Hotel Orpheus 4* – Пампорово, Бугарија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Хотел Орфеј 4* е лоциран на 50 метри од ски лифтовите, 1000 метри од центарот на Пампорово

Хотелот располага со: ресторан, лоби, СПА центар со финска сауна, турска бања, џакузи, конференциска сала, паркинг, ски гардероба, а пак собите со: мини бар, сеф, балкон, ТВ, интернет, фен.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

 

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2018, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.12.2018

ПОПУСТОТ НЕ Е ВАЛИДЕН ЗА ПЕРИОД ОД 28.12-01.01.2019

 

ORPHEUS 4* PAMPOROVO
ПОЛУПАНСИОН A
21.12.2018
27.12.2018
B
28.12.2018
01.01.2019
C
02.01.2019
08.01.2019
D
09.01.2019
18.01.2019
C
19.01.2019
16.02.2019
D
17.02.2019
03.03.2019
A
04.03.2019
15.03.2019
A
23.03.2019
07.04.2019
www.hotel-orpheus.com
STANDARD СТАНДАРД ДВОКРЕВЕТНА СОБА
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 63.8 154 85.8 79.2 85.8 79.2 63.8 63.8
1 Возрасно лице 44 112.2 60.5 56.1 60.5 56.1 44 44
3 Возрасни лица 83.6 195.8 110 102.3 110 102.3 83.6 83.6
1 Возр +1 Дете (0-4,99) 44 112.2 60.5 56.1 60.5 56.1 44 44
1 Возр +1 Дете (5-12,99) 48 115.5 64.35 59.4 64.35 59.4 48 48
1 Возр +2 Деца (0-4,99) (5-12,99) 48 115.5 64.35 59.4 64.35 59.4 48 48
1 Возр +2 Деца (5-12,99) (5-12,99) 63.8 154 85.8 79.2 85.8 79.2 63.8 63.8
2 Возр +1 Дете (0-4,99) 63.8 154 85.8 79.2 85.8 79.2 63.8 63.8
2 Возр +1 Дете (5-12,99) 63.8 154 85.8 79.2 85.8 79.2 63.8 63.8
2 Возр +2 Деца (0-4,99) (5-12,99) 63.8 154 85.8 79.2 85.8 79.2 63.8 63.8
1-BED ROOM APARTMENT АПАРТМАН СО ЕДНА СПАЛНА
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
3 Возрасни лица 90 218 121 112 121 112 90 90
4 Возр лица со екстра легло за 4то лице 104 250 139 129 139 129 104 104
3 Возр +1 Дете (5-12,99) 99 240 133 123 133 123 99 99
3 Возр +2 Деца (0-4,99) (5-12,99) 99 240 133 123 133 123 99 99
RELEASE DAYS 10 30 21 14 14 10 10 7

 

Во цените е вклучено: употреба на базен, фитнес, џакузи, сауна, парна бања, ски гардероба, сеф, интернет, надворешен паркинг, и транфер до ски центар 2 – Малина.

Бебешко креветче – бесплатно.

 

ДОПЛАТИ:
-Туристичка такса по лице на ден, од 1еур, за 3 или помалку ноќевања 2еур по лице на ден
-Услужна такса по лице за целиот престој од 3еур , и 1,5еур за дете од 2-11,99год

-Внатрешен паркинг – 5еур на ден.

 

ПОЛИТИКА НА ОТКАЗ:

Доцен отказ и не појавување во хотел: Сезона А и Д – 1 ноќевање пенали, Сезона Б и Ц – 3 ноќевања пенали.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* LOYALTY CARD попуст 4 %,
* Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

Hotel Facilities

Air Conditioning
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Spa & Sauna
Washer & Dryer
Show All

Hotel Theme

Пампорово

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019

Information Contact

Website

http://www.orpheuspamporovo.com/