from €42,00
Check Availability

Hotel Orbilux 3*, Банско, Бугарија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

http://www.orbilux.bg/index.php?lang=en

 

Hotel Orbilux 3* Се наоѓа на 500м од гондолата и на 1км од центарот на Банско. Хотелот располага со ресторан, лоби, спа центар (базен, фитнес, сауна, парна бања) Хотелот е составен од студија, едноспални и двоспални апартмани.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД.

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.09.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.10.2019

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2019,  СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.11.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 22.11.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.12.2019

ПОПУСТОТ НЕ Е ВАЖЕЧКИ ЗА ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ ДО 27.12.2019-03.01.2020

 

Ценовник објавен на 08.08.2019

 

ORBILUX 3* BANSKO
ПОЛУПАНСИОН A
01.12.2019
19.12.2019
C
20.12.2019
26.12.2019
B
27.12.2019
07.01.2020
D
08.01.2020
23.01.2020
C
24.01.2020
24.02.2020
A
25.02.2020
31.03.2020
STUDIO СТУДИО
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
1 Возрасно лице 41.8 51.7 85.8 41.8 51.7 41.8
2 Возрасни лица 50.6 63.8 110 57.2 63.8 50.6
1 Возр +1 Дете (0-2,99) 41.8 51.7 85.8 41.8 51.7 41.8
2 Возр +1 Дете (0-2,99) 50.6 63.8 110 57.2 63.8 50.6
2 Возр +1 Дете (3-12,99) 63.25 79.75 137.5 71.5 79.75 63.25
1-BED ROOM APARTAMENT АПАРТМАН СО ЕДНА СПАЛНА
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 59.4 77 123.2 68.2 77 59.4
3 Возрасни лица 78.1 101.2 161.7 91.3 101.2 78.1
4 Возрасни лица 96.8 125.4 200.2 114.4 125.4 96.8
2 Возр +1 Дете (0-2,99) 59.4 77 123.2 68.2 77 59.4
2 Возр +1 Дете (3-12,99) 74.25 96.25 154 85.25 96.25 74.25
2 Возр +2 Деца (0-2,99) (0-2,99) 59.4 77 123.2 68.2 77 59.4
2 Возр +2 Деца (0-2,99) (3-12,99) 74.25 96.25 154 85.25 96.25 74.25
2 Возр +2 Деца (3-12,99) (3-12,99) 89.1 115.5 184.8 102.3 115.5 89.1
3 Возр +1 Дете (0-2,99) 78.1 101.2 161.7 91.3 101.2 78.1
3 Возр +1 Дете (3-12,99) 92.95 120.45 192.5 108.35 120.45 92.95
2-BED ROOM APARTMENT АПАРТМАН СО ДВЕ СПАЛНИ
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
4 Возрасни лица 96.8 118.8 211.2 110 118.8 96.8
5 Возрасни лица 115.5 143 249.7 133.1 143 115.5
6 Возрасни лица 134.2 167.2 288.2 156.2 167.2 134.2
4 Возр +1 Дете (0-2,99) 96.8 118.8 211.2 110 118.8 96.8
4 Возр +1 Дете (3-12,99) 108.9 133.65 237.6 123.75 133.65 108.9
4 Возр +2 Деца (0-2,99) (0-2,99) 96.8 118.8 211.2 110 118.8 96.8
4 Возр +2 Деца (0-2,99) (3-12,99) 108.9 133.65 237.6 123.75 133.65 108.9
4 Возр +2 Деца (3-12,99) (3-12,99) 121 148.5 264 137.5 148.5 121
5 Возр +1 Дете (0-2,99) 115.5 143 249.7 133.1 143 115.5
5 Возр +1 Дете (3-12,99) 127.6 157.85 276.1 146.85 157.85 127.6
RELEASE DAYS 7//7 7//10 14//28 7//10 7//10 7//7

Во цената е вклучено: употреба на спа центар, базен, сауна, парна бања, џакузи, ски гардероба, транфер до гондолата, надворешен паркинг.

Божиќна вечера (незадолжителна ) = 30еур возрасно лице, 15еур дете од 3-12,99год

Новогодишна вечера (задолжителна) = 55еур возрасно лица, 27еур дете од 3-12,99год

 

Попустите и промоциите НЕ можат да се комбинираат!

 

ДОПЛАТИ:

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Дете од 0-1,99год не плаќа такси 

 

Политика на отказ на резервација:

Доцен отказ: Период А, Ц, Д – 1 ноќевање пенали, Период Б – 50% пенали.

Не појавување во хотел: Период А, Ц, Д – 1 ноќевање пенали, Период Б – 50% пенали.

View More

Facilities

Air Conditioning
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Smoking Room
Spa & Sauna
Washer & Dryer
Show All

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

DBL room Orbilux

Created with Sketch.
x2+1

Created with Sketch.
x1

Created with Sketch.
x2

Reviews

Review score

0/5
Not Rated
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

Created with Sketch.
avg €42,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019

Hotel Nearby

Hotel Lucky 5*, Банско, Бугарија

0/5 Not Rated0 review
avg €0,00/night

Hotel Green Life 4*, Банско, Бугарија

0/5 Not Rated0 review
avg €68,00/night

Winslow Elegance 3*, Банско, Бугарија

0/5 Not Rated0 review
avg €0,00/night

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox