЕ на ДЕН – ноќевање со појадок

01.05 – 30.09.2023

сместување во соби цени
Superior double room single use (1/1) 85
Superior double or twin room (1/2) 60

 

сместување во апартмани цени 1/1 цени 1/2
Suite ( junior, with terrace and one-bedroom) 150 78
Premier suite 170 88
Wellness suit 194 100

Цени во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Цените се за ноќевање со појадок по ЛИЦЕ на ДЕН:
* Доплата за вечера 10 € по лице на ден
* Доплата за соба со тераса 10 € по соба на ден
* Доплата за секое дополнително лице во апартманот е 12 € на ден

Деца до 7 години – БЕСПЛАТНО, доколку користат заеднички кревет.
Деца до 12 години се доплаќаат 10 € за услуга ноќевање со појадок.

Туристичка такса и хотелско осигурувањена НЕ СЕ вклучени се плаќа на рецепција
Такса за возрасен 140 РСД по лице на ден.
Такса за дете 6-12 г. 60 РСД на ден
Хотелско осигурување 30 РСД по лице на ден.

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко/здравствено осигурување
Туристичка такса
Неспомнати услуги
Хотелскиот паркинг се наплаќа 500 РСД дневно, за престој подолг од 5 ноќевања, паркингот е БЕСПЛАТЕН

 

Откажување на резервација:
 Во случај на непристигнување или откажување на резервацијата на денот на започнување со користење на услугите, аконтацијата не се враќа.
 Корисникот може да се откаже од користењето на аранжманот. Датумот на писмено откажување е основа за пресметување на трошоците за компензација кои му припаѓаат на организаторот, изразени како процент според скалата на откажување во однос на вкупната цена на договорените аранжмани:
– 10% доколку се откаже користењето на аранжманот 30 дена пред почетокот,
– 20% доколку се откаже користењето на аранжманот 29 до 15 дена пред почетокот,
– 50% доколку се откаже користењето на аранжманот 14 до 8 дена пред почетокот,
– 85% доколку се откаже користењето на аранжманот 7 до 1 ден пред почетокот,
– 100% доколку се откаже користењето на аранжманот на денот или по почетокот на користењето на услугите.
 Трошоците за откажување опишани погоре нема да се пресметаат во следниве околности:
– во случај на смрт на член на потесното семејство (родител, брачен другар, деца),
– во случај на болест чија природа е таква што може да се земе како оправдана причина (со задолжително доставување лекарски извештај).
 Во случај на скратување на престојот од страна на индивидуални гости, Хотел Фонтана го задржува правото да наплати 15% од вредноста на нереализираниот дел од аранжманот. Надоместокот за скратување на престојот не се наплаќа во случаи на: ненадејно боледување на гостинот, смрт во потесното семејство, елементарни непогоди, вонредна состојба.

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019