Хотел Дрим 4* – Струга

View on map
Нема оценка од 0 оценка
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

ХОТЕЛ ДРИМ 4* – СТРУГА

Сместен на самиот брег од Охридското езеро и реката Црни Дрим, во срцето на градот Струга, Хотел Дрим располага со 196 стилски уредени соби и 4 апартмани. Без разлика дали сте на одмор, семинар, свеченост, тие с тука да ги задоволат сите Ваши сетила.

 

Хотелот располага со:

•                  надворешен базен, Бесплатен бежжичен интернет, Национален ресторан (a la carte), Детско катче, Спа Фитнес, Сопствен паркинг, Куглана, Директен пристап на плажа

 

Соби и Aпартмани
Собите се дизајнирани согласно Вашите потреби и преференци и може да изберете помеѓу двокреветни, трокреветни супериор соби, или пак еден од пространите апартмани со кои располага хотелот.

Еднокреветна / двокреветна супериор соба

•                  брачен кревет или 2 посебни кревети и балкон со директен поглед на езерото или градината.

•                  Минимална големина од 22 метри квадратни, капацитет 2 лица

•                  Тераса, Бесплатен Wi-Fi, ТВ и кабловска телевизија, Клима, Тоалет, Сеф, Мини бар,Фен

 

Трокреветна супериор соба

•                  брачен и единечен кревет и балкон со поглед на градот.

•                  Минимална големина од 25 метри квадратни, капацитет 3 лица

•                  Тераса, Бесплатен Wi-Fi, ТВ и кабловска телевизија, Клима, Тоалет, Сеф, Мини бар, Фен

 

Јуниор Свит

•                  Брачен кревет, тоалетна маса, чајна кујна и дневна соба со поглед на градина

•                  Големина од 44 метри квадратни, капацитет 2 лица + 1 дете

•                  Џакузи, Мини кујна, Дневна соба, Тераса, Бесплатен Wi-Fi, ТВ и кабловска телевизија, Клима, Тоалет, Сеф, Мини бар, Фен

 

 

Делукс свит (2 спален апартман)

•                  две спални соби и дневна соба и директен поглед на езерото

•                  Големина од 70 метри квадратни, капацитет 4 лица

•                  Мини кујна, Дневна соба, Тераса, Бесплатен Wi-Fi, ТВ и кабловска телевизија, Клима, Тоалет, Сеф, Мини бар, Фен

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ НА ДЕН 20ЕУР ОД НЕДЕЛА ДО ЧЕТВРТОК (Ноќевање со појадок)

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ НА ДЕН 22ЕУР ОД ПЕТОК И САБОТА (Ноќевање со појадок)

ЕДНОКРЕВЕТНА СОБА – СЕ ДОПЛАКА +40% ОД ЦЕНАТА НА ВОЗРАСЕН

ДОПЛАТА ЗА ПОЛУПАНСИОН = 7ЕУР ПО ЛИЦЕ НА ДЕН

ДОКОЛКУ ПРЕСТОЈОТ Е ПОДОЛГ ОД 5 НОЌЕВАЊА, ЦЕНАТА Е 20ЕУР, БЕЗ РАЗЛИКА ДАЛИ БИРААТ ВИКЕНД ИЛИ ПРЕКУ НЕДЕЛАТА

ДОКОЛКУ ПРЕСТОЈОТ Е 10 НОЌЕВАЊА ИЛИ НАД 10 НОЌЕВАЊА, ЦЕНАТА СЕ НАМАЛУВА ЗА 1 ЕУР НА ДЕН

КАФЕ ЗА ДОБРЕДОЈДЕ

ЛЕЖАЛКИ И ЧАДОР, ВКЛУЧЕНИ ВО ЦЕНАТА

 

ПАКЕТИ ОД 24.08-30.09.2020

ПАКЕТ ОД 4 НОЌЕВАЊА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН – ЦЕНА ПО ЛИЦЕ 109ЕУР

ПАКЕТ ОД 4 НОЌЕВАЊА НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК – ЦЕНА ПО ЛИЦЕ 85ЕУР

(Понудата е валидна за сите резервации направени во периодот од 17/08, со можност за сместување во хотелот во периодот од 24/08-30/09/20)

 

ОКТОМВРИСКИ ПАКЕТИ:

Овие пакети се валидни од 01/10 до 15/12/2020

–          59 еур за 2 ноќевања по лице во двокреветна соба на база ХБ со вклучен 1 пијалок за време на оброк и бесплатен 1ч куглање во кугланата на хотелот

–          79 еур за 3 ноќевања по лице во двокреветна соба на база Полупансион со вклучен 1 пијалок за време на оброк и бесплатен 1ч куглање во кугланата на хотелот

–          +5 еур доплата за ручек по лице на ден

–          -4 еур доколку се одлучите за ББ по лице на ден

 

Политика за деца:

Дете од 0-5,99год – гратис

Дете од 6-11,99год – 50% од цената на возрасен

Политика на отказ на резервација:

До 14 дена пред пристигање – без пенали, по овој период – 50% пенали.

 

Hotel Facilities

Air Conditioning
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Smoking Room
Spa & Sauna
Washer & Dryer
Show All

Hotel Theme

ЗИМА 2021/22
Македонија
Македонија - зима
Струга
Струга - зима 2020/21

Rules

Check In 12:00
Check Out 12:00

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019