Хотел Маива 4* – Охрид

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

ХОТЕЛ МАИВА 4* – ОХРИД

 

Хотел Маива, категоризиран како Хотел со 4 ѕвезди, е нов објект, кој се наоѓа во туристичката населба Св. Стефан и е на само 50 метри од езерската шир и 150 метри од Хотел Климетица . Претставува објект со современ ентриер – Ви нуди комфор, удобност – прекрасно место за одмор и релаксација, како и споделување пријатни мигови.

Хотел Маива располага со 30 луксузни студија, опремени со француски лежај и гарнитура за дневен престој, со плазма и сателитска ТВ, мини бар и тераса со поглед на езеро.

Исто така, хотелот располага и со Kристална сала со 150 седишта во кој ќе можете да уживате во разновидноста на специјалитети од национална и интернационална кујна во прекрасен амбиент во кој можете да ги прославите вашите свечености, коктел забави или деловни приеми.
Во склоп на хотелот работи и кафе бар со тераса, каде ќе можете да се релаксирате за време на Вашиот престој.

Хотелот нуди можност за организација на семинари, деловни состаноци и меѓународни конгреси.

 

Хотел Маива 4*

BB = 23 евра ( 1420 денари )

HB = 26 евра ( 1620 денари

 

* Цената е по лице на ден во двокреветна соба

*за сместување во еднокреветна + 30% доплата

* деца до 5 години гратис

* деца од 6-12 плаќаат 50% од цената

* користење на СПА центар

 

 

Политика на отказ:

–  7 дена пред користење на услугата ( без надоместок );

–  за отказ на резервација помалку од 7 дена – 50% пенали

–  за отказ помалку од 2 дена – 100%

Hotel Facilities

Air Conditioning
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Spa & Sauna
Show All

Hotel Theme

Македонија
Охрид

Rules

Check In 12:00
Check Out 12:00

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019