from €0,00
Check Availability

Хотел Лаки и Спа 4* – Охрид

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Лаки Хотел и Спа е микс на Западната и Источната хотелска култура и етика, ја спојува безвремената елеганција, комфор, луксуз, дизајниран простор и незаменлив поглед кон Охридското езеро и планинските пејсажи. Ресторанот во Лаки хотел и Спа е отворен за појадок, ручек и вечера за гости на хотелот, но и за надворешни гости. Во самиот ресторан секогаш ќе наидете на релаксирачка атмосфера, добра услуга, и вкусна храна. Барот во Лаки Хотел и Спа има богато мени со освежителни пијалоци за дневно освежување и уште повеќе богато мени за опуштање во вечерните часови.
За време на летните денови и топлото време, може да се освежувате во отворениот бар покрај базенот, со незаменлив поглед кон Охридското езеро и најблиските планини.

СПА атмосфера: Лаки Спа за своите гости создаде интимен амбиент и тотално опуштена атмосфера. Сите активности и сервиси се сместени на еден спрат, што овозможува целосно исклучување од надворешниот свет и започнување на спа патувањето.
Сауна и ароматерапи бања: Посебно задоволство е да уживате во сауната и парната бања. За целосен спа третман ја препорачуваме ароматерапи бањата која Ви ги регенерира сите Ваши сетила.
Лаки Хотел и Спа има 60 соби. Распределени на 4 спрата, од кој секој спрат и соба имаат свој посебен  дизајн и стил. Хотелот има 4 апартмани. Сите се опремени и дизајнирани според последни хотелски стандарди, со модерен и луксузен стил, креирани за Ваше максимално уживање.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН, ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ 61,8МКД

Хотел Лаки – Охрид
Цена по лице на ден Пансион:
Тип на соби Bed & breakfast Half board Full board
Еднокреветна соба 40еур 50еур 60еур
Двокреветна соба по лице 30еур 40еур 50еур
Апартман за 4 лица
( цена на ден )
150еур 160еур 170еур
Туристичката такса е вклучена во цените
Деца до 6.99год – бесплатно / Деца од 7-11.99год – 50% попуст
Специјална понуда:
за 4 ноќевања престој на база ноќевање со појадок=100еур по лице
за 7 ноќевања престој на база ноќевање со појадок = 160еур по лице
Еднокреветна соба + 30%

 

Туристичката такса и ддв, се вклучени во цената.

 

Политика на отказ на резервација:

До 8 дена пред пристугање – без пенали

Од 7-2 дена пред пристигање – 50% пенали

Ден пред пристигање – 100% пенали

 

Политика на отказ на резервација;

7 дена – free ; помалку од 7 дена – 50%; ден пред поагање – 100%

View More

Hotel Facilities

Air Conditioning
Airport Transport
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Kitchen
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Smoking Room
Spa & Sauna
Spa & welness hoteli
Washer & Dryer
Yard
Show All

Hotel Theme

Business
Classic
Luxury
Romantic
Spa i wellnes hoteli
Standard
Trendy
Македонија - зима
Охрид
Охрид - зима
Show All

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

Апартман хотел Лаки

Created with Sketch.
x4

Created with Sketch.
x2

Суита хотел Лаки

Created with Sketch.
35 m2

Created with Sketch.
x4

Created with Sketch.
x2

Created with Sketch.
x2

Reviews

Review score

0/5
Not Rated
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

Created with Sketch.
avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019

Hotel Nearby

Park Lake Side Hotel 4* – Охрид

0/5 Not Rated0 review
avg €0,00/night

Хотел Гранит 4* – Охрид

0/5 Not Rated0 review
avg €0,00/night

Хотел СУ 4* – Охрид

0/5 Not Rated0 review
avg €0,00/night