Хаус Литеа – Неа Потидеа

View on map
Нема оценка од 0 оценка
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Опис

Хаус Литеа се наоѓа во Неа Потидеа, првото населено туристичко место на Халкидики, првиот крак Касандра на околу 65 км оддалечено од Солун.
Мало селце, познато по туризам и риболов, погодно за оние кои сакаат мир и тишина и идеално за фамилијарен одмор.
Местото изобилува со различни таверни и ресторани во кои се подготвува традиционална грчка кујна.
Вилата е составена од два објекти А и Б.
Располага со трикреветни студија и четворокреветни апартмани.
Сите 1/3 студија се на III спрат

1/3 студио: во една просторија кујна и три стандардни кревети + тоалет.
1/4 апартман: во една соба кујна и два стандардни кревети и одделена спална со два кревети + тоалет.

Плажа – Сопствена плажа (широка и долга) пред самата вила со песок и камчиња.

GPS 40.1888370673684, 23.339157851204625

 

Попусти за рана уплата :
– 10% до 29/02/2024
(50 % уплата при резервација и целосна доплата до 21 ден пред датата на сместување)

сместување

1/3 студио
(за 2 лица)

1/3 студио
(за 3 лица)

1/4 апартман
(со една спална)

1/4+1 апартман
(со една спална)

поглед

зграда

море

зграда

море

зграда

море

зграда

18.05-25.05

79

99

89

109

129

149

149

25.05-01.06

139

159

159

179

179

199

199

01.06-08.06

159

179

179

199

229

249

249

08.06-15.06

189

209

209

229

269

289

289

15.06-22.06

269

289

289

309

329

349

349

22.06-29.06

279

299

299

319

369

389

389

29.06-06.07

309

329

339

359

399

429

429

06.07-13.07

329

349

349

369

459

479

479

13.07-20.07

349

369

369

389

459

479

479

20.07-27.07

369

389

389

409

479

499

499

27.07-03.08

369

389

389

409

479

499

499

03.08-10.08

369

389

389

409

479

499

499

10.08-17.07

369

389

389

409

479

499

499

17.08-24.08

349

369

369

389

429

449

449

24.08-31.08

329

349

349

369

409

429

429

31.08-07.09

229

249

249

269

319

339

339

07.09-14.09

189

199

199

219

259

269

269

14.09-21.09

159

179

179

199

219

239

239

21.09-28.09

129

149

149

169

169

189

189

Цените се во €, плаќањe во денарска противвредност 1€ = 62 денари

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
2 лежалки со чадор на плажа

Користење клима уред,
Користење безжичен интернет

Вилата е “pet friendly” доплата за домашно милениче (куче) 50 €

Во цената НЕ Е вклучено:
Автобуски превоз
Патничко осигурување
Доплата за
Туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

Напомена:
Сите 1/3 студија се на III спрат
Цените обележани со црвено се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Вилата е “pet friendly” доплата за домашно милениче ( куче) 50 €
Сместување во собите прв ден е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите последен ден најдоцна до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот..
За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.
Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н. last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената.

Превоз

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Сабота)

Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице
Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 55 еур по лице
Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 50еур по лице
Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 45еур по лице
Удово (бензинска пумпа Удово) – 45еур по лице
Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:
Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон– 40 еур по лице
Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 40 еур по лице
Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 45еур по лице
Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55 еур
Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45 еур по лице
Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 45 еур по лице
Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена
Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Време на поаѓање Скопје – Халкидики:
03:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
05:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
04:00 Скопје (Дрводекор)
04:30 Велес (БП мотел Македонија)
05:00 Неготино (БП Неготино)
05:40 Удово (БП Удово)
06:00 Граничен премин ( БП Шимов)

Време на поаѓање Битола – Халкидики:
04:00 Битола (Автобуска станица Транскоп на перон)
03:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
02:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
02:45 Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
02:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
03:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:
15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа
14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно
14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти
14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето
Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

 

Hotel Theme

Early Booking 2024
Грција
Касандра - Халкидики
Лето 2024

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019