fbpx
from €0,00
Check Availability

HOT SPRINGS MEDICAL&SPA

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Хотел Хот Спрингс Медикал и СПА се наоѓа во с. Бања (област Разлог), село познато по своите термални извори.
Во хотелот се користи минерална вода во Wellness & SPA центар.

Сите соби и апартмани се елегантно декорирани и дизајнирани да ги задоволат барањата на секој гостин.
Хотелот има 138 пространи соби кои се различни по изглед, а најмалите се 25м2.
Сите соби и апартмани се опремени со: Телевизор, Телефон, Жичен и безжичен интернет, Сеф, Мини бар.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

Промотивните попусти >3=4 , секое 4-то ноќевање е ПОДАРОК, до 22/12/2021

 

HOT SPRINGS MEDICAL & SPA HOTEL
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
Период ОД-До Dbl comfort Dbl executive Alpine sudio Junior suite
02.01-05.03.2022 Нед-Четв 55 60 64 71
Пет-Саб 67 71 76 83
06.03-28.07.2022 Нед-Четв 48 53 57 64
Пет-Саб 57 62 66 74
29.07-05.09.2022 Нед-Четв 55 60 64 71
Пет-Саб 67 71 76 83
06.09-23.12.2022 Нед-Четв 48 53 57 64
Пет-Саб 57 62 66 74
Еднокреветна соба минус 20% од цената за соба на ден
Вила со три спални соби
Период 02.02-28.07.2022 29.07-05.09.2022 06.09-23.12.2022
недела/викенд 285/340 331/400 285/340
Минимум престој за викенд е 2 ноќевања
Доплати:
ВАЛИДНО ЗА СИТЕ СОБИ И СИТЕ СЕЗОНИ Дете од 0-5.99год на регуларно легло сместено со 1 возр. бесплатно
Дете од 0-5.99год на екстра легло бесплатно
Дете од 6-11.99год на регуларно легло сместено со 1 возр. лице минус 25% од цената на возрасен
1во Дете од 6-11.99год на прво екстра легло 29
2ро Дете од 6-11.99год на второ ексра легло 20
3то Возр / 1во Дете од 12+ год на прво екстра легло 38
3то Возр / 2ро дете од 12+ год на второ екстра легло 29
Максимум капацитет Dbl comfort Dbl executive Alpine sudio Junior suite
Број на гости 2+1 2+1 2+2 2+2
ПАКЕТИ
одмор За 5 и повеќе ноќевања, се одобрува 15% попуст на целиот престој
Пакет‚ -10% За 3 и 4 ноќевања , се одобрува 10% попуст на целиот престој

 

Во цените е вклучено: употреба на СПА (базен, сауна, парна бања, амам, солена соба, финска сауна, тепидариум, лакониум, игло и ледена фонтана, теретана, надворешен паркинг, надворешен базен, и ски остава.

 

Минимум престој од 2 ноќевања преку викенд.

Политика на отказ на резервација: 

– до 30 дена пред пристигање – без пенали, од 30-21  дена – 1 ноќевање пенали, од 21-14 дена – 50% пенали, од 13-1 дена – 100% пенали.

ПАКЕТИ:

ПАКЕТ ОДМОР: За 5 или повеќе резервирани ноќевања – попуст од 15%

ПАКЕТ -10% : За 3 или 4 резервирани ноќевања – попуст од 10%

Пакетите не се валидни за време на Бугарските национални празници и училишни одмори, и истите нема да можат да се комбинираат со следни промоции.

 

Во цените е вклучено: употреба на СПА (базен, сауна, парна бања, амам, солена соба, финска сауна, тепидариум, лакониум, игло и ледена фонтана, теретана, надворешен паркинг, надворешен базен, и ски остава.

 

Минимум престој од 2 ноќевања преку викенд.

 

Политика на отказ на резервација: 

– до 30 дена пред пристигање – без пенали, од 30-21  дена – 1 ноќевање пенали, од 21-14 дена – 50% пенали, од 13-1 дена – 100% пенали.

Хотелот го задржува правото на промена на цени во текот на годината.

View More

Hotel Theme

Spa i wellnes hoteli
Банско
Бањи
Бугарија зима 2021/22

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019