Hotel Murite 4* – Разлог, Бугарија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Хотел Мурите се наоѓа во областа на Разлог, на 8км од Банско, располага со 3 згради, од кој зградата Камелија и Орхидеа не се поврзани со топла врска.

Хотелот располага со СПА центар: базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес. Хотелот располага со детски клуб, ресторани, надворешен паркинг, и обезбедува превоз до гондолата.

 

Начало

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-20% Попуст за резервации направени до 30.09.2019, за период на престој од 01.12-27.12.2019 и 02.01-11.04.2020, со целосна уплата до 07.10.2019

-15% Попуст за резервации направени до 15.11.2019, за период на престој од 01.12-27.12.2019 и 02.01-11.04.2020, со целосна уплата до 07.12.2019

-10% Попуст за резервации направени до 15.12.2019, за период на престој од 01.12-27.12.2019 и 02.01-11.04.2020, со целосна уплата до 07.12.2019

Ценовникот е објавен на 27.06.2019

MURITE 4* RAZLOG
HALF BOARD / EUR A
01.12.2019
19.12.2019
B
20.12.2019
27.12.2019
C
28.12.2019
01.01.2020
B
02.01.2020
18.01.2020
D
19.01.2020
20.02.2020
A
21.02.2020
11.04.2020
STANDARD ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
СТАНДАРД ДВОКРЕВЕТНА СОБА
2 Возрасни лица 41.8 61.6 85.8 61.6 57.2 41.8
1 Возрасно лице 31.35 46.2 64.35 46.2 42.9 31.35
1 Возр +1 Дете (0-5,99) 31.35 46.2 64.35 46.2 42.9 31.35
1 Возр +1 Дете (6-13,99) 31.35 46.2 64.35 46.2 42.9 31.35
DELUXE ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
ДВОКРЕВЕТНА ДЕЛУКС СОБА
2 Возрасни лица 48.4 70.4 101.2 70.4 66 48.4
1 Возрасно лице 36.3 52.8 76 52.8 49.5 36.3
1 Возр +1 Дете (0-5,99) 36.3 52.8 76 52.8 49.5 36.3
1 Возр +1 Дете (6-13,99) 36.3 52.8 76 52.8 49.5 36.3
1-BED ROOM APARTAMENT ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
АПАРТМАН СО 1 СПАЛНА
2 Возрасни лица 48.4 68.2 99 68.2 63.8 48.4
3 Возрасни лица 60.5 85.2 123.7 85.2 79.75 60.5
2 Возр +1 Дете (0-13,99) 48.4 68.2 99 68.2 63.8 48.4
2 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99) 48.4 68.2 99 68.2 63.8 48.4
2 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-13,99) 48.4 68.2 99 68.2 63.8 48.4
2 Возр +2 Деца (6-13,99) (6-13,99) 60.5 85.25 123.7 85.25 79.7 60.5
3 Возр +1 Дете (0-13,99) 60.5 85.25 123.7 85.25 79.7 60.5
1 BEDROOM APARTMENT DELUX ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
АПАРТМАН ДЕЛУКС СО 1 СПАЛНА
2 Возрасни лица 57.2 79.2 116.6 79.2 74.8 57.2
3 Возрасни лица 71.5 99 145.7 99 93.5 71.5
2 Возр +1 Дете (0-13,99) 57.2 79.2 116.6 79.2 74.8 57.2
2 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99) 57.2 79.2 116.6 79.2 74.8 57.2
2 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-13,99) 57.2 79.2 116.6 79.2 74.8 57.2
2 Возр +2 Деца (6-13,99) (6-13,99) 71.5 99 145.7 99 93.5 71.5
3 Возр +1 Дете (0-13,99) 71.5 99 145.7 99 93.5 71.5
2-BED ROOM APARTMENT ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
АПАРТМАН СО 2 СПАЛНИ СОБИ
4 Возрасни лица 83.6 123.2 171.6 123.2 114.4 83.6
5 Возрасни лица 94.05 138.6 193 138.6 128.7 94.05
4 Возр +1 Дете (0-13,99) 83.6 123.2 171.6 123.2 114.4 83.6
4 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99) 83.6 123.2 171.6 123.2 114.4 83.6
4 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-13,99) 83.6 123.2 171.6 123.2 114.4 83.6
4 Возр +2 Деца (6-13,99) (6-13,99) 94 138.6 193 138.6 128.7 94
5 Возр +1 Дете (0-13,99) 94 138.6 193 138.6 128.7 94
2 BEDROOM APARTMENT DELUX ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
АПАРТМАН ДЕЛУКС СО 2 СПАЛНИ СОБИ
4 Возрасни лица 96.8 140.8 202.4 140.8 132 96.8
5 Возрасни лица 108.9 158.4 227.7 158.4 148.5 108.9
4 Возр +1 Дете (0-13,99) 96.8 140.8 202.4 140.8 132 96.8
4 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99) 96.8 140.8 202.4 140.8 132 96.8
4 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-13,99) 96.8 140.8 202.4 140.8 132 96.8
4 Возр +2 Деца (6-13,99) (6-13,99) 108.9 158.4 227.7 158.4 148.5 108.9
5 Возр +1 Дете (0-13,99) 108.9 158.4 227.7 158.4 148.5 108.9
3-BED ROOM APP ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
АПАРТМАН СО 3 СПАЛНИ СОБИ
6 Возрасни лица 125.4 184.8 257.4 184.8 171.6 125.4
7 Возрасни лица 135.8 200.2 278.8 200.2 185.9 135.8
6 Возр +1 Дете (0-13,99) 125.4 184.8 257.4 184.8 171.6 125.4
6 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99) 125.4 184.8 257.4 184.8 171.6 125.4
6 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-13,99) 125.4 184.8 257.4 184.8 171.6 125.4
6 Возр +2 Деца (6-13,99) (6-13,99) 135.8 200.2 278.8 200.2 185.9 135.8
7 Возр +1 Деца (0-13,99) 135.8 200.2 278.8 200.2 185.9 135.8
3 BEDROOM APARTMENT DELUX ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
АПАРТМАН ДЕЛУКС СО 3 СПАЛНИ СОБИ
6 Возрасни лица 145.2 211.2 303.6 211.2 198 145.2
7 Возрасни лица 157.3 228.8 328.9 228.8 214.5 157.3
6 Возр +1 Дете (0-13,99) 145.2 211.2 303.6 211.2 198 145.2
6 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99) 145.2 211.2 303.6 211.2 198 145.2
6 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-13,99) 145.2 211.2 303.6 211.2 198 145.2
6 Возр +2 Деца (6-13,99) (6-13,99) 157.3 228.8 328.9 228.8 214.5 157.3
7 Возр +1 Деца (0-13,99) 157.3 228.8 328.9 228.8 214.5 157.3
RELEASE DAYS 3//3 7//7 21//21 7//7 7//7 3//3
Период на продажба Период на престој Промоции
April 25, 2019 December 19, 2019 December 1, 2019 December 19, 2019 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12
April 25, 2019 April 11, 2020 January 19, 2020 April 11, 2020 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12

