Хотел Истатов – Дојран

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

ХОТЕЛ ИСТАТОВ – ДОЈРАН

Кога сте во Дојран, Ви го нудиме најдоброто од угостителската област – реткиот хотелиерски бисер во регионот и развиениот туристички и спортски рекреативен комплекс со богата трафиција и реноме. Хотел Истатов е идеално место за секаков вид на спортски подготовки на екипи од сите спортови. Токму поради овој факт секогаш е избор број 1 на екипите со врвни постигнувања.

Хотелот Истатов, не е само хотел.

Претстаува вистинска легенда која датира повеке децении. Како обичен младич кој прераснува во човек од респект, позвање и впечатливост… Благо Истатов, човекот кој покажа и докажа како вољата и упорноста во изградување на својата цел го прави она вистинското.

Роден во далечната 1947 година и запишувањето на своето 1во оделение во 1962 година тој всушност го прави првиот чекор во својата кариера. Љубовта кон фудбалот примитвно заедно со неговите другари започнува од маалскиот фудбал, а со тоа и остварување на неговиот сон “облекување на дресот од својата омилена БЕЛАСИЦА“. Со своите врсници – во младинскиот состав на Беласица, Благој го освојува фудбалскиот куп на Македонија каде со големи резултати успеваат да победат голем број на фудбалски клубови во Македонија.

Набргу од младинската екипа Благој прави трансфер во првата (кадетска) екипа на Беласица каде влегува како замена на неговиот постар и по искусен колега Коце каде од водечки резултат Беласица е во ризик од пораз во тековниот натпревар. Но на крај се завршува со израмнет резултат. За време на израмнувањето Благој ја брани бојата на Беласица, но како млад и не искусен неговите противници успеваат да го совладат. Но упорноста му дава на Благој постојана вољја каде успехот од ден на ден станува се поголем, Благој се бара низ повеке македонски тимови каде успехот со помош на него е неминовен. Прилепчани секогаш ке го паметат Благој кој ја спаси нивната “Победа“ .

Благој почнува да котира на листите на трансфери во бивша Југославија, каде успева да го облече бело-црниот дрес на тогашен ПАРТИЗАН.

Успехот не застанува овде, многу малку од народот е запознаен со најголемиот трансфер на Благој во холандиски УТРЕХТ, каде ги брани клубските бои како резервен голман на големиот европски клуб. Холанѓани ке го паметат по големите одбрани со големите тогашни клубови ФК Амстердам Феенорд .

Историјата за овој човек е многу голема за тоа датираат и безбројните натписи во дневните печатени медиуми, сето тоа добро сочувано и објавено во холот на својот хотел кој го носи неговото презиме ИСТАТОВ.

  • Цената за ноќевање со појадок е 1.100 денари за еднокреветна соба, за двокреветна соба е 1.760 денари, трокреветна соба 2.400 денари,
  • Цената за полупансион  е 1.320 денари по лице,
  • Цената за полнпансион е 1.600 денари по лице,
  • За деца до 5 години не се наплаќа, од 5 до 10 години се наплаќа 50% од износот, над 10 години се наплаќа како возрасен,
  • Во цената е вклучено користење на теретана и базен(во летна сезона) и туристичка такса.

 

Hotel Facilities

Air Conditioning
Fitness Center
Flat Tv
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Spa & Sauna
Spa & welness hoteli
Yard
Show All

Hotel Theme

Дојран
Македонија

Rules

Check In 14:00
Check Out 09:00

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019