fbpx
from 0 €
Check Availability

Хотел Бисер 4* – Калишта, Струга

View on map
Нема оценки from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

ХОТЕЛ БИСЕР 4* – КАЛИШТА, СТРУГА

 

Струга, градот на мостовите и поезијата, е сместен во југозападниот дел на република македонија, покрај охридското езеро, на бреговите на реката Црн Дрим која го дели градот на два дела.Исклучителната локација на градот, пријатната клима, одличните сообраќајни поврзувања со светот, прекрасните плажи и бројните хотели по крајбрежјето на езерото, заедно со археолошките локалитети на средно вековни цркви и други културни споменици ја прават струга еден од најважните туристички и културни места за одмор воРепублика Македонија.

Едноставно не е возможно да се посети Струга, а да се остане незаинтересиран за природната убавина, во течението и изворот на Дрим, во старата архитектура и во тесните улички, куќите со галерии и дуќаните со кепенци. ќе бидете задоволни од локалните луѓе кои ќе ве пресретнат со топло добредојде и ќе направат да се чуствувате како дома.

Хотел Бисер е лоциран на самиот брег на Охридското Езеро и е одалечен само 10 км од струга и 17 км од Охрид. сообраќајно е поврзан со околните населени места со патишта, 24 часовна активна врска. близината на аеродромот овозможува одлична врска со одалечените дестинации. Хотелот по воден пат е поврзан со охрид, манастирски комплекс Св.Наум и пристаништето во Подградец – Р.Албанија.

Хотелот е типичен модел на старо Македонска архитектура која претендира да ги задржи националните архитектонски карактеристики и денес, и покрај притисокот на новите трендови за ентериерска организација.
Хотелот Бисер им посакува добредојде на своите гости веќе 30 години со широко отворени врати нудејќи го своето гостопримство, предизвикувајќи чувства на комфорт, релаксација и задоволство.

 

ВИД НА СОБА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ПОЛУ ПАНСИОН
ЕДНОКРЕВЕТНА СОБА 31 EU/по лице на ден 35 EU/по лице на ден
ДВОКРЕВЕТНА СОБА 24 EU/по лице на ден 27 EU/по лице на ден
АПАРТМАН 55 EU/по лице на ден 65 EU/по лице на ден

 

* Доплата за трето легло: +30%

* Деца до 5 години: Гратис

* Деца 5 – 10 години: -50%

• Дадените цени се за индивидуални лица.

• За цени за групи и семинари, Ве молиме обратете се на нашиот контакт е-маил!

Hotel Facilities

Air Conditioning
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Internet – Wifi
Parking
Restaurant
Spa & welness hoteli
Show All

Hotel Theme

Македонија
Струга

Rules

Check In 14:00
Check Out 09:00

Rooms

Reviews

Review score

0/5
Нема оценки
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

avg 0 € /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019