fbpx
from 0 €
Check Availability

Hot Springs Medical & Spa Hotel 4*, Бања, Бугарија

View on map
Нема оценки from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Хотел Хот Спрингс Медикал и СПА се наоѓа во с. Бања (област Разлог), село познато по своите термални извори.
Во хотелот се користи минерална вода во Wellness & SPA центар.

Сите соби и апартмани се елегантно декорирани и дизајнирани да ги задоволат барањата на секој гостин.
Хотелот има 138 пространи соби кои се различни по изглед, а најмалите се 25м2.
Сите соби и апартмани се опремени со: Телевизор, Телефон, Жичен и безжичен интернет, Сеф, Мини бар.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД.

Промотивните попусти истекоа

 

HOT SPRINGS MEDICAL & SPA HOTEL
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
Период Денови ДБЛ комфорт ДБЛ ексекутив Алпине Студио Јуниор Свит
08.09-17.12.2020 Недела & Четврток 53 55 63 68.5
Петок & Сабота 63 66 73 80.5
ЕДНОКРЕВЕТНА СОБА 20% ПОПУСТ ОД ЦЕНАТА НА СОБА
ВИЛА СО ТРИ СПАЛНИ СОБИ ЗА МАКСИМУМ 6 ВОЗРАСНИ И 3 ДЕЦА
Период 05.01-09.07.2020 10.07-07.09.2020 08.09-17.12.2020
Цена за преку неделата или за викенд 316еур/376еур 361еур/438еур 316еур/376еур
МИНИМУМ ПРЕСТОЈ ЗА ВИКЕНД Е 2 НОЌЕВАЊА
ДОПЛАТИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН:
ВАЛИДНО ЗА СИТЕ СОБИ И СИТЕ СЕЗОНИ Дете од 0-5.99год на регуларно легло сместено со 1 возр. лице Бесплатно
Дете од 0-5.99год на екстра легло Бесплатно
Дете од 6-11.99год на регуларно легло сместено со 1 возр. лице 25% попуст од цената на лице во двокрев. капацитет
1во Дете од 6-11.99год на прво екстра легло 29
2ро Дете од 6-11.99год на второ ексра легло 20
3то Возр / 1во Дете од 12+ год на прво екстра легло 38
3то Возр / 2ро дете од 12+ год на второ екстра легло 29
Капацитет по соби ДБЛ комфорт ДБЛ ексекутив Алпине Студио Јуниор Свит
Број на гости 2+1 2+1 2+2 2+2
ПАКЕТИ
Одмор За 5 и повеќе ноќевања, се одобрува 15% попуст на целиот престој
Пакет -10% За 3 и 4 ноќевања , се одобрува 10% попуст на целиот престој

 

Во цените е вклучено: употреба на СПА (базен, сауна, парна бања, амам, солена соба, финска сауна, тепидариум, лакониум, игло и ледена фонтана, теретана, надворешен паркинг, надворешен базен, и ски остава.

 

Минимум престој од 2 ноќевања преку викенд.

Политика на отказ на резервација: 

– до 30 дена пред пристигање – без пенали, од 30-21  дена – 1 ноќевање пенали, од 21-14 дена – 50% пенали, од 13-1 дена – 100% пенали.

ПАКЕТИ:

ПАКЕТ ОДМОР: За 5 или повеќе резервирани ноќевања – попуст од 15%

ПАКЕТ -10% : За 3 или 4 резервирани ноќевања – попуст од 10%

Пакетите не се валидни за време на Бугарските национални празници и училишни одмори, и истите нема да можат да се комбинираат со следни промоции.

 

Во цените е вклучено: употреба на СПА (базен, сауна, парна бања, амам, солена соба, финска сауна, тепидариум, лакониум, игло и ледена фонтана, теретана, надворешен паркинг, надворешен базен, и ски остава.

 

Минимум престој од 2 ноќевања преку викенд.

 

Политика на отказ на резервација: 

– до 30 дена пред пристигање – без пенали, од 30-21  дена – 1 ноќевање пенали, од 21-14 дена – 50% пенали, од 13-1 дена – 100% пенали.

Хотелот го задржува правото на промена на цени во текот на годината.

Прочитај Повеќе

Hotel Facilities

Air Conditioning
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Smoking Room
Spa & Sauna
Spa & welness hoteli
Washer & Dryer
Show All

Hotel Theme

Luxury
Spa i wellnes hoteli
Бања и Добриниште

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

Reviews

Review score

0/5
Нема оценки
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

avg 0 € /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019

Information Contact

Website

https://hotsprings-spa.com/index.php