fbpx
from 0 €
Check Availability

Hotel Breza 3* – Боровец, Бугарија

View on map
Нема оценки from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Хотелот „БРЕЗА“ е стилски хотел со 3*, кој се наоѓа меѓу двете детски писти и лифт-гондолата на Боровец. Различен и модерен, за многу свои гости тој е омилен дом во планината.

Хотелот располага со 29 соби: 2 еднокреветни, 17 двокреветни и 1 трокреветна и со 7 апартмани. Секоја соба има сопствена бања, телефон, телевизор и фрижидер/ минибар.

Хотелот нуди широки соби и апартмани, ресторан со камин и капацитет 90 места, просторен лоби-бар, огромна сончева тераса со скара, детско катче, Wi–Fi, сопствена ски – гардероба и SPA центар – сауна, парна бања, леден туш, масажа.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ИЛИ ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.11.2019

 

 

Во цените е вклучено: употреба на сауна, парна бања, џакузи, фитнес, ски гардероба, интернет, соба со игри, паркинг

 

Новогодишната вечера е задолжителна

Божиќната вечера е задолжителна.

Престој за миленици е дозволено: 7,5еур на ден

Бебешко креветче – бесплатно и на барање доколку е слободно

 

Доплати:

-Новогодишна вечера: 60еур возрасен, 30еур дете од 3-12,99год

-Божиќна вечера: 30еур возрасен, 15еур дете од 3-12,9год

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

Прочитај Повеќе

Hotel Facilities

Air Conditioning
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Smoking Room
Spa & Sauna
Washer & Dryer
Show All

Hotel Theme

Боровец

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

Reviews

Review score

0/5
Нема оценки
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

avg 0 € /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019