Hotel Flora 4* – Боровец, Бугарија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Хотелот Флора се наоѓа во центарот на Боровец, на 100м од ски лифтот. Хотелот се состои од две основни згради, споени со топла врска, со стандардни соби, студиа, и апартмани. Хотелот располага со ресторан, ресторан а ла кард, спа центар со базен, џакузи, сауна, солариум и масажа, конефернциска сала, продавница, детска градника, билјард, пинг понг, ски гардероба, паркинг и казино.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ САМО ЗА НАЕМ НА СТУДИО

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД

–20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.09.2020, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.10.2020

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2020, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.11.2020

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2020, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.12.2020

ПРОМОЦИИ:

7=6, 8=7, 9=8, 10=8, 11=9, 12=10, 13=11, 14=12 ЗА ПРЕСТОЈ ОД 04.03-31.03.2021

 

 

FLORA Главна зграда 4* BOROVETS
НАЕМ НА СТУДИО 20.12.2020
26.12.2020
27.12.2020
03.01.2021
04.01.2021
10.01.2021
11.01.2021
31.01.2021
01.02.2021
28.02.2021
01.03.2021
31.03.2021
STUDIO
1 Возрасно лице 52.8 81.4 52.8 39.6 52.8 39.6
2 Возрасни лица 66 103.4 66 48.4 66 48.4
1Возр+1Дете (0-1,99) 52.8 81.4 52.8 39.6 52.8 39.6
1Возр+1Дете (2-11,99) 66 103.4 66 48.4 66 48.4
2Возр+1Дете (0-1,99) 66 103.4 66 48.4 66 48.4
Доплата за појадок возрасен 11еур дете од 2-11,99год 6еур
Доплата за Полупансион возрасен 22еур дете од 2-11,99год 12еур

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2020, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.11.2020

ПРОМОЦИИ:

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=13 ЗА ПРЕСТОЈ ОД 01.12-25.12.2020, И 05.03-31.03.2021

FLORA COMPLEX / 4* / BOROVETS
ПОЛУПАНИОН 01.12.2020
17.12.2020
18.12.2020
25.12.2020
26.12.2020
03.01.2021
04.01.2021
04.03.2021
05.03.2021
11.03.2021
12.03.2021
31.03.2021
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
STANDARD
2 Возрасни лица 63.8 74.8 125.4 96.8 74.8 63.8
3 Возрасни лица (не е препорачливо) 86.13 101 169.29 130.68 101 86.13
1 Возрасно лице 49.5 58.3 118.8 73.7 58.3 49.5
1Возр+1Дете (2-11,99) 63.8 74.8 125.4 96.8 74.8 63.8
1Возр+1Дете (0-1,99) 49.5 58.3 118.8 73.7 58.3 49.5
1Возр+2Деца (0-1,99) (2-11,99) 63.8 74.8 125.4 96.8 74.8 63.8
1Возр+2Деца(2-11,99) (2-11,99) 63.8 74.8 125.4 96.8 74.8 63.8
2Возр+1Дете (0-1,99) 63.8 74.8 125.4 96.8 74.8 63.8
2Возр+1Дете(2-11,99) 63.8 74.8 125.4 96.8 74.8 63.8
STUDIO
2 Возрасни лица 70.4 82.5 132 103.4 82.5 70.4
3 Возрасни лица 95 111.3 178.2 139.5 111.3 95
1Возр+1Дете (2-11,99) 70.4 82.5 132 103.4 82.5 70.4
1Возр+2Деца (0-1,99) (2-11,99) 70.4 82.5 132 103.4 82.5 70.4
1Возр+2Деца(2-11,99) (2-11,99) 70.4 82.5 132 103.4 82.5 70.4
2Возр+1Дете (0-1,99) 70.4 82.5 132 103.4 82.5 70.4
2Возр+1Дете(2-11,99) 70.4 82.5 132 103.4 82.5 70.4
1 BEDROOM APARTMENT
2 Возрасни лица 83.6 99 154 119.9 99 83.6
3 Возрасни лица 112.8 133.6 207.9 161.8 133.6 112.8
4 Возрасни лица 142.1 168.3 261.8 203.8 168.3 142.1
1Возр+1Дете (2-11,99) 83.6 99 154 119.9 99 83.6
1Возр+2Деца (0-1,99) (2-11,99) 83.6 99 154 119.9 99 83.6
1Возр+2Деца(2-11,99) (2-11,99) 83.6 99 154 119.9 99 83.6
1Возр+3 Деца (2-11,99) (2-11,99) (2-11,99) 100.3 118.8 184.8 143.8 118.8 100.3
2Возр+1Дете (0-1,99) 83.6 99 154 119.9 99 83.6
2Возр+1Дете(2-11,99) 83.6 99 154 119.9 99 83.6
2Возр+2Деца (0-1,99) (2-11,99) 83.6 99 154 119.9 99 83.6
2Возр+2Возр (2-11,99) (2-11,99) 100.3 118.8 184.8 143.8 118.8 100.3
3Возр+1Дете (0-1,99) 112.8 133.65 207.9 161.8 133.65 112.8
3Возр+1Дете (2-11,99) 129.5 153.45 238.7 186 153.45 129.5
RELEASE DAYS 7 7 28 7 7 7

Во цените е вклучено:
Употреба на внатрешен базен и фитнес, wi-fi низ целиот хотел, бесплатен паркин (лимитирани паркинг места)

-Попустот и промоциите НЕ се комбинираат. Попустот има предност како специјална понуда.

-Бебешко креветче – бесплатно – на барање

-Новогодишната и Божиќната вечера е задолжителна во Флора Комплекс.

 

ДОПЛАТИ: 

-Новогодишна вечера: 70еур возрасен, 35еур дете од 2-11,99год

-Божиќна вечера: 40еур возрасен, 20еур дете од 2-11,99год (за собите од Флора Комплес)

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

Политика на отказ:

Во период од 27.12-03.01.2021 , до 28 дена пред пристигање – без пенали, по овој период 2 ноќевања пенали.

Во останатиот период до 7 дена пред пристигање без пенали, потоа 2 ноќевања пенали.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “АРИЕС“.

Hotel Facilities

Air Conditioning
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Smoking Room
Spa & Sauna
Washer & Dryer
Show All

Hotel Theme

Боровец

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019