Хотел Бела Јела -Луковска бања

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Зошто Луковска Бања?

За вас отвораме зелена ризница со лековити извори. Највисоката бања во Србија – Луковска Бања, се наоѓа на 681 m надморска височина, во пошумен слив на источните падини на Копаоник. Она што го прави посебен е изобилството на термални минерални извори и ефектот на сите 4 природни фактори: вода, клима, кал и гас. Го искористивме најдоброто од природата и го обединивме во понудата на три хотели: Бела Јела, Јелак и Копаоник, преку современи медицински и велнес капацитети. Подеднакво богат по природен и културно-историски потенцијал, гордо го носи епитетот на кралска бања. Можете да го најдете вашето место под сонцето во вкусните специјалитети под чадорот или вашиот омилен поглед од палубата за набљудување, базените или долгите прошетки. Вашиот мир ве чека.

Хотел „Бела Јела“ – располага со 85 соби, 8 апартмани и 2 луксузни апартмани. Гостите имаат на располагање:

Удобно сместување – Медицински центар во кој секој ден (дури и за викенди и празници) се вршат прегледи и терапии.
Отворен-затворен базен со термална вода – Велнес центар – Хотелски ресторан, велнес бар и лоби бар – Соба за забави – Игротека за деца – Теретана

Јануар- Март Април Мај Јуни Јули-Август Септември Октомври Ноември-Декември
Основен Б.О. 52 ЕУР 54 ЕУР 60 ЕУР 62 ЕУР 63 ЕУР 60 ЕУР 58 ЕУР 56 ЕУР
Екстра Б.О. 65 ЕУР 67 ЕУР 73 ЕУР 75 ЕУР 76 ЕУР 73 ЕУР 71 ЕУР 69 ЕУР

BO ден подразбира престој од 2 или повеќе дена. За престој помал од 2 дена цената се зголемува за 20%.

Благодарение на уникатните карактеристики на термалните минерални води, балнеолошките знаења и медицинските истражувања, во Луковска Бања се утврдени следните индикации за третман:
1. Воспалителен ревматизам

Ревматоиден артритис (фаза на мирно воспаление)
Bechterew-ова болест (почетна фаза)
Псоријатичен артритис

2. Дегенеративен ревматизам

Спондилоза на цервикалниот и лумбалниот ‘рбет
Дис хернија, дизартроза, лумбошиалгија
Гонартроза, коксартроза, артроза
Остеоартроза на мали зглобови на раката и стапалото

3. Екстра-артикуларен ревматизам

Фиброзитис
Мијалгии
Берза
Дислокации
Искривувања

4. Остеопороза и остеопенија
5. Сите видови спортски повреди
6. Состојби по фрактури на коските и хируршки интервенции на коскено-зглобниот систем

Услови по поставување на вештачки колк и колено

Hotel Facilities

Air Conditioning
Airport Transport
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Spa & Sauna
Spa & welness hoteli
Show All

Hotel Theme

Best value
Spa i wellnes hoteli
Пролом Бања
Србија
Србија бањи

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019