from €0,00
Check Availability

Хотел Лебед 4* – Охрид

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Хотел Лебед Охрид

Незаборавен поглед… комфорт, топлина и квалитет во стилски и софистициран амбиент се на едно место-Хотел Лебед. Чувство на релаксација… постигнато со неопходното во собите: добро осветлување, супер дизајн и просторност.

Хотел Лебед е мал но современ хотел кој се наоѓа на прекрасна локација, пред самото езеро и на 500 м од центарот.
Капацитет: Располага со 24 соби, во кој можат да се сместат до 57 лица. Реновиран и проширен во 2011 год.
Услуги: Собите се опремени со копатило, клима, кабелска ТВ, интернет, тераса.
Во склоп на хотелот има ресторан и нуди 24 ч собна услуга, обезбеден паркинг.

Пакет 8ми Септември

Хотел Лебед Охрид 4* – лоциран на најубавиот дел на кејот Пакет 05-08 Септември 3 ноќевања со појадок
По лице во двокреветна соба 75 Еур
Дете 7-14 години 38 Еур
Дете 0-7 години
гратис
Цените се дадени по лице за 3НП во Еур за уплата во МКД по курс 62 ден/Еур.
Попустите за деца важат само во пrисуство na двајца возрасни.
Климата е вклучена во цена. Важат ваучерите за домашен туризам.
Важат Општите услови за патување на СКТМ

Пакети 7 дена

Хотел Лебед 4* локација на кеј Јуни Јули Август Септември
06 13 20 27 04 11 18 25 01 08 15 22 29 05 12
  7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
2 возрасни 209 219 229 229 229 239 249 259 259 259 259 259 249 239 209
2 возрасни + 1 дете 259 269 279 279 279 289 299 309 309 309 309 309 299 289 259
2 возрасни + 2 деца 319 329 339 339 339 349 359 369 369 369 369 369 359 349 319
3 возрасни 319 329 339 339 339 349 359 369 369 369 369 369 359 349 319
3 возрасни + 1 дете 379 389 399 399 399 399 399 399 399 399 399 399 389 379 369
Цените се дадени по соба на 7 ноќи со вклучен појадок, во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Автобуски превоз од Битола, Прилеп, Ресен. Туристичката такса не е вклучена во цена и се плаќа на лице место.
Дете е 2-12 години.  Возрасен 12+. Важат Општите услови за патување на СКТМ.
www.hotellebed.com.mk

 

View More

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Kitchen
Parking
Restaurant
Show All

Hotel Theme

Best value
Boutique
Македонија
Охрид

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

Reviews

Review score

0/5
Not Rated
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

Created with Sketch.
avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019

Hotel Nearby

Хотел Гранит 4* – Охрид

0/5 Not Rated0 review
avg €0,00/night

Хотел Климетица 3* – Охрид

0/5 Not Rated0 review
avg €0,00/night

Хотел СУ 4* – Охрид

0/5 Not Rated0 review
avg €0,00/night

Хотел Мизо 4* – Охрид

0/5 Not Rated0 review
avg €0,00/night