Hotel Belvedere Holidays Club 4*, Банско, Бугарија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

http://www.belvederebansko.com/

Хотелот Belvedere Holiday Club 4*, се наоѓа на 540м од гондолата, и 860м од центарот на Банско.

Хотелот располага со едноспални апартмани и двоспални апартмани, рецепција 24ч, лифт, ресторан, ски гардероба, внатрешен базен, сауна, фитнес, масажа, солариум, џакузи, парна бања, соба со игри, билјард, пинг понг, детско катче, бебешко креветче итн.

Сместување: Комплексот има 108 апартмани распоредени во 5 блокови кои не се поврзани со топла врска. Сите имаат ТВ САТ, интернет (wireless LAN), централно греење, комплетно опремена кујна и балкон со поглед кон планините.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.09.2020, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.10.2020

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.10.2020, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.11.2020

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2020, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.12.2020

ПРОМОЦИИ:

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12 (за престој до 19.12-25.12.2020 и 04.01-01.03.2021)

 

BELVEDERE HOLIDAY CLUB / 4* / BANSKO
ПОЛУПАНСИОН 19.12.2020
25.12.2020
26.12.2020
02.01.2021
03.01.2021
08.03.2021
09.03.2021
01.04.2021
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
1 BEDROOM APARTMENT
2 Возрасни лица 77 149.6 105.6 77
3 Возрасни лица 113.3 188.1 144.1 113.3
4 Возрасни лица 149.6 226.6 182.6 149.6
1Возр+1Дете (6-11,99) 77 149.6 105.6 77
1Возр+2Деца (0-5,99) (6-11,99) 77 149.6 105.6 77
1Возр+2 Деца (6-11,99) (6-11,99) 102.3 177.1 133.1 102.3
2Возр+1Дете (6-11,99) 102.3 177.1 133.1 102.3
2Возр+2Деца (0-5,99) (6-11,99) 102.3 177.1 133.1 102.3
2Возр+2Деца (6-11,99) (6-11,99) 127.6 204.6 160.6 127.6
3Возр+1Дете (0-5,99) 113.3 188.1 144.1 113.3
3Возр+1Дете (6-11,99) 138.6 215.6 171.6 138.6
2 BEDROOM APARTMENT
4 Возрасни лица 126.5 244.2 189.2 126.5
5 Возрасни лица 162.8 282.7 227.7 162.8
6 Возрасни лица 199.1 321.2 266.2 199.1
2Возр+2Деца (6-11,99) (6-11,99) 126.5 244.2 189.2 126.5
2Возр+3Деца (0-5,99) (6-11,99) (6-11,99) 126.5 244.2 189.2 126.5
3Возр+1Дете (6-11,99) 126.5 244.2 189.2 126.5
3Возр+2Деца (0-5,99) (6-11,99) 126.5 244.2 189.2 126.5
3Возр+2Деца (6-11,99) (6-11,99) 151.8 271.7 216.7 151.8
4Возр+1Дете (0-5,99) 126.5 244.2 189.2 126.5
4Возр+1Дете (6-11,99) 151.8 271.7 216.7 151.8
4Возр+2Деца (0-5,99) (6-11,99) 151.8 271.7 216.7 151.8
4Возр+2Деца (6-11,99) (6-11,99) 177.1 299.2 244.2 177.1
5Возр+1Дете (0-5,99) 162.8 282.7 227.7 162.8
5Возр+1Дете (6-11,99) 188.1 310.2 255.2 188.1
RELEASE DAYS 10 28 21 10

 

Во цената е вклучено:

Користење на базенот, финска сауна, InfraRed сауна,парна бања, џакузи, детско катче, остава за ски опема, превоз до гондолата, интернет.

Попустите и Промоциите можат да се комбинираат.

За резервациите направени за Новогодишниот период треба да бидат целосно исплатени до 10.12.2020.

Бебешко креветче – бесплатно и на барање

 

Доплати: 

Новогодишна вечера – Незадолжителна – Возрасен – 70еур, дете од 2-5,99год – 15еур, Дете од 6-11,99год – 35еур

Доплата за ПОЛН ПАНСИОН – 13еур возрасен, 7еур дете од 6-11,99год.

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

Минимум престој:

5 ноќевања во период од 26.12-02.01.2021, 3 ноќевања од 03.01-08.01.2021.

 

Политика на отказ на резервација: 

Период на престој 26.12-02.01.2021 – до 21 ден пред пристигање без пенали, потоа 1 ноќевање пенали

Период на престој од 03.01-08.01.2021 – до 14 дена пред пристигање без пенали, потоа 1 ноќевање пенали

Останатиот период до 7 дена пред пристигање без пенали – потоа 1 ноќевање пенали.

 

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “АРИЕС“.

 

Hotel Facilities

Air Conditioning
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Smoking Room
Spa & Sauna
Washer & Dryer
Show All

Hotel Theme

Банско

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 71 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019