Hotel Lesse 4* – Ханиоти, Касандра, Халкидики

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Hotel Lesse 4* – Ханиоти, Касандра, Халкидики

Хотелот Lesse 4* се наоѓа во Ханиоти на 70м од плажа до познатиот бич бар Молос, на првиот крак Касандра, Халкидики.

Хотелот располага со ресторан, 3 базена, бар, таверна, детски базен, детско игралиште, паркинг, сауна и џакузи во затворениот спа центар со доплата.

Хотелот работи на база Ноќевање со појадок или Полупансион (појадок со вечера), и пијалоците не се вклучени во цената. Самиот хотел нема сопствена плажа, и не располага со лежалки на плажа.

Собите располагаат со: твин или брачен лежај, мини чајна кујна, фрижидер, клима, сеф, балкон, сателитска ТВ, тоалет со туш и фен.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА  НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ИЛИ ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.12.2020, СО 50% УПЛАТА  ДО 10.01.2021

 

Ценовник објавен на 19.11.2020

HOTEL LESSE 4* HANIOTI
капацитет 27.04.21-31.05.21 01.06.21-30.06.21 01.07.21-31.07.21 01.08.21-20.08.21 21.08.21-31.08.21 01.09.21-30.09.21 01.10.21-30.10.21
ЦЕНИ ПО СОБА НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
ДВОКРЕВЕТНА СОБА
2 Возрасни лица 51.7 83.6 106.7 123.2 123.2 79.2 51.7
3 Возрасни лица 69.3 113.3 144.1 166.1 166.1 106.7 69.3
3Возр+1дете(0-1) 69.3 113.3 144.1 166.1 166.1 106.7 69.3
3Возр+1Дете(2-11) 69.3 113.3 144.1 166.1 166.1 106.7 69.3
2Возр+1Дете(0-1) 51.7 83.6 106.7 123.2 123.2 79.2 51.7
2Возр+1Дете(2-11) 51.7 83.6 106.7 123.2 123.2 79.2 51.7
2Возр+2Деца(0-1) 51.7 83.6 106.7 123.2 123.2 79.2 51.7
2Возр+2Деца(0-1)(2-11) 51.7 83.6 106.7 123.2 123.2 79.2 51.7
2Возр+2Деца(2-11) 63.8 104.5 133.1 154 154 99 63.8
ЈУНИОР СВИТ
2 Возрасни лица 104.5 133.1 171.6 171.6 171.6 133.1 104.5
3 Возрасни лица 104.5 133.1 171.6 171.6 171.6 133.1 104.5
ФАМИЛИЈАРЕН СВИТ
2 Возрасни лица 138.6 161.7 243.1 243.1 243.1 161.7 138.6
3 Возрасни лица 138.6 161.7 243.1 243.1 243.1 161.7 138.6
3Возр+1Дете(0-11) 138.6 161.7 243.1 243.1 243.1 161.7 138.6
2Возр+1Дете(0-11) 138.6 161.7 243.1 243.1 243.1 161.7 138.6
4 Возрасни лица 138.6 161.7 243.1 243.1 243.1 161.7 138.6
2Возр+2деца(0-11) 138.6 161.7 243.1 243.1 243.1 161.7 138.6
ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
ДВОКРЕВЕТНА СОБА
2 Возрасни лица 62.7 97.9 121 138.6 138.6 92.4 62.7
3 Возрасни лица 84.7 132 162.8 188.1 188.1 125.4 84.7
3Возр+1дете(0-1) 84.7 132 162.8 188.1 188.1 125.4 84.7
3Возр+1Дете(2-11) 84.7 132 162.8 188.1 188.1 125.4 84.7
2Возр+1Дете(0-1) 62.7 97.9 121 138.6 138.6 92.4 62.7
2Возр+1Дете(2-11) 62.7 97.9 121 138.6 138.6 92.4 62.7
2Возр+2Деца(0-1) 62.7 97.9 121 138.6 138.6 92.4 62.7
2Возр+2Деца(0-1)(2-11) 62.7 97.9 121 138.6 138.6 92.4 62.7
2Возр+2Деца(2-11) 78.1 122.1 150.7 173.8 173.8 115.5 78.1
ЈУНИОР СВИТ
2 Возрасни лица 115.5 145.2 184.8 184.8 184.8 145.2 115.5
3 Возрасни лица 115.5 145.2 184.8 184.8 184.8 145.2 115.5
ФАМИЛИЈАРЕН СВИТ
2 Возрасни лица 161.7 184.8 271.7 271.7 271.7 184.8 161.7
3 Возрасни лица 161.7 184.8 271.7 271.7 271.7 184.8 161.7
3Возр+1Дете(0-11) 161.7 184.8 271.7 271.7 271.7 184.8 161.7
2Возр+1Дете(0-11) 161.7 184.8 271.7 271.7 271.7 184.8 161.7
4 Возрасни лица 161.7 184.8 271.7 271.7 271.7 184.8 161.7
2Возр+2деца(0-11) 161.7 184.8 271.7 271.7 271.7 184.8 161.7
Минимум престој 5 5 5 5 5 5 5

 

Во цените е вклучено: употреба на надворешните базени.

Во цената не е вклучен пијалок при оброците, ниту лежалки на плажа.

 

Политика на отказ на резервација:

Од 28.04-30.06.2021 и 01.09-30.10.2021 – до 8 дена пред пристигање – без пенали, во период од 01.07-31.08.2021- до 11 дена пред пристигање – без пенали. Доцен отказ 2 ноќевања пенали.

Hotel Facilities

Air Conditioning
Fitness Center
Flat Tv
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Show All

Hotel Theme

Грција
Лето 2023
Хотели на барање

Rules

Check In 12:00
Check Out 12:00

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019