Хотел Десарет 3* – Пештани, Охрид

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Хотел Десарет – Пештани, Охрид

Хотел Десарет се наоѓа на брегот на брегот на Охридското езеро, во близина на Пештани оддалечен 12 км од Охрид. Изграден е во традиционална Охридска архитектура од 19-тиот век, и има 580 легла во 246 удобни соби, 6 апартмани во хотелот и 18 апартмани во 9 одделни вили во комплексот. Хотелскиот комплекс Десарет му посакува добредојде на секој кој сака да одржи семинар, конференција или бизнис митинг.

Локација: На самото крајбрежје на Охридското езеро, на 12км од Охрид. Изграден во традиционална Охридска архитектура од 19 век.
Капацитет
: 246 двокреветни соби, 6 апартмани, 9 вили.
Услуги: Конференциска сала со капацитет за 700 лица, спортски терени за тенис, одбојка, фудбал, сала за пинг-понг, куглање.

ТИП НА СОБА

НОЌЕВАЊЕ со ПОЈАДОК

ПОЛУПАНСИОН

1/1 СОБА

31 €

38 €

1/2 СОБА

24 €

29 €

АПАРТМАН (максимум 4 лица)

90 €

ВИЛА (максимум 4 лица)

90 €

ПАКЕТ ЦЕНА – 149 ЕВРА ПО ЛИЦЕ (полупансион) во 1/2 соба, за 7 ноќи
ВАЖИ ДО КРАЈОТ НА СЕПТЕМВРИ

 

–          Туристичката такса е вклучена во цената

–          ДОПЛАТА за дополнителен оброк : 5€ по лице на ден

–          ДЕЦА до 12.99 год. – БЕСПЛАТНО !

ДЕЦА над 12.99 год. плаќаат како возрасен

Hotel Facilities

Air Conditioning
Airport Transport
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Restaurant
Smoking Room
Show All

Hotel Theme

Best value
Budget
Охрид

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019