fbpx
from €0,00
Check Availability

Gorski Hotel & Spa 4* Kopaonik

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Gorski Hotel & Spa 4* Kopaonik

 Gorski – Kopaonik Со затворен базен и велнес центар, Gorski Hotel & Spa се наоѓа во Копаоник, на 130 метри од ски-центарот Копаоник. Имотот е 230 метри од Панчиќ експрес ски-лифт. Најдоброто сместување на Копаоник. Не размислувајте двапати. Собите се пространи и убаво уредени. Ски депото е најдоброто што можете да го добиете со лични шкафчиња и инсталација за сушење на вашите чизми и опрема. Персоналот е пријателски настроен и се обидува да извлече максимум од вашиот престој. Спа е одличен, особено топол отворен базен.

Цените се дадени по лице на ден на база Полупансион

Тип на сместување

Капацитет на соба

12.12

16.12

17.12

23.12

24.12

28.12

29.12

02.01

03.01

11.01

12.01

22.01

23.01

29.01

30.01

10.02

11.02

19.02

20.02

26.02

27.02

05.03

06.03

08.03

09.03

12.03

13.03

19.03

20.03

03.04

Мин.престој

3

3

3

5

7

7

7

7

7

7

7

7

4

4

4

Superior Room

2-3

(2+0 / 2+1 / 3+0)

За проверка на цена исклучиво во агенција!

Поради секојдневни измени неопходно е да се провери цената пред да се направи резервација!

Family Superior Room

2-4

(2+2 / 2+1 / 3+0 / 3+1)

Deluxe Room

2-3

(2+0 / 2+1 / 3+0)

Family Deluxe Room

2-4

(2+2 / 2+1 / 3+0 / 3+1)

Single Room

1

(1+1 / 1+2)

Gorski Suites

1-Bedroom Suites

1-4

За проверка на цена исклучиво во агенција!

Поради секојдневни измени неопходно е да се провери цената пред да се направи резервација!

2-Bedroom Suites

1-5

*За секое дополнително лице во Suites 12€ по лице на ден за возрасни, деца 2-11,99 години 6€ по лице на ден

Во цената е вкчучено:
– Појадок и Вечера
– Неограничено користење на Wellness and Spa центар ( затворен базен, џакузи, релакс зона, тапидариум, сауна свет – борова сауна, сауна со сено, финска сауна, парна бања, Шок туш, солено ледена соба, ледена фонтана.
– Базен на отворено со топла вода
– Неограничено користење на Фитнес Центар
– Wi-Fi
– Ски Гардеробер

Во цената не е вклучено:
– Туристичка такса 1,02€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,70€ по лице на ден; Деца до 7 години – ГРАТИС
– Плаќањето се врши во агенција при резервација

Услови за деца:
– Деца до 1,99 години ГРАТИС
– Дете 2-11,99 години доплаќа 36€ по лице на ден
– Деца со 1 возрасно лице во Single Superior Room доплаќаат 36€ по лице на ден
– Деца во Family Room прво дете плаќа 36€ по лице на ден, второ дете доплата 6€ по лице на ден
– 3-то возрасно лице на дополнително легло 42€ по лице на ден.

Услови за резервација:
– За резервација е потребно минимум 50% од вкупната сума на аранжманот, остатокот од сумата се доплаќа 14 дена пред патување.
– Цените се дадени во ЕУР, плаќањето се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1€ = 62 Денари.

Откажување на резервација:
– За резервации направено во Early Booking задолжително треба уплата од 50% од вкупната сума на аранжманот, во случај да се откаже резервацијата хотелот го заджува право да го задржи уплатениот аванс доколку се откаже резевацијата од денот на правење до 14 дена пред почеток на аранжманот.
– 30% од вкупната вредност на аранжманот ќе бидат наплатени ако резервацијата се откаже 29-15 дена пред почетокот на аранжманот.
– 80% од вкупната вредност на аранжманот ќе бидат наплатени ако резервацијата се откаже 14-8 дена пред почетокот на аранжманот.
– 100% од вкупната вредност на аранжманот ќе бидат наплатено ако резервацијата се откаже 7-0 дена пред почетокот на аранжманот.
– Доколку гостинот го напушти хотелот пред закажаниот термин на заминување, хотелот ги задржува средствата за неискористениот дел.

Ковид политика:
– Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:
– Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест);
– Затварање на граници;

View More

Hotel Theme

Spa i wellnes hoteli
ЗИМА 2021/22
Копаоник
Србија

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019