 

Во цените е вклучено:

Употреба на спа центар, базен, сауна, џакузи, фитнес, превоз до гондолата, wi-fi во лоби, детски клуб, надворешен паркинг.

Промоциите може да се комбинираат со попустот за рано букирање само од 10%

Доплата за Се Вклучено: 8еур возрасен, 4еур дете од 6-13,99год.

Новогодишна вечера-задолжителна: 60еур возрасен, 30еур дете од 6-13,99год.

Промоциите и попустите за рано букирање не се комбинираат.
Доплатата за Се вклучено – не подлежи на попуст за рано букирање.
Бебешко кревече – бесплатно (на барање)

 

 

Зграда Азалија – се наоѓаат сите делукс соби и апартмани, ресторанот и спа центарот.

Зграда Орхидеја и Камелија – се наоѓаат сите стандардни соби и апартмани, мегу зградите нема топла врска.

Минимум престој во новогодишниот период е 4 ноќевања.

 

ПОЛИТИКИ ЗА ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИИ

Откази на резервации

Откази кои не подлежат на казнени пенали: – за период A -до 5 дена, за период D – до 3 дена, за период B -до 14 дена, за период C -до 21 ден.

За откази направени по истекот на рокот: период A, B, D – 50% од целата сума, период C – 100% од целата сума.

No Show: за периоди A, B, C, D – 100 % од вкупната сума

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

Hotel Facilities

Air Conditioning
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Smoking Room
Spa & Sauna
Washer & Dryer
Show All

Hotel Theme

Разлог

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019