Grand Tornik 5*- Златибор

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Гранд Хотел Торник, единствениот хотел со 5 *на Златибор, и е вистинскиот избор за оние кои сакаат да ја доживеат оваа дестинација на сосема нов начин.
Се наоѓа на надморска височина од 1.010 метри.

Ексклузивен СПА центар на 2.250 м2, најсовремен конгресен комплекс, атрактивна тераса од 1.500 м2 со прекрасен панорамски поглед на врвовите на Торник, ресторан Ротари кој со своите 650м2 се рангира меѓу најголемите во светот, се само дел од понудата на овој голем комплекс.

Пансионски ресторан, ресторан Ротација, лоби бар, вино бар-камин соба, слаткарница, валнес бар,

Спа центарот:

Два затворени базени за возрасни и еден детски базен.
Џакузи
Био сауна
Финска сауна
Руска бања
Тепидариум
Амам
Релакс соба
Ледена фонтана
Весели тушеви
Масажи и третмани

Цени по соба на ден за 2 лица – полупансион

сместување цена
Двокреветна стандард соба 170
Јуниор апартман 210
Супериор апартман 270

Цени во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Доплати:
Дете до 5,99 г. со 2 возрасни лица плаќа 17,50€  на ден;
Деца од 6-11,99 г.   со 2 возрасни лица плаќаат 35€  на ден;
3-то возрасно лице на дополнително легло доплаќа 70€ на ден;

Во цената Е вклучено:
Појадок и Вечера
Неограничено користење на Spa & Wellness центар
Неограничено користење на Фитнес Центар
Безжичен интернет низ цел хотел
Бебе креветче (задолжителна резервација)

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса на ден водинари: 120 возрасен; 60 деца 7-14,99 г.; деца до 7 г. не плаќаат
Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден плааќаат сите гости
(Туристичка такса и Хотелско осигурување се плаќа во агенција)

Услови за откажување и промена на термин:
Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.
Рокови за откажување на резервација:
До 8 дена пред почеток на аранжман БЕЗ ПЕНАЛИ
7-0 дена пред почеток на аранжман 100% од вкупната сума на аранжманот
Доколку гостинот го напушти хотелот предвреме уплатените средства нема да ги рефундира.

Промена на термин е дозволена во согласно на хотелот и според цените во табелата за терминот во кој се менува ( со доплата )

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019