Gorski Hotel & Spa 4* Kopaonik

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Регуларна понуда од Gorski Hotel & Spa 4*

Цените се дадени по лице на ден на база Полупансион

 

 

Цените во табела се од информативен карактер.

Поради секојдневни измени неопходно е да се провери цената пред да се направи резервација!

Тип на сместување

Капацитет на соба

       12.12

16.12

   17.12

23.12

  24.12

28.12

   29.12

02.01

  03.01

11.01

  12.01

22.01

  23.01

29.01

  30.01

10.02

  11.02

19.02

  20.02

26.02

  27.02

05.03

  06.03

08.03

  09.03

12.03

  13.03

19.03

  20.03

03.04

Мин.престој

3

3

3

5

7

7

7

7

7

7

7

7

4

4

4

Superior Room

2-3

(2+0 / 2+1 / 3+0)

75

87

124

185

160

115

101

145

160

104

95

/

106

78

71

Family Superior Room

2-4

(2+2 / 2+1 / 3+0 / 3+1)

85

98

141

211

182

131

114

165

182

118

108

/

120

88

80

Deluxe Room

2-3

(2+0 / 2+1 / 3+0)

85

98

141

211

182

131

114

165

182

118

108

/

120

88

80

Family Deluxe Room

2-4

(2+2 / 2+1 / 3+0 / 3+1)

95

111

160

241

208

148

130

188

208

134

122

/

136

99

90

Single Room

1

(1+1 / 1+2)

107

125

180

272

234

167

146

212

234

150

137

153

111

101

Gorski Suites
Цените се дадени за 2 лица на ден на база Полупансион

1-Bedroom Suites

1-4

252

295

428

648

558

396

345

504

558

356

324

/

363

262

237

2-Bedroom Suites

1-5

404

476

698

1064

914

644

560

824

914

578

524

/

590

422

380

 

*За секое дополнително лице во Suites 12€ по лице на ден за возрасни, деца 2-11,99 години 6€ по лице на ден

Во цената е вкчучено:
– Појадок и Вечера
– Неограничено користење на Wellness and Spa центар ( затворен базен, џакузи, релакс зона, тапидариум, сауна свет – борова сауна, сауна со сено, финска сауна, парна бања, Шок туш, солено ледена соба, ледена фонтана.
– Базен на отворено со топла вода
– Неограничено користење на Фитнес Центар
– Wi-Fi
– Ски Гардеробер

Во цената не е вклучено:
– Туристичка такса 1,02€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,70€ по лице на ден; Деца до 7 години – ГРАТИС
– Плаќањето се врши во агенција при резервација

Услови за деца:
– Деца до 1,99 години ГРАТИС
– Дете 2-11,99 години доплаќа 36€ по лице на ден
– Деца со 1 возрасно лице во Single Superior Room доплаќаат 36€ по лице на ден
– Деца во Family Room прво дете плаќа 36€ по лице на ден, второ дете доплата 6€ по лице на ден
– 3-то возрасно лице на дополнително легло 42€ по лице на ден.

Услови за резервација:
– За резервација е потребно минимум 50% од вкупната сума на аранжманот, остатокот од сумата се доплаќа 14 дена пред патување.
– Цените се дадени во ЕУР, плаќањето се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1€ = 62 Денари.

Откажување на резервација:
– За резервации направено во Early Booking задолжително треба уплата од 50% од вкупната сума на аранжманот, во случај да се откаже резервацијата хотелот го заджува право да го задржи уплатениот аванс доколку се откаже резевацијата од денот на правење до 14 дена пред почеток на аранжманот.
– 30% од вкупната вредност на аранжманот ќе бидат наплатени ако резервацијата се откаже 29-15 дена пред почетокот на аранжманот.
– 80% од вкупната вредност на аранжманот ќе бидат наплатени ако резервацијата се откаже 14-8 дена пред почетокот на аранжманот.
– 100% од вкупната вредност на аранжманот ќе бидат наплатено ако резервацијата се откаже 7-0 дена пред почетокот на аранжманот.
– Доколку гостинот го напушти хотелот пред закажаниот термин на заминување, хотелот ги задржува средствата за неискористениот дел.

Ковид политика:
– Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:
– Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест);
– Затварање на граници

Early Booking Discount понуда од Gorski Hotel & Spa 4*

Gorski Hotel & Spa 4* Kopaonik

Early Booking
-15% попуст за уплата до 15.10.2021 (попустот се пресметува само на услуга ноќевање)

Цените се дадени по лице на ден на база Полупансион

 

Цените во табела се од информативен карактер.

Поради секојдневни измени неопходно е да се провери цената пред да се направи резервација!

Тип на сместување

Капацитет на соба

  12.12

16.12

  17.12

23.12

  24.12

28.12

  29.12

02.01

  03.01

11.01

  12.01

22.01

  23.01

29.01

  30.01

10.02

  11.02

19.02

  20.02

26.02

  27.02

05.03

  06.03

08.03

  09.03

12.03

  13.03

19.03

  20.03

03.04

Мин.престој

3

3

3

5

7

7

7

7

7

7

7

7

4

4

4

Superior Room

2-3

(2+0 / 2+1 / 3+0)

75

87

124

185

160

115

101

145

160

104

95

/

106

78

71

Family Superior Room

2-4

(2+2 / 2+1 / 3+0 / 3+1)

85

98

141

211

182

131

114

165

182

118

108

/

120

88

80

Deluxe Room

2-3

(2+0 / 2+1 / 3+0)

85

98

141

211

182

131

114

165

182

118

108

/

120

88

80

Family Deluxe Room

2-4

(2+2 / 2+1 / 3+0 / 3+1)

95

111

160

241

208

148

130

188

208

134

122

/

136

99

90

Single Room

1

(1+1 / 1+2)

107

125

180

272

234

167

146

212

234

150

137

153

111

101

Gorski Suites
Цените се дадени за 2 лица на ден на база Полупансион

1-Bedroom Suites

1-4

252

295

428

648

558

396

345

504

558

356

324

/

363

262

237

2-Bedroom Suites

1-5

404

476

698

1064

914

644

560

824

914

578

524

/

590

422

380

 

aaaa

Hotel Facilities

Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Pool
Restaurant
Sauna
Spa & Sauna
Spa & welness hoteli
Washer & Dryer
Show All

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019