fbpx
from 0 €
Check Availability

HOT SPRINGS MEDICAL&SPA

View on map
Нема оценки from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Хотел Хот Спрингс Медикал и СПА се наоѓа во с. Бања (област Разлог), село познато по своите термални извори.
Во хотелот се користи минерална вода во Wellness & SPA центар.

Сите соби и апартмани се елегантно декорирани и дизајнирани да ги задоволат барањата на секој гостин.
Хотелот има 138 пространи соби кои се различни по изглед, а најмалите се 25м2.
Сите соби и апартмани се опремени со: Телевизор, Телефон, Жичен и безжичен интернет, Сеф, Мини бар.

ЦЕНИТЕ СЕ ПРОМЕНЛИВИ- КОНСУЛТАЦИЈА ВО АГЕНЦИЈА

Во цените е вклучено: употреба на СПА (базен, сауна, парна бања, амам, солена соба, финска сауна, тепидариум, лакониум, игло и ледена фонтана, теретана, надворешен паркинг, надворешен базен, и ски остава.

Минимум престој од 2 ноќевања преку викенд.

Политика на отказ на резервација: 

– до 30 дена пред пристигање – без пенали, од 30-21  дена – 1 ноќевање пенали, од 21-14 дена – 50% пенали, од 13-1 дена – 100% пенали.

ПАКЕТИ:

ПАКЕТ ОДМОР: За 5 или повеќе резервирани ноќевања – попуст од 15%

ПАКЕТ -10% : За 3 или 4 резервирани ноќевања – попуст од 10%

Пакетите не се валидни за време на Бугарските национални празници и училишни одмори, и истите нема да можат да се комбинираат со следни промоции.

 

Во цените е вклучено: употреба на СПА (базен, сауна, парна бања, амам, солена соба, финска сауна, тепидариум, лакониум, игло и ледена фонтана, теретана, надворешен паркинг, надворешен базен, и ски остава.

 

Минимум престој од 2 ноќевања преку викенд.

 

Политика на отказ на резервација: 

– до 30 дена пред пристигање – без пенали, од 30-21  дена – 1 ноќевање пенали, од 21-14 дена – 50% пенали, од 13-1 дена – 100% пенали.

Хотелот го задржува правото на промена на цени во текот на годината.

Hotel Theme

Spa i wellnes hoteli
Банско
Бањи
Бугарија зима 2022/23

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 € /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019