Хотел Милениум Палас 4* – Охрид

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

ХОТЕЛ МИЛЕНИУМ ПАЛАС 4* – ОХРИД

 

Милениум Палас е хотел со четири ѕвезди кој се наоѓа во југозападниот дел од Македонија, на брегот од прекрасното Охридско Езеро.

Со самото тоа што е сместен во Охрид, европскиот Ерусалим, ги комбинира предностите на еден модерен град и на место со богато историско минато и културни вредности.

Нуди незаборавен поглед на езерото, стариот град и древната Самоилова тврдина. Од стариот дел на градот Ве дели само кратка, пријатна прошетка покрај езерото.
Ќе бидете воодушевени од неверојатниот спој на природните и културно-историски богатства: антички споменици, цркви, музеи, сето тоа надополнето со прекрасен поглед кон езерото, посебно на зајдисонце.

Хотелот располага со капацитет од вкупно 69 соби од кои: 45 стандардни соби, 10 дуплекси, 6 делукс соби и 8 Јуниор aпартмани.

ПРЕГЛЕД НА СОБИ

Секоја соба е опремена со:

 • клима уред
 • мини бар
 • безжичен интернет
 • дирекна телефонска линија
 • кабелска телевизија
 • купатило со туш кабина или када

Вински бар

Hotel Millenium Palace - Ohrid | Winebar

Винскиот бар во склоп на хотелот “Милениум Палас“ Ви овозможува пријатен амбиент во македонски традиционален стил со голем избор на домашни вина, комбинирани со пикантни сирења и пршути. По долгите прошетки по Охридското крајбрежје, овој пријатен амбиент ќе го надополни Вашиот впечаток од гостопримството на овој град.

Спа и Велнес

 • Финска сауна
 • Турска парна бања (Амам)
 • Теретана
 • Масажа

Ценовник

(по соба, на ден) Ноќевање со појадок (ВВ)
Еднокреветна соба 2990.00 МКД (49 €)
Двокреветна соба 4270.00 МКД (70 €)
Дуплекс соба / Делукс соба 6040.00 МКД (99 €)
Јуниор апартман 9090.00 МКД (149 €)

Дадените цени се за соба на ден со вклучен:

 • појадок,
 • надворешен паркинг под видео надзор,
 • користење на финска сауна,
 • турска парна бања,
 • теретана,
 • безжичен интернет во собите, лобито и ресторанот,
 • ДДВ и туристичка такса.

– Деца до 7 години: Гратис.

– Деца од 7 до 12 години: 50% попуст

– Доплата за трето лице во соба: 1525 МКД (25 ЕУР) на ден.

– Доплата за оброк (пансионски ручек или вечера): 490 МКД (8 ЕУР) по лице.

Забелешка: Хотелот го задржува правото за промена на цените без најава.

Hotel Facilities

Air Conditioning
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Sauna
Smoking Room
Spa & Sauna
Spa & welness hoteli
Yard
Show All

Hotel Theme

Македонија
Охрид

Rules

Check In 14:00
Check Out 09:00

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019