Grand Hotel Bansko 4*, Банско, Бугарија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Локација: 150 m од центарот на Банско и 1.5 km од Гондола Лифтот.

Капацитет:

• 6 згради & 5 лифта;
• 65 Double rooms (максимум сместување на 2 лица, 28 – 30 m²);
• 43 Double Luxury rooms (максимум сместување на 2+1 / 3 лица, 35 – 40 m²);
• 19 Studios (максимум сместување на 2+1 лица, 35 – 40 m²);
• 38 1 – bedroom apartments (максимум сместување на 2+2 / 3+1 лица, 55 – 60 m²);
• 14 2 – bedroom apartments (максимум сместување на 4+2 / 5+1 лица, 75 – 80 m²);

Услуга:

Нalf Board (појадок и вечера на шведкса маса).

Хотелски содржини:

• Ресторан, Лоби бар, Сеф (бесплатно), Room service, СПА центар, Салон за убавина, Конференциска сала, Продавница, Пеглање (со доплата), Обезбеден паркинг (со доплата), Паркинг необезбеден (бесплатно);

Пакет цени 2020

Hotel GRAND HOTEL 4* – Bansko
www.grandhotelbansko.bg
Термини Double Standard Double Deluxe Apartment 1 bedroom Apartment 2 Bedroom
минимум сместување 2 возрасни 2 возрасни 2 возрасни 4 возрасни
максимум сместување 2 возрасни 2 воз. + 1 дете (0- 5,99) 3 воз. + 1 дете (0-5,99) / 2 воз. + 2 деца (0-11,99) 4 воз. + 1 дете (0-11,99)
ноќевањe со појадок и вечера (HALF BOARD)
Пакет цена по лице (за 3 / 7 ноќевања)
02.01-05.01.2020 3 HB 180 195 217.5 193.1
05.01-12.01.2020 7 HB 260 290 335 277.5
12.01-19.01.2020 7 HB 240 270 315 270
19.01-26.01.2020 7 HB 245 275 320 271.8
26.01-02.02.2020 7 HB 270 300 345 281.2
02.02-09.02.2020 7 HB 270 300 345 281.2
09.02-16.02.2020 7 HB 270 300 345 281.2
16.02-23.02.2020 7 HB 270 300 345 281.2
23.02-01.03.2020 7 HB 270 300 345 281.2
01.03-08.03.2020 7 HB 217.5 247.5 292.5 245.6
ПОПУСТИ И УСЛОВИ ЗА ДЕЦА
Дете од 0 – 1.99 години бесплатно – спие во кревет за родители (нема baby cot)
Дете од 0-5.99 години -100%
Дете од 6-11.99 години -50%
3 Возрасен / 5ти возрасен -30%

Редовни цени 2020

7 = 6 валидно за сезона 1 и 8 / 4=5 за сезона 8

Hotel GRAND HOTEL 4* – Bansko
www.grandhotelbansko.bg
Сезона 1 2 3 4 5 6 7 8 Капацитет
Период 01.12.2019- 20.12.2019 21.12.2019-27.12.2019 28.12.2019-03.01.2020 04.01.2020-08.01.2020 09.01.2020-24.01.2020 25.01.2020-28.02.2020 29.02.2020-13.03.2020 14.03.2020-31.03.2020 Минимум сместување Максимум сместување
Цени на ноќ, услуга ноќевање со појадок и вечера
Double standard room(по лице) 28.1 43.5 / 46. 40.9 46 37.1 28.1 2 возрасни 2 возрасни
Double deluxe room (по лице) 33.2 48.6 / 51.2 46 51.2 42.2 33.2 2 возрасни 2 возрасни + 1 дете (0-5.99)
Single room 44.8 / / 74.24 65.2 74.2 58.8 44.8 1 возрасен 1 возрасен + 1 инфант
One-bedroom apartment (цена за 2 лица) 81.9 113.9 / 117.76 107.5 117.7 99.8 81.9 2 возрасни 3 воз. + 1 дете (0-5,99) / 2 воз. + 2 деца (0-11,99)
Two-bedroom apartment (цена за 4 лица) 135.68 197.1 299.52 192 184.3 192 167.6 135.6 4 возрасни 4 возрасни + 1 дете(0-11.99)
Executive room (по лице) 46. 61.4 87.04 64 58.8 64 53.7 46 2 возрасни 2 возрасни
Минимум престој 3 ноќи 4 ноќи 3 ноќи (Недела – Петок) / 4 за викенд 3 ноќи
Дополнителни попусти – 7 = 6 валидно за сезона 1 и 8 / 4=5 за сезона 8
ПОПУСТИ И УСЛОВИ ЗА ДЕЦА
Дете од 0 – 1.99 години бесплатно – спие во кревет за родители (нема baby cot)
Дете од 0-5.99 години -100%
Дете од 6-11.99 години -50%
Трет Возрасен / Пети возрасен -30%

Опис на соби:

Double room:Два одделни или еден брачен кревет, Централно греење, Сателитска ТВ, Мини – бар,Телефон, Радио, Wi – Fi (бесплатно), Куптило со туш, Фен за коса, Бањарка и папучи, Балкон

Luxury room: Два одделни или еден брачен кревет, Централно греење, Сателитска ТВ, Мини – бар, Телефон, Радио, Wi – Fi (бесплатно), Куптило со туш, Фен за коса, Бањарка и папучи;

Apartment:Дневна соба со кауч на пуштање и 1 или 2 одделни спални;

 

За деца:

• Базен за деца, Детско креветче – бесплатно, Столче за хранење – бесплатно, Електронски игри – со доплата;

 

SKI:

• Транспорт до гондола лифт – бесплатно;
• Ски гардероба за сопствена опрема – бесплатно;

СПА центар:

Бесплатно користење на:
• Внатрешен базен;  Фитнес; Џакузи; Сауна; Инфрацрвена сауна; Локаниум парна бања; Релакс соба; Хамам; Финска сауна; Солена сауна; Арома сауна ; Со доплата: Масажа.

 

Напомена:
* Дете од 0 – 1.99 години е бесплатно и сместувањето е во кревет со родители (без baby cot).

*Дете од 0-5,99 години – 100% – бесплатно

*Дете од 6-11,99 години – 50% попуст

*3то и 5то возрасно лице – 30% попуст

 

Цената вклучува:
Ноќевање со појадок и вечера на шведска маса;
Користење на финска, солена, инфра црвена и арома сауна, парна бања, амам, џакузи, релакс соба;
Користење на внатрешен акватоничен базен, детски базен и фитнес центар;
Користење на ски гардеробер, shuttle bus хотел – ски лифт – хотел;

Во цената не е вклучено:
Tуристичка такса од 1 еур по лице на ден;

 

 

Во цената не е вклучено:
Tуристичка такса од 1 еур по лице на ден;
Новогодишна вечера – 70 еур по лице / 35 еур за деца од 6-11.99 години (задолжителна за Н.Г периодот);
Божиќна вечера 25.12 – 35 еур по лице / 15 еур за деца од 6-11.99 години (задолжителна за 25.12);

Hotel Facilities

Air Conditioning
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Smoking Room
Spa & Sauna
Washer & Dryer
Show All

Hotel Theme

Банско

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019