fbpx
from €0,00
Check Availability

Grand Hotel & Spa 4+* Kopaonik

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Grand Hotel – Kopaonik Поставен на 1.770 m надморска височина во самиот центар на Копаоник, модерниот и удобен Гранд Хотел и Спа нуди неверојатен поглед на Националниот парк Копаоник, на само неколку чекори од главниот ски-лифт.

Хотелот располага со елегантни, пространи соби. Сите соби се со сопствена бања опремена со фен и бањарка. Погодностите вклучуваат LCD телевизор, телефон, DVD плеер, минибар и сеф.

Големиот спа центар Гранд Оаза од 1.800 m² нуди сауна, турска бања, солена ледена пештера и надворешен базен и топла када, како и простор за релаксација со поглед на планинскиот пејзаж. Може да се организираат разни третмани за масажа и убавина.

Рестораните и баровите во Хотел Гранд служат избор на топли и ладни пијалоци, како и примероци од српска и интернационална кујна.

Покрај модерен деловен центар, детско катче и фитнес простор, Гранд Хотел располага со повеќенаменска спортска сала со игралишта за кошарка, ракомет и одбојка. Тенис на маса, сквош и куглање може да се игра на лице место.

Регуларна понуда од Grand Hotel & Spa 4+*

Grand Deluxe Hotel & Spa 4+**** Kopaonik

Цените се изразени во € по соба на ноќевање

Помал број на ноќевање исклучиво на барање

Период

Мин.ноќи

Услуга

Гранд Соби

Standard

Superior

Deluxe

Family

2 pax

2 pax

2 pax

2 pax

09.12 – 12.12

3

HB

229

249

289

329

12.12 – 24.12

2

HB

169

199

239

279

24.12 – 30.12

6

HB

269

299

339

379

30.12 – 03.01

4

HB

479

509

549

589

03.01 – 09.01

7

HB

379

409

449

499

09.01 – 23.01

7

HB

330

360

399

440

23.01 – 30.01

7

HB

269

299

339

379

30.01 – 13.02

4

HB

229

259

299

339

13.02 – 20.02

7

HB

279

309

349

389

20.02 – 27.02

4

HB

279

309

349

389

27.02 – 06.03

4

HB

229

259

299

339

06.03 – 13.03

4

HB

209

239

279

319

13.03 – 20.03

4

HB

169

199

239

279

20.03 – 17.04

1

HB

169

199

239

279

Услови за резервација:
– NON-REFUNDABLE ЕARLY BOOKING за сите термини во текот на зимска сезона, 15% попуст на услуга само ноќевање.
– 10% попуст за сите резервации направено до 31.10.2021 (попустот се пресметува само на услуга ноќевање)
– Број на соби кои се продаваат под early booking е строго ограничен.
– Попустите неможат да се собираат
– Минимум лица за резервација за Deluxe Room и Family Room 3
– Mаксималан капацитет за Deluxe Room 4 лица, максимален капацитет за Family Room 6 лица
– Single use користење на соба е можна само во Standart Room и Superior Room цената се намалува за 15€

Гранд Апартмани

Минимум 5 ноќи во период 30.12.2021 – 23.01.2022,во останати период минимум престој 3 ноќи

Период

Тип на апартман

FAMILY SUITE

JUNIOR SUITE

EXECUTIVE APARTMENT

PRESIDENTAL APARTMENT

Број на апартман

111, 113, 327, 328, 451, 452, 440, 540, 616, 437

036, 051, 067, 110, 112, 114, 553

052, 115, 220, 223

224

Услуга / Број лица

1-3

1-4

1-5

1-5

02.12 – 11.12

HB

499

669

1.200

1.599

12.12 – 24.12

HB

399

529

24.12 – 30.12

HB

939

1.169

30.12 – 03.01

HB

939

1.169

1.800

2.999

03.01 – 23.01

HB

839

1.069

1.200

1.599

23.01 – 30.01

HB

499

599

30.01 – 13.02

HB

549

679

13.02 – 20.02

HB

599

729

20.02 – 17.04

HB

449

549

Дополнителни привилегии за сместување во Гранд Премиум Апартмани:
– VIP брз Check In
– Пијалок за добредојде во Lobby Bar
– Moжност за појадок сервиран во апартман (задолжителна претходна најава)
Кредит за A La Carte вечера за ресторан Гарден во износ од 40€ дневно по соба
Приорите за резервација во екслузивен ресторан Bacco

Во цената е вклучено:
Сместување на база Полупансион (појадок и вечера)
Специјална Божиќна вечера (25.12.2021, 07.01.2022.)
Неограничено користење на Spa & Wellness centra на 1.800m2: затворен базен со димензии 18x9m, релакс зона, Сауна светинфраред сауна, финска сауна, руска бања, шок туш, хамам,солено-ледена соба, kneipp базен
Базен на отворено и џакузи со топла вода
Wi- Fi
Специјален програм за деца на возраст 3-12 годинидневен програм со анимации и професионални аниматори во детско катче
Фитнес Центар
Надворешен паркинг со лимитиран број на места (резервација не е дозволена)

Во цената не е вклучено (задолжително се наплаќа при резервација):
– Туристичка Такса – 1€ по лице на ден за возрасни; 0,60€ по лице на ден за деца 7 -15 год; Деца 0 – 7 год. ГРАТИС

Услови за деца и дополнителни легла:
– Дете 0 – 2 ГРАТИС сместување, Baby Cot со претходна резервација.
– Дете 2 – 7 на заедничко легло со родители ГРАТИС
– Дете 2 – 12 на дополнително легло доплата 69€ по лице на ден
– Доплата за дополнително легло во Superior Room и Family Room 69€ по лице на ден

Доплата на лице место (не е задолжителна):
Јога,Пилатес,Аеробик,Персонални Тренинзи,Фитнес Тренинг
Подземна гаража (доплата 20€ по кола на ден)

Услови за откажување и промена на термин:
– Oтказ или промена на термин се смета за валидна исклучиво кога се доставува во писмена форма.

За резервации направиени по редовни цени (без Early Booking) во период од 01.11.2021.
– 30% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 21-15 дена пред почетокот на аранжманот.
– 50% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 14-8 дена пред почетокот на аранжманот.
– 100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 7-0 дена пред почетокот на аранжманот.
– Доколку се напушти хотелот предвреме Хотелот не дозволува поврат на неискористени средства.
– Промени на анаржманот не се дозволени за време на престојот во Хотелот.

За резервации направени под „Еarly Booking “ во период до 31.10.2021.
– Хотелот задржува право на износ од 300€ наплатен по основ “Early booking” бесповратен аванс, ако се резервација откаже во период од датумот на правење до 21 ден пред почетокот на аранжманот.
-50% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже 20 – 8 дена пред почетокот на аранжманот.
-100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 7 – 0 дена пред почетокот на аранжманот.
– Доколку се напушти хотелот предвреме Хотелот не дозволува поврат на неискористени средства

Ковид политика:
– Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:
– Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)
– Затварање на граници

View More

Hotel Theme

ЗИМА 2021/22
Копаоник
Србија
Хотели на барање

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019