from €0,00
Check Availability

Хотел Белведере 4* – Охрид

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Хотел Белведере – Охрид

Хотел Белведере е сместен во борова шума во населбата Св. Стефан, на 4 км од Охрид и 100 метри од Охридско Езеро.

Хотел Белведере е бренд кој нуди широк опсег на услуги на брегот на Охридското езеро.

Со совршената рамнотежа помеѓу елеганцијата и комфорот, нашиот хотел со 4 ѕвезди нуди 89 ново декорирани соби, две сали за семинари, еден модерен ресторан и два традиционални ресторани во центарот на Охрид.

01.06.2020  – 30.06.2020 & 01.09.2020 – 31.10.2020

ИНДИВИДУАЛЕН ЦЕНОВНИК

  Тип на услуга
Соба ноќевање со појадок
Еднокреветна 2320 денари
Двокреветна (по лице) 1650 денари
Студио за две лица 4760 денари
Апартман за две лица 6040 денари

 

ГРУПЕН и 7 ДНЕВЕН ЦЕНОВНИК

  Тип на услуга
Соба ноќевање со појадок
Еднокреветна 2140 денари
Двокреветна (по лице) 1530 денари

 

  • Cenite se izrazeni vo DENARI, za den

  • Turisti~kata taksa i DDV se vklu~eni vo cenata

  • Доплата за оброк 7 евра по лице

  • Grupno smestuvawe se odnesuva za nad 25 lica -1 lice gratis

  • Deca od 3-8.99 godini, 50% od cenata na uslugata

  • Cenite ne se odnesuvaat za Nova godina i praznici.

  • Na~in na pla}awe : faktura, gotovina, kreditna karti~ka (Viza, Master )

View More

Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Restaurant
Yard
Show All

Rules

Check In 14:00
Check Out 09:00

Rooms

Reviews

Review score

0/5
Not Rated
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

Created with Sketch.
avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019

Hotel Nearby

Хотел Мизо 4* – Охрид

0/5 Not Rated0 review
avg €0,00/night

Хотел Александрија 4* – Охрид

0/5 Not Rated0 review
avg €0,00/night

Хотел Маива 4* – Охрид

0/5 Not Rated0 review
avg €0,00/night

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox