Hotel Orlovets 5* – Пампорово, Бугарија

View on map
Нема оценка од 0 оценка
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Хотелот Орловец се наоѓа на 1600м надморска височина, во самиот центар на Ски Центарот Помпорово. Хотелот е целосно реновиран, сите соби и СПА центарот.

Хотелот располага со ресторан, лоби бар, пиано бар, спа, базен, џакузи, хидромасажа, масажа, парна бања, затворен паркинг, wi-fi, vichy туш и солариум. Хотелот ги реновираше сите соби заедно со велнес центарот и рекреативниот центар.

Цените се изразени по СОБА НА ДЕН на ДЕН, на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК или ПОЛУПАНСИОН
Цените се изразени во евра, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8мкд.

 

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.11.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.12.2019

 

ORLOVETS 5* PAMPOROVO
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК A
01.12.2019
20.12.2019
B
21.12.2019
27.12.2019
C
28.12.2019
03.01.2020
B
04.01.2020
17.01.2020
D
18.01.2020
21.02.2020
B
22.02.2020
06.03.2020
A
07.03.2020
20.04.2020
STANDART ДВОКРЕВЕТНА СТАНДАРД СОБА
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
2 Возрасни лица 70.4 81.4 143 81.4 96.8 81.4 70.4
3 Возрасни лица 96.8 111.9 196.6 111.9 133.1 111.9 96.8
1 Возрасно лице 53.9 59.4 143 59.4 67.1 59.4 53.9
1 Возр +1 Дете (0-4,99) 53.9 59.4 143 59.4 67.1 59.4 53.9
1 Возр +1 Дете (5-11,99) 61.6 71.2 125.1 71.2 84.7 71.2 61.6
1 Возр +2 Деца (0-4,99) (5-11,99) 61.6 71.2 125.1 71.2 84.7 71.2 61.6
1 Возр +2 Деца (5-11,99) (5-11,99) 79.2 91.5 160.8 91.5 108.9 91.5 79.2
2 Возр +1 Дете (0-4,99) 70.4 81.4 143 81.4 96.8 81.4 70.4
2 Возр +1 Дете (5-11,99) 88 101.7 178.7 101.7 121 101.7 88
APARTMENT АПАРТМАН
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
2 Возрасни лица 107.8 118.8 180.4 118.8 134.2 118.8 107.8
3 Возрасни лица 148.2 163.3 248 163.35 184.5 163.3 148.2
2 Возр +1 Дете (0-4,99) 107.8 118.8 180.4 118.8 134.2 118.8 107.8
2 Возр +1 Дете (5-11,99) 134.7 148.5 225.5 148.5 167.7 148.5 134.7
2 Возр +2 Деца (0-4,99) (0-4,99) 107.8 118.8 180.4 118.8 134.2 118.8 107.8
2 Возр +2 Дете (0-4,99) (5-11,99) 134.7 148.5 225.5 148.5 167.7 148.5 134.7
2 Возр +2 Деца (5-11,99) (5-11,99) 161.7 178.2 270.6 178.2 201.3 178.2 161.7
ПОЛУПАНСИОН A
01.12.2019
20.12.2019
B
21.12.2019
27.12.2019
C
28.12.2019
03.01.2020
B
04.01.2020
17.01.2020
D
18.01.2020
21.02.2020
B
22.02.2020
06.03.2020
A
07.03.2020
20.04.2020
STANDART ДВОКРЕВЕТНА СТАНДАРД СОБА
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 81.4 92.4 154 92.4 107.8 92.4 81.4
3 Возрасни лица 111.9 127 211.7 127 148.2 127 112
1 Возрасно лице 59.4 64.9 154 64.9 72.6 64.9 59.4
1 Возр +1 Дете (0-4,99) 59.4 64.9 154 64.9 72.6 64.9 59.4
1 Возр +1 Дете (5-11,99) 71.2 80.8 134.7 80.8 94.3 80.85 71.2
1 Возр +2 Деца (0-4,99) (5-11,99) 71.2 80.85 134.7 80.8 94.3 80.85 71.2
1 Возр +2 Деца (5-11,99) (5-11,99) 91.5 103.9 173.2 103.9 121.2 103.9 91.5
2 Возр +1 Дете (0-4,99) 81.4 92.4 154 92.4 107.8 92.4 81.4
2 Возр +1 Дете (5-11,99) 101.7 115.5 192.5 115.5 134.7 115.5 101.7
APARTMENT АПАРТМАН
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 118.8 129.8 191.4 129.8 145.2 129.8 118.8
3 Возрасни лица 163.35 178.4 263.1 178.4 199.6 178.4 163.3
2 Возр +1 Дете (0-4,99) 118.8 129.8 191.4 129.8 145.2 129.8 118.8
2 Возр +1 Дете (5-11,99) 148.5 162.25 239.25 162.25 181.5 162.2 148.5
2 Возр +2 Деца (0-4,99) (0-4,99) 118.8 129.8 191.4 129.8 145.2 129.8 118.8
2 Возр +2 Дете (0-4,99) (5-11,99) 148.5 162.25 239.2 162.2 181.5 162.2 148.5
2 Возр +2 Деца (5-11,99) (5-11,99) 178.2 194.7 287.1 194.7 217.8 194.7 178.2
RELEASE DAYS 5//7 5//7 18//18 – 10.12.2019 5//7 5//7 5//7 5//7

 

Во цената е вклучено: користење на внатрешен базен, сауна, фитнес, парна бања, паркинг, превоз до ски терените, интернет.

 

ДОПЛАТИ:
Туристичка такса по лице на ден, од 1еур, за 3 или помалку ноќевања 2еур по лице на ден
Услужна такса по лице за целиот престој од 3еур , и 1,5еур за дете од 2-11,99год

Божиќната вечера и Новогодишна вечера- задолжителна.

Новогодишна вечера: 55еур, дете од 2-11,99год – 35еур, Божиќна 25еур возрасен, 15еур дете од 2-11

99год

 

ПОЛИТИКА НА ОТКАЗ:
No Show: A, B и D – пенали од 1 ноќевање; C – 100% задршка на средства.
Бебешко креветче – бесплано ( на барање )

 

Минимум престој во висока сезона 3 ноќевања.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
* Важат Општите услови на СКТМ и ТА “АРИЕС“.

Hotel Facilities

Air Conditioning
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Spa & Sauna
Show All

Hotel Theme

Luxury
Пампорово

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019

Information Contact

Website

http://www.hotelorlovetz.com/