fbpx
from 48 €
Check Availability

Hotel Maria Antoaneta 3*, Банско, Бугарија

View on map
Нема оценки from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Хотел лоциран во живописниот предел на Банско, во подножјето на планината, во близина на гондолата. Идеален за семејни и ски одмори, за романтично бегство од секојдневието. Нуди можност за рекреација и спортување. Располага со перфектно опремени апартмани и балкони со прекрасен поглед. Во склоп на хотелот има ресторан, лоби, паркинг, ски гардеробер. СПА Центар: внатрешен и надворешен базен, фитнес, сауна, парна бања, масажи и спа процедури.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД

-25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.09.2020, СО УПЛАТА 50% ДО 10.10.2020

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.10.2020, СО УПЛАТА 50% ДО 10.11.2020

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2020, СО УПЛАТА 50% ДО 10.12.2020

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 19.12.2020, СО УПЛАТА 50% ДО 25.12.2020

MARIA ANTOANETA RESIDENCE / 4* / BANSKO
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК A
01.12.2020
12.12.2020
B
13.12.2020
26.12.2020
C
27.12.2020
02.01.2021
D
03.01.2021
11.01.2021
B
12.01.2021
05.03.2021
A
06.03.2021
30.04.2021
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН
ПРОМО ДВОКРЕВЕТНА СОБА
2 возрасни лица 44 50.6 101.2 57.2 50.6 44
1 Возр +1 Дете (2-11,99) 44 50.6 101.2 57.2 50.6 44
СТАНДАРД ДВОКРЕВЕТНА СОБА
2 возрасни лица 48.4 55 112.2 63.8 55 48.4
1 Возрасно лице 42.9 48.4 101.2 53.9 48.4 42.9
1 Возр +1 Дете (0-1,99) 42.9 48.4 101.2 53.9 48.4 42.9
1 Возр +1 Дете (2-11,99) 48.4 55 112.2 63.8 55 48.4
ЈУНИОР СВИТ
2 возрасни лица 50.6 57.2 118.8 66 57.2 50.6
3 Возрасни лице 68.31 77.22 160.38 89.1 77.22 68.31
2 Возр +1 Дете (0-11,99) 50.6 57.2 118.8 66 57.2 50.6
ЈУНИОР СВИТ СО КУЈНА
2 возрасни лица 52.8 59.4 121 68.2 59.4 52.8
3 Возрасни лице 71.28 80.19 163.35 92.07 80.19 71.28
2 Возр +1 Дете (0-11,99) 52.8 59.4 121 68.2 59.4 52.8
ЈУНИОР СВИТ СО КУЈНА И КАМИН
2 возрасни лица 55 61.6 123.2 70.4 61.6 55
3 Возрасни лице 74.25 83.16 166.32 95.04 83.16 74.25
2 Возр +1 Дете (0-11,99) 55 61.6 123.2 70.4 61.6 55
СВИТ СО ЕДНА СПАЛНА
2 Возрасни лица 57.2 63.8 125.4 72.6 63.8 57.2
3 Возрасни лице 77.22 86.13 169.29 98.01 86.13 77.22
4 Возрасни лица 97.24 108.46 213.18 123.42 108.46 97.24
2 Возр +1 Дете (0-11,99) 57.2 63.8 125.4 72.6 63.8 57.2
2 Возр +2 Деца (0-1,99) (0-11,99) 57.2 63.8 125.4 72.6 63.8 57.2
2 Возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99) 71.5 79.75 156.75 90.75 79.75 71.5
3 Возр +1 Дете (0-11,99) 77.22 86.13 169.29 98.01 86.13 77.22

Генерални услови:

Попустите за рано букирање и промоциите НЕ можат да се комбинираат

Новогодишната вечера не е задолжителна / 60еур возрасно лице, 30еур дете од 2-11,99год

Во цената е вклучено: Базен, сауна, парна бања, фитнес, Wi-Fi во заедничките простории, транфер до гондолата

Дополнително доплата за Поглед на планина – 7еур на ден по соба

Доплата за ПОЛУПАНСИОН – 10еур возрасен, 5еур дете од 6-11,99год / Вечерата се служи од 19:30-21:00часот и вклучува не ограничено точено пиво, црвено и бело вино и вода.

Внатрешен паркинг – 10еур на ден

Бебешко креветче – 5еур на ден

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

Политика на отказ:

Доцен отказ: Сезона А – 2 ноќевања пенали, Сезона Б – 3 ноќевања пенали, Сезоната Ц и Д – 100% пенали

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “АРИЕС“.

Прочитај Повеќе

Hotel Facilities

Air Conditioning
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Smoking Room
Spa & Sauna
Washer & Dryer
Show All

Hotel Theme

Банско

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

Reviews

Review score

0/5
Нема оценки
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

avg 48 € /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019