from €0,00
Check Availability

Хотел Изгрев Spa & Aquapark 5* – Струга

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

ХОТЕЛ ИЗГРЕВ SPA & AQUAPARK – СТРУГА

 

ЗА ХОТЕЛОТ:

Hotel Izgrev Spa & Aquapark е лоциран во Струга, на самиот брег на Охридското езеро. Во неговата понуда се вклучени отворен и затворен базен. Исто така, гостите имаат бесплатен пристап до аква паркот во склоп на хотелот, бесплатен приватен паркинг и бесплатен ви-фи интернет.Хотелот располага со сопствена приватна плажа, и користењето на лежалките е бесплатно за гостите на хотелот.

 

СМЕСТУВАЊЕ:

Сите соби во хотелот се климатизирани, опремени се со flat-screen ТВ, и имаат балкон. Тоалетите имаат туш кабина или када, сите се опремени со фен за коса. Од собите се пружа поглед кон езерото. Одредени соби располагаат со камин, приватен базен и сеф.

 

РЕСТОРАН:

Во à-la-carte ресторанот се служи традиционална или интернационална кујна. Исто така, гостите на хотелот можат да се опуштат во барот кој се наоѓа покрај надворешниот базен.

 

СПА ЦЕНТАР:

Hotel Izgrev Spa & Aquapark располага и со ултра модерен спа и велнес центар кој опфаќа сауна, парна бања, турска бања, соби за масажа, фитнес центар. Хотелот располага и со терени за тенис и мини голф.

 

КОНФЕРЕНЦИСКА САЛА:

Салата за конференции е со капацитет до 700 лица.


 

ХОТЕЛ ИЗГРЕВ СТРУГА ЛЕТО 2020 (променети цени од страна на Хотелот на 01.08.2020)

17.08-31.08.2020:

двокреветна соба ноќевање со појадок – 38 € по лице

Еднокреветна соба 57еур на ден -Ноќевање со појадок

Трокреветна соба 102,6еур на ден, ноќевање со појадок

1 дете 0-6.99 г. Бесплатно

2 деца од 2-11,99 г. двете плаќаат по (+50% од цената на возрасен)

1но дете од 7-11,99 – плаќа 50% од цената на возрасен

 

Цени валидни за период на престој од 01.09-30.09.2020,

–   38 € по лице во двокфреветна соба на база ноќевање со појадок

–  57 € сместување во еднокреветна соба на база ноќевање со појадок,

– 102.6  € сместување во трокреветна соба на база ноќевање со појадок

– Едно дете до  6.99 год – бесплатно

– Две деца од 2-11,99год, плаќаат и двете по 50% од цената на возрасен

–  Едно дете од 7-11,99год – плаќа 50% од цената на возрасен

Во цената е вклучено: аквапарк, спа ценатр и плажа.

 

Политика на отказ:

-3 дена пред користење на услугата ( без пенали );
-за отказ на резервација помалку од 2 дена – 100% пенали

Во случај на отказ на резервација уплатениот износ се добива во форма на вредносен Ваучер

Facilities

Air Conditioning
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Smoking Room
Spa & Sauna
Washer & Dryer
Yard
Show All

Rules

Check In 14:00
Check Out 09:00

Rooms

Reviews

Review score

0/5
Not Rated
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

Created with Sketch.
avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019

Hotel Nearby

Хотел Дрим 4* – Струга

0/5 Not Rated0 review
avg €0,00/night

Camping SCOUT – Струга

0/5 Not Rated0 review
avg €0,00/night

Хотел Макпетрол 4* – Струга

0/5 Not Rated0 review
avg €0,00/night

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox